Instrukcje: Napraw błąd instalacji systemu Windows 10 80240020

Aktualizacja systemu Windows 10 została wykonana bardzo łatwo, ale niektórzy użytkownicy mają problem z aktualizacją instalacji. Użytkownicy napotykający ten błąd nie mogą wykonać dalszych działań. Ten błąd występuje z powodu przeciążenia serwerów Microsoft, co losowo powoduje niedokończone lub uszkodzone pobieranie i instalowanie plików na komputerze. podczas gdy ten komunikat o błędzie jest wyświetlany na komputerze, możesz również zobaczyć komunikat zachęty, aby zrestartować komputer przed dalszą aktualizacją.

Jednak samo ponowne uruchomienie komputera nie naprawi błędu. W tym celu musisz wykonać kilka kroków w celu rozwiązania problemu na zawsze.

Kroki, aby naprawić błąd 80240020 podczas instalowania bezpłatnej aktualizacji systemu Windows 10

Krok 1: Po pierwsze idź do $ Windows. ~ BT folder w C: i upewnij się, że wszystkie Ukryte przedmioty opcja jest zaznaczona w sekcji paska narzędzi okna. I spróbuj usunąć prawie wszystkie pliki i foldery. Może się również zdarzyć, że niektórych plików nie można usunąć z powodu problemu z uprawnieniami.

Windows.BT-folder

Krok 2: Teraz usuń wszystkie elementy w folderze C:> Windows> Dystrybucja oprogramowania> Pobierz folder.

Krok 3: Następnie uruchom wiersz polecenia jako administrator i poszukaj „cmd” w menu lub ekranie startowym, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Uruchom jako administrator” z menu kontekstowego.

Krok 4: Wpisz polecenie „wuauclt.exe / updatenow”I naciśnij przycisk Enter.

Krok 5: Poczekaj kilka minut, a następnie sprawdź, czy są prezentowane aktualizacje, np. Aktualizacja systemu Windows. Pobrany system Windows 10 uruchamia się automatycznie z rzeczywistym pobranym rozmiarem, zależy to głównie od aktualnie zainstalowanej wersji na komputerze.

Krok 6: Po zakończeniu pobierania rozpocznie się „Przygotowanie do instalacji”, po czym możesz spróbować zainstalować aktualizację ponownie.

Krok 7: Możesz zobaczyć komunikat „Upgrade to Windows 10 is ready”. Musisz tylko nacisnąć Zrestartuj teraz lub Rozpocznij aktualizację już teraz przycisk na ekranie

Krok 8: A teraz komputer uruchomi się ponownie i instalacja systemu Windows 10 rozpocznie się automatycznie. Proces składa się z trzech faz:

  1. Kopiowanie plików
  2. Instalowanie funkcji i sterowników
  3. Konfigurowanie ustawień

Krok 9: Pozwól, aby komputer uruchomił się ponownie kilka razy podczas instalacji, a na to musisz poczekać 10-15 minut na zakończenie, zależy to od rozmiaru pliku, a także szybkości komputera

Krok 10: Po zakończeniu instalacji zostanie wyświetlony monit powitalny, a następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przejść do ekranu logowania

Krok 11: Na koniec wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło do uruchomienia na nowo zainstalowanym i skonfigurowanym pulpicie Windows 10.

A jeśli postępując zgodnie z powyższym, nadal nie możesz naprawić błędu 802140020, spróbuj Narzędzie do naprawy komputera. Jest to jedno z najlepiej zalecanych narzędzi do rozwiązywania problemów związanych z komputerem. Jest łatwy w użyciu, ponownie rejestruje wszelkie błędy komputera, czyści rejestr systemu Windows, przywraca ustawienia i, co najważniejsze, działa jako strażnik w utrzymaniu, dostrajaniu i uruchamianiu komputera płynnie z maksymalną prędkością.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

  1. Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.
  2. Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.
  3. Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji