Importuj pocztę Outlook Express do programu Outlook 2010 [JAK]

Outlook Express był jednym z najczęściej używanych klientów poczty e-mail w przeszłości, na długo przed wydaniem systemu Windows 10. Jednak Microsoft postanowił wprowadzić kilka zmian i uczynić Outlook częścią swojego pakietu Office.

Jeśli korzystałeś z programu Outlook Express we wcześniejszych wersjach systemu Windows, prawdopodobnie masz wiele e-maili na dysku twardym, a mówiąc o nich, dzisiaj pokażemy, jak zaimportować pocztę Outlook Express do programu Outlook 2010.

Outlook Express był domyślnym klientem poczty e-mail w starszych wersjach systemu Windows i wiele osób korzystało z niego codziennie. Ta aplikacja była prosta, a dzięki przyjaznej dla użytkownika konstrukcji i podstawowej funkcjonalności stała się ulubionym z jakiegoś powodu.

Chociaż program Outlook Express nie jest już dostępny, nadal możesz przenieść wszystkie swoje wiadomości e-mail do programu Outlook 2010, postępując zgodnie z naszymi instrukcjami.

Jak mogę zaimportować pocztę Outlook Express do programu Outlook 2010?

 1. Outlook Express i Outlook 2010 działają na różnych komputerach
 2. Outlook Express i Outlook 2010 są na tym samym komputerze
 3. Zaimportuj tylko nazwę konta i ustawienia konta

1. Outlook Express i Outlook 2010 są na różnych komputerach

Przed przeniesieniem wiadomości e-mail należy otworzyć program Outlook Express i znaleźć lokalizację wiadomości e-mail na dysku twardym. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. otwarty Outlook Express i wybierz Narzędzia> Opcje.
 2. Przejdź do Konserwacja patka.
 3. Kliknij Folder sklepu. Okno lokalizacji sklepu powinno się otworzyć, pokazując, gdzie przechowywane są wiadomości e-mail. Skopiuj adres folderu lub zapisz go, ponieważ będziesz go potrzebować do przyszłych kroków.

Teraz zanim znajdziesz wiadomości e-mail, musisz włączyć opcję wyświetlania ukrytych plików i folderów. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Nawigować do Mój komputer i wybierz Przybory > Opcje folderu.zobacz kartę
 2. Idź do Widok i znajdź sekcję Ukryte pliki i foldery. Kliknij Pokaż ukryte pliki i foldery opcja.Pokaż ukryte pliki i foldery
 3. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.

Po włączeniu ukrytych plików i folderów możesz łatwo zlokalizować wiadomości e-mail na dysku twardym, wykonując następujące czynności:

 1. Przejdź do folderu, w którym przechowywane są wiadomości e-mail. Jeśli pamiętasz, jego lokalizację uzyskaliśmy z karty Konserwacja w programie Outlook Express.
 2. Po znalezieniu folderu skopiuj go na nośnik wymienny, na przykład na dysk flash USB.
 3. Podłącz USB do innego komputera z zainstalowanym programem Outlook 2010 i skopiuj te pliki na pulpit lub do dowolnego innego folderu, do którego masz łatwy dostęp.
 4. Otwórz program Outlook 2010 i wybierz Otwórz> Importuj.
 5. Wybierz Importuj z innego programu lub pliku i kliknij Kolejny.
 6. Wybierz Outlook Express 4x, 5x, 6x lub Windows Mail i kliknij Kolejny.
 7. Znajdź pliki przesłane z dysku flash USB i wybierz je, aby je zaimportować.
 • 2. Outlook Express i Outlook 2010 są na tym samym komputerze

  1. otwarty Outlook 2010.
  2. Na Plik wybierz zakładkę otwarty, i wtedy Import.
  3. Z wyświetlonej listy kliknij opcję Importuj pocztę internetową i adresy, a następnie Dalej.
  4. Następnie kliknij Outlook Express i zaznacz Importuj pocztę.
  5. Kliknij Kolejny, następnie koniec.
  • 3. Zaimportuj tylko nazwę konta i ustawienia konta

   1. otwarty Outlook 2010.
   2. Na Plik wybierz zakładkę otwarty, i wtedy Import.
   3. Kliknij opcję Importuj ustawienia konta poczty internetowej, a następnie kliknij przycisk Dalej.
   4. Kliknij Outlook Express a następnie uderzył Kolejny.
   5. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby zakończyć.
   • Jak widać, przenoszenie wiadomości e-mail z programu Outlook Express do programu Outlook 2010 może nie być najprostszym procesem, ale ponieważ program Outlook Express nie jest już opracowywany, jedynym rozwiązaniem jest migracja wiadomości e-mail na nowy komputer.

    Mimo że Outlook Express i Windows Live Mail nie są już rozwijane, istnieje wiele świetnych alternatyw, a OE Classic może być idealną alternatywą dla Windows Live Mail.

    Jeśli szukasz podobnego klienta poczty e-mail do programu Outlook Express w systemie Windows, zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z naszymi najlepszymi klientami poczty e-mail i aplikacjami dla systemu Windows 10 w tej chwili.

    Jeśli masz więcej pytań na temat programu Outlook Express lub Outlook 2010, nie wahaj się sięgnąć do sekcji komentarzy poniżej.

    Zatwierdź

Link do głównej publikacji