Jak mogę przypiąć gry Steam do ekranu startowego Windows 10, 8.1?

Jeśli zainstalowałeś klienta Steam na swoim Windows 8, tablecie Windows 10, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak przypiąć gry Steam do ekranu startowego. Pomoże Ci w tym aplikacja Steam Tile ze Sklepu Windows!

Jedną z najpopularniejszych platform do gier jest obecnie Valve’s Steam. Wielu z was zna tę nazwę, ponieważ stała się ona jednym z największych rynków kupowania wszelkiego rodzaju gier komputerowych. Steam ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi grami, ponieważ utrzymuje elektroniczną listę twoich gier oraz pozwala je pobierać i instalować w dowolnym momencie.

Ponadto Steam oferuje użytkownikom codzienne oferty gier, a także wiele darmowych gier. Te czynniki sprawiły, że platforma Steam była tak skuteczna we wszystkich systemach operacyjnych. Windows 8, Windows 10 obsługuje również klienta Steam, ale niestety tylko w trybie pulpitu i dopóki nie będzie dostępna aplikacja Steam, będziemy musieli dokonać wymiany.

Steam Tile dla Windows 10, 8 pozwala użytkownikom przypinać gry do ekranu startowego

steam-client-windows-8-pin-games-to-start-screen (2)

Jak wspomniano wcześniej, z powodu braku oficjalnej aplikacji Steam Windows 8, Windows 10, programiści starali się wypełnić puste pola najlepiej, jak potrafili, w wyniku czego wiele aplikacji podobnych do Steam pojawiło się w Windows Store. Chociaż te aplikacje nie mogą zapewnić użytkownikom funkcji klienta Steam, mogą pomóc użytkownikom w łatwiejszym dostępie do gier.

steam-client-windows-8-pin-games-to-start-screen (6)

 • Jednym z takich rozwiązań jest Płytka Steam, darmowa aplikacja Windows 8, Windows 10, która pozwoli użytkownikom przypiąć wszystkie swoje gry do ekranu startowego Windows 8, Windows 10. Aplikacja jest łatwa w użyciu i wystarczy ją skonfigurować tylko raz i gotowe. Po zainstalowaniu aplikacji zobaczysz, że wyświetla monit o podanie publicznego identyfikatora ze strony Steam.

  Po wprowadzeniu identyfikatora wszystkie gry zostaną wyświetlone, a klikając je, możesz przypiąć je do ekranu startowego. Po przypięciu gry ikona zmieni kształt, dzięki czemu będziesz wiedział, które gry przypiąłeś, a które nie.

  steam-client-windows-8-pin-games-to-start-screen (5)

  Ponadto kafelki tworzone za pomocą gier nie są statyczne. Te kafelki na żywo Steam pokazują postęp osiągnięty w każdej grze. Będziesz mógł zobaczyć prawie wszystko, co zobaczysz w kliencie Steam: czas gry, osiągnięcia lub czas ostatniej gry.

  Jeśli gra ma osiągnięcia Steam, będziesz mógł zobaczyć swoje postępy bezpośrednio na kafelku na żywo.

  Ponadto, jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swojego konta, wiedz, że aplikacja nie wymaga podawania hasła, ponieważ potrzebuje tylko konta publicznego do przeglądania gier. Po ustawieniu kafelków gier Steam w systemie Windows 8 i Windows 10 i rozpoczęciu gry, kliknięcie dowolnego kafelka spowoduje przekierowanie do wersji komputerowej klienta Steam.

  steam-client-windows-8-pin-games-to-start-screen (7)

  Chociaż kafelek Steam nie pozwala użytkownikom instalować ani uruchamiać gier Steam z poziomu Windows 8, ekrany startowe systemu Windows 10, zapewniają użytkownikom proste skróty do ulubionych gier Steam. Dopóki nie będzie dostępna oficjalna aplikacja Steam, Steam Tile na Windows 10, Windows 8 będzie musiał wystarczyć.

  • steam-client-windows-8-pin-games-to-start-screen (3)

   Słowo ostrzeżenia: Radzę trzymać się z daleka od aplikacji, które proszą Cię o podanie hasła Steam (lub hasła w tej sprawie). Jeśli aplikacja wymaga podania hasła do konta, upewnij się, że jest to oficjalna aplikacja opracowana przez tę firmę.

   Pobierz kafelki Steam na Windows 10, Windows 8

   W chwili pisania tego tekstu najnowsza wersja Steam Tile to wersja 6. Oto niektóre z jej kluczowych funkcji:

   • Dodano obsługę rozmiaru kafelków Windows 8.1, 10
   • Wyszukiwanie zostało naprawione w Windows 8.1, 10
   • Kwadratowe płytki są teraz dostępne. Innymi słowy, kiedy klikniesz grę, wybierasz również część banera, którą chcesz przyciąć dla swoich kwadratowych kafelków.
   • Aplikacja działa jak reklamy, ale możesz szybko się ich pozbyć, przekazując darowiznę na Steam Tile. Niezależnie od kwoty, którą zdecydujesz się przekazać, otrzymasz kod, który usuwa reklamy na dobre.

   Zatwierdź

Link do głównej publikacji