Ile warte jest zhakowane konto PayPal?

Wszyscy wiemy, że możesz praktycznie kupić wszystko w Internecie, od masowych kont e-mail po informacje o karcie kredytowej, a nawet konta PayPal.

Brian Krebs w poście na blogu Krebs on Security rzuca nieco światła na ten ostatni. Stwierdził, że strony internetowe to dane konta PayPal, a czasami informacje o połączonych kontach e-mail były sprzedawane hurtowo.

Według jego informacji konta PayPal są sprzedawane za jedyne 50 USD za 100 niezweryfikowanych kont. 50 centów na konto może wydawać się mało, ale należy wziąć pod uwagę, że niezweryfikowany oznacza, że ​​pierwotny właściciel nie połączył konta z kontem bankowym lub kartą kredytową. Ogranicza to, co można zrobić z kontem (chociaż można go używać do przenoszenia pieniędzy, nie można go używać do robienia zakupów, jeśli saldo PayPal nie jest wystarczające).

Z drugiej strony zweryfikowane konta zaczynają się od cen 2,50 USD dla kont PayPal z saldem do 10 USD i więcej, jeśli saldo jest większe. Widzisz większe konto z saldem ponad 1000 dolarów, które kosztuje 45 USD w witrynie sprzedającej te zhakowane konta.

zhakowane konta PayPal

Interesujące jest to, że strona zawiera nie tylko saldo konta, adres imienia i rodzaj konta, ale także znaczną część adresu e-mail użytkownika. Rejestracja w witrynie jest zamknięta i możliwa tylko poprzez skontaktowanie się z operatorem witryny za pośrednictwem ICQ.

Biorąc pod uwagę, że adresy e-mail są wymienione, rozsądne byłoby, aby PayPal spróbował założyć konto w celu zablokowania wszystkich zaatakowanych kont, zanim osoby trzecie będą mogły wykorzystać je do nielegalnych działań.

Brian uważa, że ​​większość kont na sprzedaż została zebrana w wyniku ataków phishingowych, ale trojany na komputerach użytkowników również zostały użyte, biorąc pod uwagę, że niektóre konta PayPal są sprzedawane z logowaniem do połączonych kont e-mail.

To dziwne, że taka strona może działać przez stosunkowo długi czas bez konieczności usuwania ze strony władz. Nie będę linkować bezpośrednio do strony, ale znajdziesz link i siostrzaną stronę wspomniane w artykule Briana.

Osobiście spodziewałbym się, że konta będą sprzedawane po wyższych cenach. Może to oznaczać, że popyt nie jest wysoki lub że operatorzy witryny mają dostęp do wielu zhakowanych kont PayPal.

Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Podsumowanie
Ile warte jest zhakowane konto PayPal?
Nazwa artykułu
Ile warte jest zhakowane konto PayPal?
Opis
Dowiedz się, za ile hakerów i kont PayPal są obecnie sprzedawane przez hakerów i przestępców.

Link do głównej publikacji