Jak szybko można złamać hasło?

Ponieważ coraz więcej z nas żyje coraz częściej w Internecie z bankowością, zakupami, galeriami zdjęć i sieciami społecznościowymi itp., Które są częścią naszego codziennego życia, coraz ważniejsze staje się posiadanie bezpiecznych haseł. Ale są problemy z zapamiętywaniem skomplikowanych haseł, gdy istnieje tyle witryn, z którymi masz konta. Moja wskazówka: wybierz jedno lub dwa super silne hasła i zmień hasła w każdej witrynie, na której masz konto, na te.

Najłatwiejsze do złamania hasła to te, które są prostymi słowami. Jeśli Twoim hasłem jest data urodzenia, imię psa, dziecko lub ulubione miejsce, sugeruję zmianę hasła na silniejsze dzisiaj.  Tego rodzaju hasło zawsze będzie najłatwiejsze do złamania, a sprawca musi znać jedynie drobne szczegóły na temat ofiary, które możesz już podać jako informacje publiczne na stronie profilu na Facebooku lub MySpace. Nieświadomie możesz publicznie podawać te same informacje, które przestępcy potrzebują do opróżnienia konta bankowego, kradzieży tożsamości lub wysokich rachunków na kartach kredytowych.

Poniższa tabela pokazuje, jak długo zajęłoby przeciętnemu komputerowi złamanie różnych typów i długości hasła. Gdzie pasujesz na wykresie?

Jak więc stworzyć super silne hasło? Idealny zawierałby mieszankę wielkich i małych liter z pewnymi liczbami, a może nawet wrzucony znak # lub%. Ale jak stworzyć jedną z nich, której nie zapomnisz?

Istnieje kilka łatwych sposobów upewnienia się, że hasło jest bezpieczne. Po pierwsze należy pamiętać, że słowa można zastąpić liczbami. Hasło wo0dy z zerem w miejscu drugiego „o” jest znacznie bezpieczniejsze niż nazwa, ponieważ jest naprawdę pisane. Możesz zwiększyć to bezpieczeństwo jeszcze bardziej, być może tworząc dużą literę. wo0Dy to hasło, które jest jeszcze bardziej bezpieczne i może zapewnić wszelką potrzebną ochronę, chyba że …

Należy upewnić się, że bezpieczne hasło lub hasła mają co najmniej sześć znaków. Wynika to z faktu, że jeśli chcesz używać tego samego hasła na każdej stronie internetowej, będą wymagać co najmniej tak długiego okresu. Niektóre witryny wymagają ośmiu haseł znaków, więc jeśli możesz mieć jedno z nich na początek, tym lepiej.

Możesz pomieszać rzeczy, jeśli brakuje Ci pomysłów. Jeśli Woody urodził się w 1982 r., Możesz użyć wo0DyIi982 lub wo0DyI1982, gdzie 1 w roku jest zastąpiony literą „i”, małą lub dużą literą.

Ostatnie słowo rady, twoje tajne pytanie. Większość stron internetowych wymaga tajnego pytania, aby odblokować hasło, jeśli je zapomnisz. Staraj się unikać wyboru panieńskiego nazwiska matki, miejsca urodzenia lub pierwszej szkoły, jeśli to w ogóle możliwe, ponieważ są to rzeczy, które przestępcy zbyt łatwo mogą znaleźć. Jeśli musisz wybrać taką opcję, ponieważ zmusza Cię do tego strona internetowa, odpowiedź taka jak amst3rdam # może być wystarczająca, aby przypomnieć ci o swoim ulubionym miejscu.

Jeśli będziesz przestrzegać tych zasad, będziesz mieć o wiele szczęśliwszy i bezpieczniejszy czas w Internecie. Na początku może to wyglądać zniechęcające hasło, ale będziesz zaskoczony, jak szybko przyzwyczaisz się do jego używania.

Link do głównej publikacji