FileBrick: Przeglądaj pliki w Windows 10, Windows 8 w stylowy sposób

Zaskakująco rzadko widzę aplikację tak przydatną, że każe mi myśleć: „Jak mógłbym żyć bez tej aplikacji tak długo!”. Tak właśnie się stało, kiedy próbowałem FileBrick. To Eksplorator plików Windows 8, Windows 10 jest prawdopodobnie najlepszą i najbardziej przydatną aplikacją, jaką do tej pory znalazłem w Sklepie Windows. Aby dokonać analogii, przypomina SearchAll, chociaż nie dla wyszukiwarek, ale dla plików.

Aplikację można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows, można ją również zaktualizować za 2,5 USD. Dzięki aktualizacji możesz skorzystać z niektórych dodatkowe cechy, jak zobaczymy za kilka chwil, kiedy zagłębimy się w wewnętrzne działanie aplikacji.

FileBrick eksplorator plików dla Windows 10, Windows 8

FileBrick dla Windows 8, przegląd aplikacji Windows 10

filebrick-file-manager-windows 10

Przy pierwszym otwarciu aplikacji otrzymasz informacje o tym, jak ją skonfigurować, abyś mógł korzystać ze wszystkich jej funkcji. Proces jest bardzo prosty i zajmuje tylko kilka minut, a po zakończeniu skorzystasz najlepszy możliwy eksplorator plików którego mogłeś kiedykolwiek chcieć.

Aplikacja integruje się płynnie za pomocą komputera, umożliwiając dodawanie dowolnych skrótów do dowolnych folderów. Oprócz lokalnego magazynu możesz również połączyć swoje internetowe konta do przechowywania, a także Facebook, Twitter, Picasa, Flickr i YouTube.

Uwaga: Aby zintegrować się z ostatnimi 4 wymienionymi, będziesz musiał uaktualnić do pełnej wersji aplikacji.

filebrick-file-manager-windows-10 przegląd aplikacji

Po zakończeniu instalacji aplikacja będzie działać jak zwykły eksplorator plików, a dla kont magazynu online pokaże, ile masz dostępnego miejsca. W folderze na Facebooku będziesz mógł zobaczyć swoje zdjęcia, znajomych i polubienia. Masz również możliwość zarządzania nimi tworzenie lub usuwanie folderów oraz przenoszenie zdjęć i filmów.

Aplikacja jest w stanie przesyłanie zdjęć i filmów na koncie Facebook, a także na kontach pamięci w chmurze, a gdy w jednym folderze znajduje się wiele plików, masz możliwość filtrowania ich według nazwy i wyszukiwania określonego pliku.

Wreszcie aplikacja umożliwia przeglądanie innych komputerów podłączonych do sieci, co ułatwia udostępnianie między komputerami w tej samej sieci, ale może także udostępniać pocztą e-mail po otwarciu opcji „Udostępnij” na pasku paneli.

file-brick-file-manager-windows-8

Jedną irytującą rzeczą w aplikacji jest zawsze obecny dodatek na dole ekranu, ale dla tych, którzy chcą bardziej przejrzystego interfejsu, wiedz, że wersja płatna jest wolna od reklam i oferuje również funkcje misji. Mamy nadzieję, że w następnych wersjach aplikacji zobaczymy inne funkcje przechowywania w chmurze, takie jak Box.com i YouSendIt. Również integracja poczty e-mail może być czymś, na co czekamy w przyszłości.

Niemniej jednak FileBrick to jedna aplikacja, której nie powinno zabraknąć na żadnym komputerze z systemem Windows 8, Windows 10, a dzięki jej wspaniałym funkcjom, świetnemu wyglądowi i bezproblemowej integracji z tak wieloma usługami uważamy, że jest to jedna z najlepszych aplikacji, które musi mieć Sklep Windows oferta.

Aktualizacja: Niestety FileBrick został usunięty ze Sklepu Windows i można go już pobrać. Możesz jednak sprawdzić naszą listę najlepszych alternatywnych menedżerów plików dla systemu Windows 10, aby uzyskać więcej opcji.

Link do głównej publikacji