Dlaczego włamuje się strony internetowe? Jak zapobiec hakowaniu?

Dlaczego włamuje się strony internetowe? Nie jest prawdą, że włamywani są tylko najlepsze witryny. Mniejsze strony internetowe i blogi są bardziej narażone. W tym poście opisano, dlaczego hakowane są strony internetowe, co zrobić, jeśli blog jest objęty programem Cyber ​​Attack oraz jak zapobiegać atakom ukrycia, hakowaniu i zmniejszać ryzyko.

Ostatnio mieliśmy do czynienia z atakiem, który trwał kilka dni. Podczas gdy popularne jest to, że celem są tylko wielkie domy korporacyjne i rządowe strony internetowe, prawda jest również odwrotna. Mniejsze witryny i blogi są bardziej ukierunkowane… w celu wykorzystania ich między innymi do większych ataków.

Dlaczego hakowane są strony internetowe?

Dlaczego hakowane są strony internetowe?

Korzystanie ze stron internetowych do większego ataku

Tak jak niektórzy z nas obawiają się, że Internet Rzeczy może zostać zagrożony w celu użycia w atakach DDoS, strony internetowe w całym Internecie mogą być również wykorzystane przez atakujących do wzięcia udziału w przeprowadzeniu ataku na większą skalę. Naruszanie bezpieczeństwa witryn bankowych, kont firmowych i hakowanie witryn rządowych to niektóre przykłady ataków na dużą skalę. Często hakerzy nie mają wszystkich zasobów. Potrzebują całkiem dużej liczby botów do przetworzenia tak dużych ataków, więc narażają na szwank mniejsze witryny i trzymają je na swojej liście, dopóki nie zostanie zaplanowany duży atak.

Atakujący narażają nawet pustą stronę internetową

Hakerzy narażą nawet pustą stronę internetową lub blog — aby dodać do swojej listy zasobów. Jeśli zbudowałeś stronę internetową, która korzysta z czegoś interaktywnego, takiego jak WordPress lub Joomla, jesteś bardziej podatny na ataki niż statyczne strony internetowe.

Wiele wtyczek jest używanych, na przykład, gdy ludzie używają WordPress. Ponieważ wtyczki te są interaktywne lub oparte na skryptach, służą do masowego ataku na strony internetowe z ogromnymi zasobami. Zasoby związane z przepustowością itp. Są mniejsze, jeśli chodzi o mniejsze strony internetowe, ale gdy mówimy o witrynach takich jak Amazon, przepustowość jest ogromna i dlatego trudno byłoby ją zmniejszyć, chyba że hakerzy mają wystarczającą liczbę botów, aby rozpocząć atak tak duży jak udusić usługę i sprowadzić ją na dół. To jeden z głównych powodów, dla których prawie wszystkie witryny są podatne na ataki hakerskie.

Krótko mówiąc, hakerzy mają roboty przeszukujące Internet, aby znaleźć zasoby, które pomogą im przeprowadzić ogromne ataki. Jeśli otworzysz nową stronę internetową, która wykorzystuje różne typy skryptów, zostaniesz dodany do listy zasobów hakerów w ciągu miesiąca od uruchomienia witryny. Gdy nadejdzie czas, zagrażają Twojej witrynie i wykorzystują jej zasoby do poważnego ataku w innym miejscu.

Korzystanie z zasobów witryny w celu uzyskania korzyści finansowych

Cyberprzestępczość jest duża! Wiele razy hakerzy próbują wykorzystać Twoją witrynę, aby skierować użytkowników do:

  1. Jakaś inna strona internetowa, która zapłaci im prowizję lub
  2. Wyglądające na podobne strony internetowe, które wykradną Twoje dane osobowe i finansowe

Wszystko, co muszą zrobić, to wstawić link, którego nie wiesz, że jest obecny w Twojej witrynie. Gdy wyszukiwarki takie jak Google zaindeksują Twoją witrynę, zindeksuje złośliwy link i wyświetli go na stronie wyników. Jeśli ktoś użyje tego linku, zostanie przekierowany na inne strony internetowe, a hakerzy mogą zarabiać na tym przekierowaniu.

Wyglądające na podobne, fałszywe strony internetowe są bardziej powszechne, ponieważ przynoszą więcej korzyści hakerom, dostarczając im informacje. Gdy Twoje informacje — takie jak adres e-mail lub dane karty kredytowej — będą już dostępne, wykorzystają je do osobistych korzyści.

Korzystanie ze stron internetowych w celu naruszenia bezpieczeństwa komputera lub sieci

Podobnie jak wstawiają link do Twojej witryny bez Twojej wiedzy, wykorzystują również technikę Drive-by-download do osobistych korzyści. Muszą tylko zmodyfikować skrypt w Twojej witrynie, aby użytkownicy odwiedzający Twoją witrynę mogli pobrać coś bez ich wiedzy. Takie rzeczy mogą pozostać niewykryte, dopóki nie będziesz mieć pojęcia, że ​​Twoja witryna została naruszona.

Te nie wykryte pliki do pobrania z kolei wysyłają informacje o komputerze / sieci użytkowników do hakerów. Informacje te pomagają hakerom w:

  1. Użyj komputera / sieci użytkownika jako botów do przeprowadzenia gdzieś ataku
  2. Sprzedawaj informacje o użytkownikach w miejscach takich jak Darknet za cenę

Hakerzy narażają strony internetowe na problemy społeczne

Hakerzy to generalnie grupa hakerów, którzy myślą, że robią dobro społeczeństwu, działając przeciwko stronom internetowym, które są wbrew poglądom ich grupy. Na przykład Anonimowy zagroził Donaldowi Trumpowi, gdy ten ostatni wygłosił kilka uwag przeciwko mniejszościowej grupie w USA. Nie wiem, czy faktycznie zniszczyli stronę kandydata na prezydenta, ale to zagrożenie było w wiadomościach przez długi czas. Haktyści w krajach będących w stanie wojny często niszczą nawzajem strony rządowe.

Zemsta Hakowanie i konkurencja

Jednym z najczęstszych powodów włamywania się na strony internetowe jest zemsta lub upadek strony internetowej konkurenta, aby osoba / organizacja lub konkurent poniósł stratę. Jeśli Twoja witryna jest popularna w niszy i istnieje wiele innych problemów, spróbują zhakować lub wynająć hakera, aby obniżyć Twoją witrynę, aby użytkownicy nie mieli dostępu do niej przez kilka dni i stracili zainteresowanie nią.

Na przykład atak DDoS boli i dodaje stresu właścicielowi witryny przez pewien czas. Najczęstszą rzeczą jest sprowadzenie go i zniszczenie, aby właściciel stracił reputację. Jeśli dojdzie do udanego ataku DDoS, mogą próbować zniesławić witrynę, wprowadzając zły kod, który wyrządza szkodę użytkownikom. Ale jeśli jesteś już przygotowany, zamknij witrynę i opuść się na statycznym lustrze, gdy tylko rozpocznie się DDoS.

Budowanie reputacji lub zwykła nuda

Mogą być tacy, którzy mogą to robić z czystej nudy, a następnie mogą być osoby, które mogą zhakować witrynę, aby po prostu „zbudować reputację” i chwalić się nią w swojej społeczności.

Jak zapobiec włamaniu

Zawsze będą próby naruszenia witryny. Ale jeśli jesteś przygotowany, możesz zapobiec włamaniu o dobry procent. Pomyśl o następujących środkach ostrożności, które pomogą ci:

  1. Użyj dobrej zapory sieciowej, takiej jak Sucuri, aby zapobiegać i zamykać witrynę natychmiast po rozpoczęciu ofensywy. I upewnij się, że jest poprawnie skonfigurowany.
  2. Ponieważ najczęstszą metodą hakerów jest używanie własnych skryptów przeciwko tobie, przechowuj tylko niezbędne skrypty.
  3. Zaktualizuj oprogramowanie do blogowania wtyczki.

Wtyczki związane z WordPress itp. Są często aktualizowane, ale właściciele stron internetowych nie aktualizują tych na swoich stronach, ponieważ nie są świadomi ani nie boją się aktualizacji. Obawiają się, że w rezultacie może to mieć wpływ na witrynę. Jeśli używasz WordPress lub Joomla, powinieneś regularnie aktualizować wtyczki, a jeśli coś pójdzie nie tak — na przykład wyrównanie tekstu lub coś — skontaktuj się z projektantem strony internetowej, aby go naprawić.

Bądź bezpieczny. Wykonaj te kroki, aby chronić zabezpiecz swoją stronę WordPress.

Link do głównej publikacji