Dlaczego wkłady atramentowe do drukarki Epson nie zostaną rozpoznane?

Nie można rozpoznać pojemników z tuszem. Błąd nie jest całkowicie niezwykłym komunikatem o błędzie dla użytkowników drukarek Epson. Ten komunikat o błędzie może pojawić się dla użytkowników po włożeniu nowych zgodnych lub oryginalnych pojemników z tuszem do drukarek Epson. Błąd może pojawić się również w przypadku starszych wkładów, gdy zabraknie atramentu. Użytkownicy nie mogą drukować niczego, gdy drukarka Epson nie rozpoznaje wkładu.

Najpierw sprawdź dwukrotnie, czy nowe naboje są odpowiednie dla twojej drukarki. Sprawdź, czy jeden z modeli drukarek wymienionych na opakowaniu kasety odpowiada modelowi drukarki. Jeśli naboje są odpowiednie dla drukarki, sprawdź poniższe rozdzielczości.

Dlaczego moja drukarka nie rozpoznaje mojego wkładu atramentowego?

1. Wkładaj atramentowe wkłady drukujące pojedynczo

Jeśli instalujesz więcej niż jedną nową kasetę, spróbuj instalować kasety pojedynczo. Może się zdarzyć, że wystąpi błąd tylko dla jednej z kaset, a zainstalowanie ich osobno pomoże zidentyfikować.Drukarka pojemników z tuszem wygrała't recognize ink cartridge Ponadto wkładanie nowych wkładów pojedynczo może nawet rozwiązać problem w nowszych modelach drukarek Epson.

2. Otwórz narzędzie do rozwiązywania problemów z drukarką

  1. Narzędzie do rozwiązywania problemów z drukarką w systemie Windows 10 może być przydatne do rozwiązania problemu „Nie można rozpoznać pojemników z tuszem”. Użytkownicy mogą uruchomić to narzędzie do rozwiązywania problemów, naciskając klawisz Windows + klawisz skrótu S.
  2. Wpisz „Narzędzie do rozwiązywania problemów” jako słowo kluczowe w polu wyszukiwania.
  3. Następnie kliknij opcję Rozwiąż problemy z ustawieniami, aby otworzyć kartę Ustawienia pokazaną poniżej.Rozwiązywanie problemów z drukarką kart wygrał't recognize ink cartridge
  4. Wybierz Drukarka i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
  5. Następnie wybierz model drukarki do rozwiązania problemu, kliknij Kolejny, i przejrzyj proponowane rozwiązania.

Wygrana narzędzie do rozwiązywania problemów z drukarką't recognize ink cartridge

Dużo pisaliśmy na temat problemów z wkładami do drukarek. Sprawdź te przewodniki, aby uzyskać więcej informacji.

3. Zresetuj drukarkę i włóż ponownie wkład atramentowy

  1. Błąd „Nie można rozpoznać pojemników z tuszem” pojawia się, gdy pojemniki nie są w pełni kliknięte, więc ponowne włożenie pojemników może rozwiązać problem. Najpierw włącz drukarkę i wyjmij wkłady atramentowe.
  2. Następnie wyłącz drukarkę i odłącz ją na kilka minut, aby ją zresetować.
  3. Ponownie podłącz drukarkę i włącz ją.
  4. Następnie sprawdź wytyczne dotyczące instalacji pojemników z tuszem w instrukcji obsługi drukarki. Włóż naboje do drukarki dokładnie tak, jak opisano w instrukcji i upewnij się, że zostały całkowicie kliknięte.Wygrała drukarka z wkładami atramentowymi't recognize ink cartridge

4. Wyczyść wióry kasety

Błąd „Nie można rozpoznać pojemników z tuszem” może być również spowodowany zabrudzonymi chipami pojemników. Wyjmij więc nierozpoznany wkład i umieść go na płaskiej powierzchni. Następnie wytrzyj metalowy styk na pojemniku suchą szmatką, aby go wyczyścić. Następnie zainstaluj ponownie kasetę.

drukarka pojemników z tuszem wygrała't recognize ink cartridge

Link do głównej publikacji