Dlaczego nie mogę otworzyć plików Power BI?

Oprogramowanie Power BI Desktop umożliwia użytkownikom konfigurowanie wykresów i wizualizacji ich danych. Jednak niektórzy użytkownicy Power BI stwierdzili w postach na forum, że nie mogą otwierać swoich plików Power BI PBIX za pomocą oprogramowania. Plik PLIK jest niezgodny z bieżącą wersją programu Microsoft Power BI Desktop (lub Nie można otworzyć dokumentu), gdy użytkownicy usługi Power BI nie mogą otworzyć swoich plików PBIX.

Dlaczego nie mogę otworzyć pliku Power BI?

1. Ponownie zainstaluj Power BI

 1. Napraw PLIK jest niezgodny błąd poprzez ponowną instalację Power BI. Aby to zrobić, naciśnij klawisz Windows + klawisz skrótu X.
 2. Wybierz Biegać aby otworzyć okno tego akcesorium.
 3. Wpisz „appwiz.cpl” w Uruchomie i naciśnij dobrze przycisk.Deinstalator Windows może't open power bi file
 4. Następnie wybierz Microsoft Power BI Desktop w aplecie Programy i funkcje.
 5. Kliknij Odinstaluj przycisk.
 6. Następnie wybierz tak opcja dalszego potwierdzenia.
 7. Uruchom ponownie system Windows 10 po usunięciu Power BI.
 8. Następnie otwórz stronę Power BI w MS Store.
 9. Kliknij zainstalować (lub Otrzymać), aby ponownie zainstalować BI.Power BI's MS Store page can't open power bi file
 10. Pamiętaj, że Power BI w MS Store jest dla architektury 64-bitowej. Użytkownicy systemów 32-bitowych mogą potrzebować pobrać 32-bitowy Power BI Desktop, klikając Zaawansowane opcje pobierania na stronie internetowej oprogramowania.

2. Edytuj tytuł pliku

 1. Użytkownicy Power BI również napisali o „Nie można otworzyć dokumentu; nie byliśmy w stanie przywrócić zapisanej bazy danych do modelu ”komunikat o błędzie w 2018 roku. Niektórzy użytkownicy naprawili ten błąd, usuwając„, i „znaki z tytułów plików PBIX, które nie zostały otwarte.
 2. Użytkownicy mogą edytować plik PBIX w Eksploratorze plików, naciskając klawisz Windows + klawisz skrótu E, klikając plik PBIX prawym przyciskiem myszy i wybierając Przemianować. Następnie wprowadź nowy tytuł dla tytułu, który nie zawiera „, , lub „.

Opcja Zmień nazwę może't open power bi file

Szukasz najlepszej przeglądarki dla przedsiębiorstw, aby utrzymać przepływ pracy online? Oto najlepsze opcje.

3. Zainstaluj ponownie poprzednią wersję Power BI

 1. Jeśli po ostatniej aktualizacji Power BI pojawi się błąd „Nie można otworzyć dokumentu”, spróbuj ponownie zainstalować poprzednią wersję oprogramowania. Użytkownicy mogą to zrobić, o ile przechowują plik instalacyjny poprzedniej wersji w swoich folderach pobierania.
 2. Odinstaluj Power BI Desktop, a następnie zainstaluj ponownie oprogramowanie z plikiem instalacyjnym dla starszej wersji. Użytkownicy mogą stwierdzić, że nadal mogą poprawnie otwierać pliki PBIX w poprzedniej wersji BI.

Power BI Desktop może't open power bi file

4. Skopiuj plik na pamięć USB

 1. Spróbuj także skopiować plik PBIX na dysk USB i stamtąd go otworzyć. Aby to zrobić, otwórz Eksploratora plików za pomocą klawisza Windows + skrótu E.
 2. Włóż dysk USB, aby skopiować PBIX do gniazda USB laptopa lub komputera stacjonarnego.Napęd USB może't open power bi file
 3. Otwórz ścieżkę do folderu zawierającego plik PBIX.
 4. Przeciągnij i upuść plik PBIX na dysk USB po lewej stronie Eksploratora, aby go tam skopiować.
 5. Następnie otwórz plik PBIX z napędu USB.

Link do głównej publikacji