Dlaczego należy wyłączyć McAfee przed aktualizacją systemu Windows 10

Doświadczeni użytkownicy zalecają wyłączenie McAfee przed aktualizacją do systemu Windows 10, 8.1, aby uniknąć problemów z uszkodzeniem oprogramowania. Sprawdź ten przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o tym problemie.

Po przejściu na system Windows 10 nigdy nie zadałem sobie trudu zainstalowania innego programu antywirusowego innej firmy, ponieważ wydawało mi się, że Windows Update całkiem dobrze sobie radzi. Po przejściu na system Windows 10 podtrzymałem swoją decyzję i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Ale to nie znaczy, że powinieneś zrobić to samo — jeśli jesteś lojalnym użytkownikiem określonego oprogramowania antywirusowego, takiego jak McAfee, powinieneś go dalej używać.

Jednak, według niektórych zaawansowanych użytkowników na forach McAfee, przed aktualizacją do Windows 10 lub 8.1 w tym przypadku zaleca się, abyś odinstaluj lub przynajmniej wyłącz McAfee. Należy to zrobić, aby uniknąć możliwego uszkodzenia oprogramowania. Oczywiście jest to wskazówka dotycząca bezpieczeństwa i nie oznacza to, że jeśli nie wyłączysz ani nie odinstalujesz McAfee przed aktualizacją systemu Windows 10, 8.1, z pewnością uszkodzisz swój program antywirusowy. Może się to zdarzyć dla niektórych. Moderator z forów wsparcia McAfee powiedział:

Ta rada służy jedynie jako środek ostrożności i jest tą samą radą — przynajmniej ją wyłączamy — udzielamy każdemu, kto uaktualnia cokolwiek lub instaluje dodatki Service Pack. Tak długo, jak SecurityCenter pokazuje „zielony” i mówi, że chroni, nic ci nie jest.

Dla przypomnienia problem ten dotknął wielu użytkowników Windows 10 Anniversary Update wkrótce po zainstalowaniu tej wersji systemu operacyjnego. Niestety kilka lat później ten problem nadal występuje. Kilku użytkowników Windows 10 April Update potwierdziło tę informację.

Należy pamiętać, że nie wszystkie rozwiązania bezpieczeństwa McAfee są zgodne z najnowszymi wersjami systemu operacyjnego Windows 10. Aby uzyskać więcej informacji na temat zgodności systemu Windows 10 z produktami McAfee, przejdź do strony pomocy technicznej McAfee. Przed naciśnięciem przycisku aktualizacji upewnij się, że Twój obecny produkt McAfee obsługuje wersję systemu Windows 10, którą planujesz zainstalować.

Lepiej więc trzymaj się tej wskazówki, aby nie dopuścić do nieprzyjemnych sytuacji. Czy używasz McAfee w systemie Windows 10, 8 lub trzymasz się innego programu antywirusowego? A jeśli tak, to jakie są jego zalety? Daj nam znać, zostawiając swój komentarz poniżej.

Link do głównej publikacji