ConEmu to potężny emulator konsoli Windows z wieloma kartami

ConEmu to bardzo wydajny i niezawodny emulator konsoli Windows, który obsługuje wiele konsol i aplikacji innych firm. Ten emulator pozwala łatwo przełączać się między konsolami lub aplikacjami bez otwierania ich w osobnych oknach.

ConEmu to zaawansowane okno konsoli pozwalające na uruchomienie dowolnej powłoki. Nie jest to jednak powłoka, co oznacza, że ​​nie zapewnia takich funkcji powłoki, jak zdalny dostęp, uzupełnianie tabulatorów i tak dalej.

ConEmu jest wysoce konfigurowalny i wyświetla okno konfiguracji po uruchomieniu, co pozwala spersonalizować podstawowe funkcje aplikacji, takie jak wtyczki Far Manager, menu Start i skróty na pulpicie. Możesz nie dostosowywać tych funkcji i zachować domyślne parametry, ponieważ nie wpłyną negatywnie na zachowanie narzędzia.

Jeśli chodzi o sam interfejs użytkownika, przypomina on wiersz polecenia. Główną różnicą jest oczywiście możliwość tworzenia nowych zakładek w celu dodawania nowych narzędzi konsoli. Na liście znajduje się seria predefiniowanych narzędzi konsoli, umożliwiających szybki dostęp, a także można dodawać nowe.

Jednocześnie ConEmu ma bardzo niewielki wpływ na procesor i pamięć RAM. Jest to bardzo niezawodne narzędzie; Błędy i awarie są niezwykle rzadkimi zdarzeniami podczas korzystania z tego emulatora. Narzędzie jest regularnie aktualizowane, a w przypadku wykrycia błędów zazwyczaj są one szybko naprawiane. Ponieważ to narzędzie jest bardzo kompaktowe i bogate w zaawansowane ustawienia, jest odpowiednie dla zaawansowanych użytkowników.

Inne funkcje obejmują:

  • Obsługuje każdą powłokę
  • Dostosowywalny pasek postępu
  • Uruchom stare aplikacje DOS w systemie Windows 7 lub 64-bitowym systemie operacyjnym
  • Pokaż pełne wyjście (1K + linie) ostatniego polecenia w edytorze / przeglądarce Far Managera
  • Konfigurowalne zachowanie Far Managera po kliknięciu prawym przyciskiem (długie kliknięcie otwiera menu kontekstowe)
  • Przeciągnij i upuść (styl eksploratora) plików i folderów w Far Managerze

Możesz pobrać ConEmu za darmo z GitHub.

Link do głównej publikacji