Co zrobić, jeśli uTorrent nie odinstaluje się w systemie Windows 10

Oszustwa programowe są dość powszechne wśród aplikacji innych firm. Niektóre z nich ukryją dodatkowe aplikacje na widoku i instalują wszelkiego rodzaju niechciane oprogramowanie (Windows 10 też to robi). uTorrent jest jednym z najpopularniejszych klientów torrentów na całym świecie, a spora część instalatorów innych firm zaoferuje go użytkownikom.

Problem polega na tym, że niektórzy ludzie tego nie chcą. Po zainstalowaniu w ten sposób nie jest tak łatwe do usunięcia, jak powinno być.

Dlatego wymieniliśmy dwa sposoby jego usunięcia, więc sprawdź je, jeśli chcesz, aby uTorrent nie był wyświetlany.

Jak wymusić odinstalowanie uTorrent

 1. Wyczyść wpisy rejestru i usuń ręcznie aplikację
 2. Użyj dezinstalatora innej firmy

Rozwiązanie 1 — Wyczyść wpisy rejestru i ręcznie usuń aplikację

Pobieranie i instalowanie uTorrenta z oficjalnej strony umieści go wraz z innymi aplikacjami w folderze Program Files. Powinieneś być w stanie go znaleźć w Panelu sterowania i łatwo go odinstalować.

Nie dzieje się tak jednak wtedy, gdy aplikacja stanowi element pomocniczy w niektórych instalacjach aplikacji innych firm. Otrzymasz ofertę uTorrent, a wielu użytkowników zainstaluje go przypadkowo.

Instalator umieści uTorrent w innej niekonwencjonalnej lokalizacji, nie pytając cię, gdzie chcesz. Co czyni go klasycznym PUP (potencjalnie niepożądanym programem), a nie celowo wybranym klientem torrentów.

Mając to na uwadze, będziesz musiał ubrudzić sobie ręce, aby je usunąć. Musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze musimy usunąć wszystkie wpisy rejestru związane z uTorrent. Po drugie, musimy dowiedzieć się, gdzie jest zainstalowana aplikacja i usunąć cały folder.

 • Oto jak usunąć wpisy rejestru:

  1. Kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy i otwórz Menadżer zadań.
  2. Szukać uTorrent pod Procesy i zakończ wszystkie powiązane uruchomione procesy.
  3. W pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Regedit, kliknij prawym przyciskiem myszy Edytor rejestru i uruchom to jako admin.utorrent nie odinstaluje systemu Windows 10
  4. Kliknij na Plik i wtedy Eksport wykonać kopię zapasową rejestru.
  5. Teraz naciśnij Shift + F. aby otworzyć podniesiony pasek wyszukiwania.
  6. Rodzaj uTorrent i kliknij Znajdź następny. Ważne jest, aby nie usuwać niczego niezwiązanego z uTorrent.utorrent nie odinstaluje systemu Windows 10
  7. Usuń wszystkie uTorrent wpisy i zamknij Edytor rejestru.
  8. Uruchom ponownie komputer.

  A oto jak znaleźć ścieżkę instalacji dla nieuczciwego uTorrenta:

  1. Otworzyć Przeglądarka plików i wpisz uTorrent na pasku wyszukiwania.
  2. Znajdź główny folder instalacyjny i usuń go. W tym celu może być potrzebne zezwolenie administracyjne.
  3. Uruchom ponownie komputer.

  Rozwiązanie 2 — Użyj dezinstalatora innej firmy

  Druga opcja jest znacznie łatwiejsza do wykonania, ale wymaga zainstalowania dodatkowego oprogramowania innej firmy, szczególnie dla początkujących. Dezinstalatory to dość przydatne aplikacje, niektóre bardziej wydajne niż inne.

  Niektóre mogą nawet stanowić większe zagrożenie niż złośliwe oprogramowanie, ponieważ mają dostęp do rejestru i mogą usunąć coś, co nie jest przeznaczone do usunięcia. Postępuj więc lekko i wykonaj kopię zapasową rejestru albo przez aplikację, albo ręcznie, otwierając Edytor rejestru i eksportując bieżące ustawienie.

  Zdecydowanie zalecamy IObit Uninstaller Pro, lidera w swojej niszy, która jest przyjazna dla użytkownika, wysoce kompatybilna z komputerami z systemem Windows, a także działa płynnie na starszych komputerach. Wyświetli wszystkie zainstalowane programy, a kiedy zdecydujesz się odinstalować określony element, pozwoli również odinstalować jego resztki.

  • Pobierz teraz IObit Uninstaller PRO 7 za darmo

  Mamy listę najlepszych narzędzi do pracy, większość z nich bezpłatnie. Jeśli nie czujesz się bezpiecznie podczas ich używania, zawsze możesz je usunąć po pomyślnym odinstalowaniu uTorrenta z komputera. Jeśli jesteś zainteresowany pozyskaniem dezinstalatora innej firmy, który wykona to za Ciebie, koniecznie sprawdź naszą pierwszą listę tutaj.

Link do głównej publikacji