Co zrobić, jeśli Cortana Cant wysyła podyktowane wiadomości e-mail lub notuje

3 rozwiązania, aby naprawić Cortana, która nie wysyła podyktowanych wiadomości e-mail

 1. Zmień ustawienia regionalne
 2. Uruchom ponownie Cortanę
 3. Napraw rozpoznawanie mowy w systemie Windows

Jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji systemu Windows 10 był wirtualny asystent Microsoftu, Cortana. W przeważającej części ludzie kochają Cortanę. Jednak niektórzy użytkownicy skarżą się, że nie mogą wysyłać podyktowanych wiadomości e-mail i robić notatek z Cortaną w systemie Windows 10.
Cortana korzysta z Google Wind8apps
Obecnie Cortana jest dostępna tylko w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Chinach, ale Microsoft wkrótce rozszerzy ją na Japonię, Australię, Kanadę (tylko angielski) i Indie (tylko angielski). Ponadto Brazylia, Meksyk i Kanada (francuski) powinny zostać dodane na liście obsługiwanych krajów w najbliższej przyszłości.

AKTUALIZACJA: Cortana jest teraz dostępna w 13 krajach.

NAPRAWIONO: Cortana nie wysyła e-maili

Rozwiązanie 1: Zmień ustawienia regionalne

Jeśli nie ma Cię w tych krajach, nie możesz korzystać z Cortany, ale powinieneś również wiedzieć, że wysyłanie podyktowanych wiadomości e-mail jest obecnie możliwe tylko w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Na przykład, jeśli używasz Cortany z ustawieniami francuskimi lub niemieckimi, nie możesz wysyłać podyktowanych wiadomości e-mail. Jednak przełączenie ustawień regionalnych na angielski odblokowuje te funkcje.

Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz Ustawienia i kliknij Czas Język.
 2. Następnie kliknij Region i język na pasku bocznym.
 3. Znajdź opcję Kraj lub region i wybierz z listy Zjednoczone Królestwo lub Stany Zjednoczone.
 4. Zapisz zmiany.

Teraz podyktowane wiadomości e-mail i notatki powinny współpracować z Cortaną. Ta mała sztuczka nie jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli nie chcesz zmieniać ustawień, ale jest to jedyne jak dotąd obejście.

Microsoft potwierdził, że podyktowane wiadomości e-mail są dostępne tylko dla ustawień w języku angielskim, a obecnie pracują nad rozszerzeniem obsługi podyktowanych wiadomości e-mail. Może to jednak chwilę potrwać i nie wiemy, kiedy ta aktualizacja zostanie wprowadzona.

Jeśli więc nie chcesz czekać na oficjalną aktualizację firmy Microsoft, spróbuj zmienić ustawienia regionalne w systemie Windows 10 i sprawdź, czy to zadziała. Ponadto, jeśli masz wątpliwości co do tego, co Cortana może zrobić na komputerze, zawsze możesz ją zapytać, a ona wyświetli listę wszystkich obsługiwanych funkcji.

 • Rozwiązanie 2: Uruchom ponownie Cortanę

  Innym szybkim rozwiązaniem jest po prostu wyłączenie Cortany i ponowne uruchomienie komputera. Po uruchomieniu komputera możesz ponownie włączyć Cortanę i spróbować wysłać wiadomość e-mail, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

  Rozwiązanie 3: Napraw rozpoznawanie mowy w systemie Windows

  Często Cortana nie może wysyłać podyktowanych wiadomości e-mail z powodu problemów z rozpoznawaniem mowy w systemie Windows. Oto jak możesz to naprawić:

  1. Powiedz „Przestań słuchać”, aby zatrzymać rozpoznawanie mowy w systemie Windows
  2. Uruchom Cortanę> wybierz „Zgadzam się”, aby włączyć wszystkie funkcje asystenta
  3. Włącz ponownie rozpoznawanie mowy w systemie Windows, mówiąc „zacznij słuchać”.

  Jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji