Co to jest klucz pauzy? Dlaczego i kiedy używany jest klawisz pauzy

Jeśli masz pełną klawiaturę, jestem pewien, że widziałeś „Pauza”Lub„Przerwa”. Zwykle znajduje się wokół klawiszy sterowania, takich jak Scroll Lock, Home i end, i tak dalej. Pytanie brzmi, co robi klawisz pauzy na klawiaturze. Widziałem to, ale prawie go nie używałem. W tym poście postaram się odpowiedzieć na pytanie: Co to jest klucz pauzy i kiedy jest używany?

Pauza klucz

Co to jest klawisz pauzy

Oto fakt, że klucz pauzy we współczesnym świecie nie ma celu. Klucz po raz pierwszy pojawił się na zdjęciu w XX wieku. Główny cel — wstrzymanie lub uszkodzenie działającego programu lub fragmentu kodu. Jak powiedziałem wcześniej, klawiszowi pauzy towarzyszy klawisz Break i są to dwa różne klucze. Pierwszy z nich wstrzyma program, a drugi wyświetli zwykłe wyjście i wznowi program od miejsca, w którym opuścił program.

Kiedy używany jest klawisz Pause / Break

Klawisze te po raz pierwszy zostały dostarczone z klawiaturą klawiaturową IBM Model M 101 w 1985 roku. Podstawową funkcją było wstrzymanie gry lub przewijanie wyjścia, przerwanie połączenia modemowego i tak dalej. Więc gdzie go dzisiaj używamy? Jeśli jesteś programistą lub pracujesz z ciągłym wyjściem lub otwórz Właściwości systemu.

1] Użyj w wierszu polecenia, aby wstrzymać wyjście

Co to jest klucz pauzy? Dlaczego i kiedy to's used

  • Otwórz wiersz polecenia i wpisz polecenie ping thewindowsclub.com -t. Spowoduje to ciągłe wyświetlanie obrazu na ekranie.
  • Teraz naciśnij klawisz Pause i powinieneś zawiesić ekran.
  • Użyj CTRL + Break, a powinieneś zobaczyć wynik polecenia Ping. Ping rozpocznie się natychmiast po zakończeniu.
  • Jeśli chcesz wznowić bez użycia Ctrl + Break, po prostu naciśnij dowolny klawisz. Aby zakończyć, użyj Ctrl + C.

2] Otwórz właściwości systemu

Po naciśnięciu Windows + Pauza / Przerwa otworzy się okno Właściwości systemu. Powinieneś zobaczyć podświetloną opcję Zmień ustawienia.

3] Wstrzymaj ekran POST

Jeśli chcesz przeczytać zawartość ekranu POST, naciśnij klawisz Pause / Break. Naciśnij go ponownie, a test POST lub Power On Self Test będzie kontynuowany.

Brakujący przycisk Pause / Break

W laptopach lub mniejszej klawiaturze nie ma dedykowanego klawisza. Zamiast tego klawisz Fn jest używany z innym klawiszem do replikacji funkcji klawisza pauzy.

Lenovo używa Ctrl + Fn + F11 lub Ctrl + Fn + B lub Fn + B. Samsung używa tej samej kombinacji Fn + B, podczas gdy Dell używa Fn + Win + B. Linia bazowa, jest na twoim laptopie lub klawiaturze, pamiętaj, aby zapytać o tym z obsługą klienta lub poprzez ich dokumentację.

Oprócz nich, oto jeszcze kilka sposobów użycia klucza pauzy

  • Ctrl + Alt + Break to przydatny skrót do przełączania między pełnoekranowymi i okienkowymi sesjami pulpitu zdalnego.
  • Ctrl + Break to przydatny skrót do zatrzymania kompilacji w Visual Studio.

Mam nadzieję, że to oczyszcza powietrze.

Link do głównej publikacji