Błąd Gears 5 0x80073CF3 blokuje pobieranie gry [NAPRAWIONO]

Najnowszy wpis z serii Gears of War trafił do społeczności graczy w lipcu ze zwiastunem.

Ten zwiastun pokazał nową mechanikę wprowadzoną w Gears 5 i działał jako zaproszenie dla wszystkich zainteresowanych, aby wziąć udział w bezpłatnym teście technicznym, który odbył się w ciągu kilku rund.

Jeśli jesteś aktywnym subskrybentem Game Pass, możesz użyć biblioteki Game Pass, aby pobrać grę. 

Gra jest również dostępna w sklepie Microsoft Store, ale niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z pobieraniem jej w ten sposób.

Jeśli chodzi o użytkowników, problem wygląda następująco:

Próbuję pobrać klienta do testu Gears 5 w wersji beta / technicznej, ale za każdym razem, gdy rozpoczynam instalację, pojawia się błąd 0x80073CF3 „Aktualizacja nie powiodła się”

Błąd 0x80073CF3 znany również jako Niepowodzenie aktualizacji pakietu jest zwykle spowodowany nieprawidłowo skonfigurowanymi ustawieniami systemu lub błędnymi wpisami w rejestrze systemu Windows.

Jest to najczęściej występujący błąd podczas próby aktualizacji systemu Windows lub pobierania aplikacji ze Sklepu Windows. Możesz przeczytać więcej na ten temat w tym przewodniku.

Jak naprawić błąd 0x80073CF3 krok po kroku

Chociaż nie jest to gwarantowane rozwiązanie, możesz spróbować wykonać następujące kroki, aby potencjalnie rozwiązać problemy:

  1. Wyczyść pliki tymczasowe oraz pamięć podręczną Internetu i uruchom ponownie system.
  2. Wyłącz lub odinstaluj zaporę ogniową i oprogramowanie antywirusowe.
  3. Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update firmy Microsoft, aby zresetować Aktualizacje Windows do ich ustawień domyślnych
  4. Zresetuj folder dystrybucji oprogramowania.
  5. Zresetuj folder Catroot do ustawień domyślnych.
  6. Uruchom w stanie czystego rozruchu i ponownie uruchom Windows Update

Ostatecznie, jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz rozważyć wykonanie pełnej ponownej instalacji systemu, która najprawdopodobniej naprawi każdy problem.

Pierwsza runda testu technicznego Gears 5 rozpoczęła się 19 lipca i zakończyła 22 lipca, a kolejna runda ma się rozpocząć 26 lipca.

Mamy nadzieję, że jeśli wykonasz te czynności, nie będziesz już mieć podobnych problemów i będziesz mógł korzystać z Gears 5 wcześniejszego dostępu przed oficjalną wrześniową datą premiery.

Aby uzyskać więcej artykułów dotyczących Gears 5, sprawdź następujące linki:

  • W ten sposób możesz naprawić częste błędy Gears 5 na PC i Xbox
  • Błąd Gears of War 5 0x00000d1c nęka wielu graczy
Link do głównej publikacji