Błąd aktualizacji 0x8007001F w systemie Windows 10 [PRZEWODNIK KROK PO KROKU]

Błędy aktualizacji nie są nowością w historii systemu operacyjnego Windows. Niektóre z nich są łatwe do rozwiązania, a niektóre stanowią spore wyzwanie.

Dzisiaj postaramy się rozwiązać błąd związany z kodem 0x8007001F. Ten błąd jest ściśle związany ze sterownikami audio i uniemożliwia użytkownikom aktualizację w systemie Windows 10.

Istnieje kilka możliwych obejść tego problemu, dlatego wykonaj następujące kroki i, miejmy nadzieję, możemy to rozwiązać.

Jak naprawić błąd aktualizacji 0x8007001F w systemie Windows 10?

Błąd aktualizacji 0x8007001F może uniemożliwić zainstalowanie najnowszych aktualizacji, co może być dużym problemem. Mówiąc o problemach z aktualizacją, oto niektóre problemy zgłoszone przez użytkowników:

 • System Windows nie zainstalował następującej aktualizacji z błędem 0x8007001f — Ten błąd jest zwykle spowodowany przez aplikacje innych firm, a jeśli go napotkasz, spróbuj wyłączyć program antywirusowy lub wykonaj czysty rozruch.
 • Błąd asystenta aktualizacji systemu Windows 10 0x8007001f — Czasami sterowniki mogą powodować pojawienie się tego problemu, dlatego dobrym pomysłem jest zaktualizowanie kluczowych sterowników przed próbą aktualizacji systemu Windows.
 • Błąd aktualizacji Windows 7, 8.1 — Błędy aktualizacji mogą pojawiać się także w starszych wersjach systemu Windows. Nawet jeśli nie używasz systemu Windows 10, możesz bez problemu zastosować większość naszych rozwiązań w starszych wersjach systemu Windows.

Rozwiązanie 1 — Wyłącz program antywirusowy

Chociaż Twój program antywirusowy zapewnia ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, czasami może zakłócać działanie systemu i powodować pojawienie się błędu 0x8007001F.

Aby rozwiązać problem, zaleca się zmianę ustawień antywirusa i wyłączenie niektórych funkcji. Jeśli to nie pomoże, być może trzeba tymczasowo wyłączyć program antywirusowy.

W najgorszym przypadku może być nawet konieczne usunięcie programu antywirusowego z komputera. Wielu użytkowników zgłosiło, że zarówno Norton, jak i McAfee mogą powodować pojawienie się tego błędu, więc jeśli używasz jednego z tych narzędzi, usuń je.

Użytkownikom Norton przygotowaliśmy dedykowany przewodnik, jak całkowicie usunąć go z komputera. Istnieje również podobny przewodnik dla użytkowników McAffe.

Jeśli używasz dowolnego rozwiązania antywirusowego i chcesz całkowicie usunąć go z komputera, koniecznie sprawdź tę niesamowitą listę z najlepszym oprogramowaniem do odinstalowywania, z którego możesz teraz korzystać.

Chociaż te dwie aplikacje są najczęstszą przyczyną tego błędu, inne narzędzia antywirusowe również mogą powodować ten problem, dlatego należy je usunąć.

Jeśli usunięcie programu antywirusowego rozwiązuje problem, może być dobry moment na rozważenie przejścia na inne rozwiązanie antywirusowe. Jeśli szukasz nowego programu antywirusowego, warto rozważyć BullGuard.

Ta aplikacja zapewnia doskonałą ochronę i nie będzie zakłócać działania systemu, więc wypróbuj ją.

Chcesz zmienić swój program antywirusowy na lepszy? Oto lista naszych najlepszych wyborów.

Rozwiązanie 2 — Odinstaluj sterowniki audio

Według użytkowników czasami błąd 0x8007001F może pojawić się na komputerze z powodu sterowników audio. Jeśli sterowniki audio są nieaktualne lub uszkodzone, możesz napotkać ten problem.

Aby rozwiązać problem, musisz ponownie zainstalować sterowniki audio. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X i wybierz Menadżer urządzeń z listy.
  Błąd asystenta aktualizacji systemu Windows 10 0x8007001f
 2. Teraz przejdź do Kontrolery dźwięku, wideo i gier sekcji i kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie audio. Wybierać Odinstaluj urządzenie z menu.
  System Windows nie zainstalował następującej aktualizacji z błędem 0x8007001f
 3. Pojawi się okno dialogowe potwierdzenia. Jeśli dostępne, sprawdź Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia. Teraz kliknij Odinstaluj przycisk, aby usunąć sterownik.
  Błąd asystenta aktualizacji systemu Windows 10 0x8007001f

Po wykonaniu tej czynności należy spróbować pobrać najnowsze sterowniki urządzenia audio. Wystarczy odwiedzić witrynę producenta płyty głównej lub karty dźwiękowej i pobrać najnowsze sterowniki.

Czy wiesz, że większość użytkowników systemu Windows 10 ma nieaktualne sterowniki? Bądź o krok do przodu, korzystając z tego przewodnika.

Po zaktualizowaniu sterownika audio sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Aby uniknąć trwałego uszkodzenia komputera przez pobranie i zainstalowanie niewłaściwych wersji sterowników, zdecydowanie zalecamy TweakBit’s Driver Updater (zatwierdzone przez Microsoft i Norton).

To narzędzie automatycznie pobierze wszystkie nieaktualne sterowniki na komputer.

Oświadczenie: niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

Rozwiązanie 3 — Uruchom ponownie usługę Windows Update

Usługa aktualizacji może być przyczyną różnych problemów z aktualizacją. Ponadto jest znany z tego, że w niektórych przypadkach powoduje znaczne zużycie procesora bez wyraźnego powodu.

Niemniej jednak pokażemy możliwe obejście, którego można użyć w przypadku większości błędów aktualizacji. A ten, do którego się obecnie zwracamy, nie jest wyjątkiem. Oto, co musisz zrobić:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź services.msc. Teraz naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
  Błąd aktualizacji systemu Windows 8.1
 2. Na liście Usługi wyszukaj Aktualizacja systemu Windows. Kliknij prawym przyciskiem myszy i otwórz Nieruchomości.
  System Windows nie zainstalował następującej aktualizacji z błędem 0x8007001f
 3. Teraz wybierz Niepełnosprawny jako typ uruchomienia.
  Błąd asystenta aktualizacji systemu Windows 10 0x8007001f
 4. Zapisz zmiany i uruchom ponownie komputer.
 5. Sprawdź Usługi ponownie i upewnij się, że Windows Update jest wyłączony.
 6. Nawigować do C: Windows i znajdź Dystrybucja oprogramowania teczka.
 7. Zmień nazwę folderu na SoftwareDistribution.OLD (możesz go również usunąć, ale po co podejmować niepotrzebne ryzyko).
 8. Ponownie przejdź do usług i znajdź Windows Update, a we Właściwościach zmień Typ uruchomienia od Niepełnosprawny do podręcznik.
 9. Przejdź do Start i otwórz Ustawienia po lewej stronie.
 10. Otwórz aktualizację Bezpieczeństwo i sprawdź dostępność aktualizacji.

Pamiętaj, że będziesz potrzebować dostępu administracyjnego, aby zmienić / usunąć foldery systemowe. Ta procedura okazała się prawidłowym rozwiązaniem dla wielu błędów aktualizacji. Jeśli jednak problem występuje nadal, przejdź do następnego rozwiązania.

Aby uzyskać więcej informacji na temat usuwania folderu dystrybucji oprogramowania, zapoznaj się z tym dedykowanym przewodnikiem. Podobny artykuł dotyczy zmiany nazwy folderu dystrybucji oprogramowania.

Masz problem z aktualizacją systemu Windows? Sprawdź ten przewodnik, który pomoże Ci je rozwiązać w mgnieniu oka.

Rozwiązanie 4 — Wykonaj kontrolę SFC i DISM

Czasami może pojawić się błąd 0x8007001F z powodu uszkodzonych plików systemowych. W takim przypadku zalecamy wykonanie skanowania SFC i naprawienie plików. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X. Teraz wybierz Wiersz polecenia (administrator) z listy. Możesz także użyć PowerShell (administrator) jeśli wiersz polecenia nie jest dostępny.
  Błąd aktualizacji systemu Windows 7
 2. Po otwarciu wiersza polecenia uruchom sfc / scannow Komenda.
  System Windows nie zainstalował następującej aktualizacji z błędem 0x8007001f
 3. Rozpocznie się skanowanie SFC. To skanowanie może potrwać do 15 minut, więc nie przeszkadzaj.

Po zakończeniu skanowania SFC sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem.

polecenie scannow zostało zatrzymane przed zakończeniem procesu? Nie martw się, mamy dla Ciebie łatwą naprawę.

Awarie aktualizacji systemu są ściśle związane z uszkodzeniem plików. Mianowicie z powodu infekcji złośliwym oprogramowaniem niektóre pliki systemowe mogą zostać uszkodzone lub poddane kwarantannie.

Z tego powodu DISM (Deployment Image Service and Management) można wykorzystać do skanowania i rozwiązania tego problemu poprzez naprawę uszkodzonych plików.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i uruchom Wiersz polecenia (administrator).
 2. Wpisz następujące polecenie:
  • DISM.exe / Online / Cleanup-image / Restorehealth
   System Windows nie zainstalował następującej aktualizacji z błędem 0x8007001f
 3. Jeśli usługa ma problemy z połączeniem się z aktualizacją, możesz użyć napędu systemowego USB / DVD. Po prostu włóż nośnik i wpisz następujące polecenie:
  • DISM.exe / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth / Source: C: Your Repair SourceWindows / LimitAccess
 4. Upewnij się, że zastąpiłeś ścieżkę źródła naprawy własną.

Wygląda na to, że wszystko stracone, gdy DISM zawiedzie w systemie Windows? Sprawdź ten krótki przewodnik i pozbądź się zmartwień.

Rozwiązanie 5 — Wykonaj czysty rozruch

Według użytkowników aplikacje innych firm mogą czasami zakłócać działanie systemu, co może prowadzić do tego błędu. Możesz jednak rozwiązać problem, wykonując czysty rozruch. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź msconfig. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
  Błąd asystenta aktualizacji systemu Windows 10 0x8007001f    System Windows nie zainstalował następującej aktualizacji z błędem 0x8007001f
 2. Pojawi się okno konfiguracji systemu. Iść do Usługi kartę, a następnie sprawdź Ukryj wszystkie usługi Microsoft. Teraz kliknij Wyłącz wszystkie przycisk.
  System Windows nie zainstalował następującej aktualizacji z błędem 0x8007001f
 3. Iść do Uruchomienie kartę i kliknij Otwórz Menedżera zadań.
  Błąd asystenta aktualizacji systemu Windows 10 0x8007001f
 4. Lista aplikacji startowych pojawi się teraz w Menedżerze zadań. Kliknij prawym przyciskiem myszy pierwszy element na liście i wybierz Wyłączyć z menu. Teraz powtórz te kroki dla wszystkich elementów startowych na liście.
  Błąd aktualizacji systemu Windows 7
 5. Wróć do Konfiguracja systemu okno i kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
 6. Uruchom ponownie komputer.

Po ponownym uruchomieniu komputera wszystkie aplikacje i usługi startowe zostaną wyłączone, aby aplikacje innych firm nie zakłócały procesu aktualizacji. Po wyłączeniu wszystkich tych usług powinieneś mieć możliwość aktualizacji bez żadnych problemów.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dodawać lub usuwać aplikacje startowe w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym prostym przewodnikiem.

Nie możesz otworzyć Menedżera zadań? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Rozwiązanie 6 — Utwórz nowe konto użytkownika

Jeśli masz problemy z aktualizacją z powodu błędu 0x8007001F, przyczyną może być uszkodzone konto użytkownika. Możesz jednak obejść ten problem, po prostu tworząc nowe konto użytkownika. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + I aby otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Po otwarciu aplikacji Ustawienia przejdź do Konta Sekcja.
  Błąd aktualizacji systemu Windows 7
 3. W lewym okienku wybierz Rodzina inni ludzie. W prawym okienku wybierz Dodaj kogoś innego do tego komputera.
  System Windows nie zainstalował następującej aktualizacji z błędem 0x8007001f
 4. Teraz wybierz Nie mam danych logowania tej osoby.
  Błąd asystenta aktualizacji systemu Windows 10 0x8007001f
 5. Zostaniesz poproszony o utworzenie konta Microsoft. Wybierz Dodaj użytkownika bez konta Microsoft.
  Błąd aktualizacji systemu Windows 7
 6. Teraz wprowadź żądaną nazwę użytkownika i kliknij Kolejny.
  System Windows nie zainstalował następującej aktualizacji z błędem 0x8007001f

Po utworzeniu nowego konta przejdź do niego i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli masz problemy z otwarciem aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym artykułem, aby rozwiązać problem.

Windows nie pozwala ci dodać nowego konta użytkownika? Wykonaj proste kroki i utwórz lub dodaj liczbę kont, które chcesz!

Rozwiązanie 7 — Wykonaj uaktualnienie na miejscu

Jeśli nie możesz zainstalować aktualizacji systemu Windows z powodu błędu 0x8007001F, możesz spróbować wykonać uaktualnienie na miejscu. W ten sposób wymusisz aktualizację systemu Windows 10 do najnowszej wersji. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Pobieranie Narzędzie do tworzenia multimediów i uruchom go na swoim komputerze.
 2. Wybierz Zaktualizuj teraz ten komputer.
 3. Poczekaj, aż aplikacja przygotuje system.
 4. Teraz wybierz Pobierz i zainstaluj aktualizacje (zalecane) i kliknij Kolejny.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aż pojawi się ekran Gotowy do instalacji. Teraz wybierz Zmień, co zachować.
 6. Wybierz Zachowaj osobiste pliki i aplikacje i kliknij Kolejny.
 7. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację.

Po zakończeniu procesu zainstalowana zostanie najnowsza wersja systemu Windows, a wszystkie pliki i aplikacje zostaną zachowane.

Nie możesz uruchomić narzędzia Windows Media Creation? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

To powinno to zakończyć. Twój błąd powinien zostać rozwiązany, jeśli dokładnie przestrzegasz tych instrukcji. W przypadku pytań lub dodatkowych obejść prosimy o poinformowanie nas w sekcji komentarzy.

Aby uzyskać więcej obejść Windows Update i dodatkowe informacje, sprawdź nasze Centrum Windows Update.

Link do głównej publikacji