Błąd 740, Żądana operacja wymaga podniesienia uprawnień w systemie Windows 10

Jeśli spróbujesz uruchomić program, otworzyć folder lub usunąć plik i otrzymasz wiadomość — Błąd (740), Żądana operacja wymaga podniesienia na komputerze z systemem Windows 10/8/7, oto kilka prostych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, które mogą pomóc rozwiązać problem.

Błąd 740, Żądana operacja wymaga podniesienia

Sugerujemy wypróbowanie następujących opcji:

  1. Uruchom program zawsze jako administrator
  2. Zmień uprawnienia do folderu
  3. Wyłącz UAC
  4. Wybierz Wysokość bez monitowania

1] Uruchom program zawsze jako administrator

Żądana operacja wymaga podniesienia

Niektóre aplikacje wymagają otwarcia uprawnień administratora. Jeśli ten komunikat o błędzie pojawia się podczas otwierania aplikacji na komputerze, możesz spróbować otworzyć go zawsze jako administrator. To rozwiązanie może jednak nie działać, jeśli korzystasz już z konta administratora lub jesteś członkiem grupy administratorów.

Aby rozpocząć, kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy i przejdź do Nieruchomości. Następnie przejdź do Zgodność i zaznacz pole wyboru, które mówi Uruchom ten program jako administrator.

Teraz kliknij przycisk Zastosuj i OK.

2] Zmień uprawnienia do folderu

Jeśli pojawia się ten błąd podczas otwierania folderu, należy to zrobić. Kliknij folder prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości. Następnie przejdź do Bezpieczeństwo kartę i kliknij zaawansowane przycisk. Zaznacz pole wyboru, które mówi Zastąp wszystkie wpisy uprawnień do obiektów potomnych wpisami uprawnień dziedziczonych z tego obiektu.

Następnie kliknij przycisk Zastosuj i OK.

3] Wyłącz UAC

Ustawienia UAC lub Kontrola konta użytkownika mogą być odpowiedzialne za uzyskanie tego błędu. Dlatego możesz wyłączyć Kontrolę konta użytkownika i sprawdzić, czy to powoduje problem, czy nie. W tym celu wyszukaj Zmień ustawienia kontrolne konta użytkownika w polu wyszukiwania paska zadań. Następnie przeciągnij niebieski pasek na dół i kliknij przycisk OK, aby zapisać zmianę.

4] Wybierz Wysokość bez monitowania w GPEDIT

W Edytorze zasad grupy dostępna jest opcja, która pomaga wyłączyć monit UAC. Powinieneś spróbować wyłączyć to ustawienie i sprawdzić, czy to rozwiązuje problem, czy nie. W tym celu otwórz Edytor lokalnych zasad grupy. Możesz nacisnąć Win + R, wpisz gpedit.msc i naciśnij przycisk Enter. Następnie przejdź do-

Konfiguracja komputera> Ustawienia systemu Windows> Ustawienia zabezpieczeń> Zasady lokalne> Opcje bezpieczeństwa

W folderze Opcje zabezpieczeń można znaleźć zasadę o nazwie Kontrola konta użytkownika: Zachowanie monitu o podniesienie uprawnień dla administratorów w trybie zatwierdzania przez administratora. Kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć jego opcje.

Z menu rozwijanego wybierz Podnieś bez monitowania i kliknij przycisk OK, aby zapisać zmianę.

Mam nadzieję, że coś ci pomoże.

Link do głównej publikacji