Wyłącz tryb ustawiania ostrości w Power BI w 3 prostych krokach

Tryb ostrości jest przydatną funkcją Power BI. Mimo to w prezentacji funkcja może stwarzać problemy dla osób przeglądających raport.

Tak więc wiele osób chce wiedzieć, czy istnieje sposób na wyłączenie trybu ustawiania ostrości. Jeden użytkownik zgłosił następujące informacje na oficjalnym forum:

Czy istnieje sposób na wyłączenie „Trybu ostrości” w prezentacjach? Mam krajalnice, że filtr, tryb ustawiania ostrości i więcej opcji stają się dostępne po wybraniu czegoś w tym krajalniku. Osoba przeglądająca raport nie ma powodu, aby wybrać jedną z tych opcji, więc zastanawiał się, czy te opcje można jakoś ukryć.  

Głównym problemem jest to, że niektóre opcje nie są ukryte podczas prezentacji raportu. Osoba przeglądająca prezentację nie musi wybierać opcji wymienionych powyżej przez PO.

Tak się składa, że ​​istnieje proste rozwiązanie tego problemu. Dzisiaj pokażemy, jak wyłączyć tryb ostrości w Power BI.

Kroki, aby wyłączyć tryb ostrości w usłudze Power BI

  1. Idź do Format okienko w Wizualizacje.
  2. Wybierz Nagłówek wizualny.nagłówek Power Bi Visual
  3. Wyłączyć Ikona trybu ostrości.ikona trybu ustawiania ostrości bi

Warto wspomnieć, że jeśli jesteś w trybie edytora (w Power BI Desktop), zmiany pojawią się po opublikowaniu, w trybie czytania.

Tryb ostrości czy tryb pełnoekranowy? Który wybierzesz?

Wybór trybu ustawiania ostrości zamiast trybu pełnoekranowego (lub odwrotnie) zależy całkowicie od kontekstu. Jeśli chcesz usunąć wszystkie panele wokół zawartości, właściwym wyborem jest tryb pełnoekranowy.

Tryb pełnoekranowy pozwala uzyskać szerszy obraz danych, ale brakuje interakcji. Mówiąc najprościej, po prostu czytasz wykresy, diagramy, liczby i wszystko, co dotyczy twoich danych.

Jeśli jednak chcesz wchodzić w interakcję z informacjami, tryb ostrości na pewno Ci pomoże. Na przykład pozwoli ci rozwinąć grafikę lub kafelek, aby zobaczyć więcej szczegółów.

Wniosek

Na szczęście, w przeciwieństwie do wielu innych przypadków, ten problem ma bardzo proste rozwiązanie, które można znaleźć w opcjach usługi Power BI.

Ponadto, jeśli chcesz wrócić do trybu ustawiania ostrości, po prostu wykonaj te same kroki, aby włączyć tę funkcję.

Czy rozwiązanie działało dla Ciebie? Z którego trybu korzystasz częściej? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Zatwierdź

Link do głównej publikacji