Aktualizacja systemu Windows 10 nie zainstalowała błędu 0xca00a000

Windows 10 Update nie zainstalował błędu 0xca00a000 pojawia się, gdy system Windows nie zainstalował jednej z aktualizacji zbiorczych lub występuje problem ze sterownikiem, który nie pozwala Windows Update iść naprzód. Często zdarza się, że pliki systemowe są modyfikowane z niepoprawnymi uprawnieniami. Będziesz musiał naprawić uprawnienie zaufanego instalatora wraz z rozwiązaniem problemu ze sterownikiem. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby rozwiązać ten błąd instalacji.

Napraw błąd systemu Windows 0xca00a000

Błąd systemu Windows 0xca00a000

1] Uruchom Instalatora modułów systemu Windows

Instalator modułów systemu Windows jest wbudowaną usługą systemu operacyjnego Windows. Musisz upewnić się, że jest on uruchomiony, a jego typ uruchamiania jest ustawiony na Automatyczny. Możesz to zrobić za pomocą Menedżera usług lub wykonując następujące polecenie w podwyższonym CMD–

Zaufany instalator SC config start = auto

Po pomyślnym wykonaniu powinieneś zobaczyć [SC] ChangeServiceConfig SUCCESS wyświetlony w konsoli wiersza polecenia.

Sprawdź, czy to pomoże.

2] Zainstaluj aktualizacje ręcznie

Możliwe, że Twój system operacyjny Windows nie zainstalował określonej aktualizacji i nie działa. Możesz ręcznie zainstalować aktualizację, pobierając ją ze strony katalogu Microsoft Update. Upewnij się też, że nie wyłączyłeś Windows Update ani go nie opóźniłeś.

3] Usuń pliki z folderu dystrybucji oprogramowania

Możesz wyczyścić zawartość folderu SoftwareDistribution i pozwolić mu zacząć od nowa. Pliki są pobierane w dedykowanym folderze C: \ Windows \ SoftwareDistribution. Usuń wszystkie zawarte w nim pliki po wstrzymaniu usługi Windows Update. Po drugie, spróbuj uruchomić komputer ponownie wiele razy, aby sprawdzić, czy proces aktualizacji rozpocznie się automatycznie.

4] Ukryj aktualizację

Możesz ukryć tę aktualizację, jeśli chcesz, i uniemożliwić jej instalację.

5] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom to wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update, aby naprawić najczęstsze problemy z aktualizacją w systemie Windows 10.

6] Uruchom internetowe narzędzie do rozwiązywania problemów Microsoft

Możesz także naprawić błędy Windows Update za pomocą internetowego narzędzia do rozwiązywania problemów Microsoft. Będzie skanować komputer w poszukiwaniu problemów i naprawiać problemy.

7] Skontaktuj się z Microsoft: — Jeśli wydaje się, że nic nie działa, zawsze możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej Microsoft, klikając ten link.
Daj nam znać, jeśli coś tutaj pomogło ci rozwiązać problem.

Daj nam znać, jeśli aktualizacja systemu Windows 10 nie powiodła się, błąd 0xca00a000 został rozwiązany, postępując zgodnie z tymi wskazówkami.

Link do głównej publikacji