Aktualizacja kwietniowa systemu Windows 10 powoduje awarie gier, zacinanie się i błędy [FIX]

Jeśli jesteś graczem, może powinieneś poczekać jeszcze kilka dni, zanim zainstalujesz aktualizację systemu Windows 10 April na swoim komputerze.

Ostatnie raporty sugerują, że najnowsza wersja systemu Windows 10 powoduje sporo błędów w grach, które mogą poważnie ograniczyć wrażenia z gry.

Windows 10 April Aktualizacja problemów z grą

1. Jąkają się gry

Gracze stają się nie do odtworzenia, gdy nadpisują pamięć w trybie gotowości.

Na przykład, jeśli otworzysz narzędzie antywirusowe lub antymalware, a następnie uruchomisz swoje ulubione gry, będziesz doświadczać poważnego jąkania.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc ograniczenie liczby aplikacji i programów działających jednocześnie. W ten sposób komputer przekieruje wszystkie zasoby do gier, w które grasz.

Gry zacinają się, gdy są zmuszone do zastąpienia pamięci w trybie gotowości. Nadal występuje problem z nową instalacją w 1803 roku.

Potrzebujesz więcej pomysłów na rozwiązanie problemu zacinania się gry? Sprawdź ten przewodnik.

2. Gracze nie mogą korzystać z mikrofonów

Hej, jest błąd, który dla gracza jest frustrujący. Nie mogę już używać mojego mikrofonu od czasu aktualizacji. Próbowałem już ponownie zainstalować sterowniki, używając systemu Windows do rozwiązywania problemów, ale nic nie naprawiło tego. Naprawdę muszę naprawić ten problem.

Przede wszystkim upewnij się, że gry mają dostęp do mikrofonu. Wybierz Ustawienia> Prywatność> Mikrofon> zaznacz opcję „Pozwól aplikacjom używać mojego mikrofonu”.

Jeśli problem nadal występuje, zapoznaj się z instrukcjami rozwiązywania problemów wymienionymi poniżej:

  • Poprawka: mikrofon wewnętrzny przestał działać po uaktualnieniu systemu Windows 10
  • Poprawka: Mikrofon resetuje się do poziomu głośności 0
  • Poprawka: mikrofon nie działa w systemie Windows 10

3. Gry czasami ulegają awarii

Aby zapobiec awariom gry po zainstalowaniu ważnej aktualizacji systemu Windows 10, musisz ręcznie odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki karty graficznej (czyli wykonać czystą instalację).

Proszę bardzo, mamy nadzieję, że te krótkie wskazówki pomogły rozwiązać problem jąkania się gry, awarie i problemy z mikrofonem.

Jeśli napotkałeś inne problemy z grą po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 April Update, powiedz nam więcej o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji