9 bogate w funkcje oprogramowanie do tworzenia interaktywnych osi czasu na PC

Tworzenie osi czasu to skuteczny sposób na schematowanie zdarzeń. Pomaga także uczniom lepiej zrozumieć ewolucję wydarzeń. Generowanie osi czasu za pomocą narzędzia cyfrowego umożliwia tworzenie interaktywnych lub animowanych osi czasu.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Narzędzia cyfrowe pozwalają również wybierać różne poziomy wiedzy i przechodzić od podstawowych pojęć do zaawansowanych treści.

W tym poście wymienimy jedne z najlepszych dostępnych narzędzi online do tworzenia interaktywnych osi czasu. Cieszyć się!

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do tworzenia osi czasu na komputery PC?

  • Tiki-Toki
  • Time Toast
  • Poprzednia
  • Frise Chrono
  • Dipity
  • Oś czasu JS

1

Tiki-Toki

oprogramowanie tiki-toki

Tiki — Toki to internetowe oprogramowanie do tworzenia interaktywnych osi czasu, które można udostępniać w Internecie.

Najważniejsze cechy Tiki-Toki obejmują:

  • Śledź atrakcyjną wizualnie chronologię.
  • Dodaj klipy wideo, obrazy, audio, hiperłącza oraz osadzaj pliki multimedialne i tekstowe na osi czasu.
  • Dostosuj wygląd grafiki, zmieniając obraz tła, układ, czas trwania i schemat kolorów za pomocą karty „Ustawienia”.

Idź do Menu administratora linię wydarzenia i możesz edytować tytuł, opis, datę rozpoczęcia i zakończenia, obrazy tła i więcej.

Po utworzeniu osi czasu możesz dodać wydarzenia z Menu historii. Najpierw umieść tytuł, datę i, jeśli chcesz, link do innej strony.

Od Menu mediów możesz dodać jedno lub więcej własnych zdjęć lub zdjęć przesłanych do Flickr, a nawet filmów z YouTube. w Menu Dodatki możesz napisać tekst tak długo, jak chcesz.

Jeśli chcesz sklasyfikować wydarzenia, musisz dodać nowe kategorie przed powiązaniem ich z określonymi wydarzeniami.

Ostateczny wynik to piękna strona internetowa z przesuwaną osią czasu za pomocą myszy i kalendarzem u dołu.

Możesz udostępnić wszystkie osie czasu za pomocą linku e-mail, wydrukowanego i zapisanego w formacie PDF. Podczas zajęć uczniowie mogą korzystać z interaktywnych osi czasu Tiki-Toki w celu identyfikowania wzorców, łączenia przeszłych i bieżących wydarzeń historycznych, współpracy na osi czasu w celu przedstawienia różnych perspektyw danego tematu lub opowiedzenia swoich historii.

Multimedia są zapewnione dzięki kompatybilności z większością formatów audio i wideo.

Ile to kosztuje? Po rejestracji tworzysz oś czasu, której nie możesz osadzić na swojej stronie. Istnieje wtedy kilka płatnych pakietów; niektóre z nich są specjalne dla projektów szkolnych / edukacyjnych.

Kto tego używa: Tiki Toki jest dziś jedną z wiodących platform do tworzenia osi czasu. Korzystają z niego dziennikarze najważniejszych gazet, a także freelancer i nauczyciele.

 — POWIĄZANE: 5 najlepszych programów do animacji 2D dla komputerów z systemem Windows

Strony: 1 2 3… 6 »

Link do głównej publikacji