5 najlepszych zaszyfrowanych programów do przesyłania wiadomości, które blokują wścibskie oczy

Miliony ludzi codziennie wymieniają się wiadomościami na całym świecie, ale ilu z nich naprawdę wie, co naprawdę dzieje się z ich wiadomościami po ich wysłaniu? Czy zostaną przechwycone przez strony trzecie? Niefortunna prawda jest taka, że ​​żyjemy w świecie i czasach, w których odbywa się rejestrowanie danych i nadzór Internetu.

Kompleksowe szyfrowanie jest rozwiązaniem, ponieważ wiąże się z faktem, że usługodawca nie przechowuje kopii wiadomości wysyłanych z ich serwera i tylko osoby, z którymi się komunikujesz, mogą uzyskać do nich dostęp.

Na szczęście wzrosła liczba bezpiecznych aplikacji do przesyłania wiadomości i zebraliśmy pięć najlepszych oprogramowanie do ochrony prywatności typu open source dzięki temu wiadomości będą bezpieczne i intymne. Sprawdź ich zestawy funkcji i wybierz najlepszy program dla swoich potrzeb.

Jeśli chodzi o prywatność w Internecie, zdecydowanie zalecamy korzystanie z w pełni dedykowanego narzędzia, które zabezpiecza 100% całego twojego dostępu do Internetu. Pobierz teraz CyberGhost VPN (77% sprzedaży flash), lider na rynku VPN. Ciesz się większym bezpieczeństwem dzięki anonimowemu serwerowi VPN.

Najlepsze zaszyfrowane narzędzia do przesyłania wiadomości, których możesz użyć w 2018 roku

1

Sygnał

Sygnał to aplikacja mobilna stworzona przez Open Whisper Systems. Jest to jedna z niewielu aplikacji na świecie, która prosi Edwarda Snowdena o poparcie. Signal stał się bezpiecznym miejscem wśród najbezpieczniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości dla użytkowników mobilnych i komputerów stacjonarnych.

Oprogramowanie opiera się na kompleksowym szyfrowaniu w celu zabezpieczenia wiadomości udostępnianych innym użytkownikom. Ta aplikacja jest darmowa i niezwykle łatwa w użyciu, a najlepsze w tym jest to, że jest open source. Oznacza to, że eksperci mogą łatwo sprawdzić kod aplikacji pod kątem potencjalnych wad bezpieczeństwa.

Spójrz na najlepsze funkcje zawarte w tej aplikacji:

 • Korzystając z Signal, będziesz mógł wysyłać wysokiej jakości wiadomości grupowe, tekstowe, wideo, głosowe, dokumentowe i graficzne na całym świecie bez kłopotów z opłatami MMS lub SMS.
 • Otrzymasz szansę wykonywania krystalicznie czystych połączeń głosowych i wideo z ludźmi mieszkającymi po drugiej stronie ulicy, ale także za oceanem.
 • Wiadomości i połączenia wykonywane przez Signal są szyfrowane od końca do końca i zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo komunikacji.
 • Sama platforma nie może odczytać twoich wiadomości i nie widzi twoich połączeń.
 • Będziesz także mógł utrzymywać czysty czat dzięki wiadomościom, które możesz ustawić tak, aby znikały.
 • Aby użyć Signal, nie będziesz potrzebować żadnych kodów PIN ani innych danych logowania.

Jedną z największych zalet tej aplikacji jest to, że wiadomości mogą się samozniszczać po ustawieniu pożądanego czasu, jak opisano powyżej.

Ta aplikacja jest doskonała i zdecydowanie warto spróbować, udaj się na oficjalną stronę Signal i zdobądź ją już teraz, aby spróbować.

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: Twój dostawca usług internetowych może sprzedać Twoją historię przeglądania: Oto jak chronić swoją prywatność

2)

Drut

Drut to kolejna aplikacja do bezpiecznego przesyłania wiadomości, która została opracowana przez Wire Swiss GmbH. Za pomocą tej aplikacji będziesz mógł wymieniać zaszyfrowane wiadomości błyskawiczne typu end-to-end, a także wykonywać połączenia głosowe i wideo. To kolejna fantastyczna darmowa i otwarta aplikacja, która umożliwia wszystkim użytkownikom sprawdzenie bezpieczeństwa poprzez kontrolę jego kodu.

Spójrz na bardziej ekscytujące funkcje, z których będziesz mógł korzystać podczas korzystania z Wire:

 • Wire łączy silne szyfrowanie z solidnym zestawem funkcji.
 • Będziesz mógł dodawać i usuwać osoby jako administrator zespołu oraz uzyskiwać dostęp i usuwać historię.
 • Będziesz mógł korzystać z nieograniczonej liczby czatów grupowych ze 128 osobami, a także możesz usuwać wiadomości dla wszystkich.
 • Aplikacja umożliwia wykonywanie krystalicznie czystych połączeń głosowych i grupowych nawet z dziesięcioma osobami.
 • Połączenia wideo są również szyfrowane, co zapewnia bezpieczeństwo przez cały czas.
 • Wire umożliwia bezpieczne udostępnianie plików, a wszystkie typy plików są obsługiwane.
 • Możesz udostępnić ekran maksymalnie dziesięciu osobom, dzięki czemu aplikacja jest idealna do współpracy.
 • Pliki i czaty można również synchronizować między urządzeniami, a aplikacja jest dostępna na wszystkich niezbędnych platformach.
 • Wire pozwala cieszyć się bogatymi rozmowami za pomocą emoji, GIF-ów, osadzonych filmów i nie tylko.
 • Wiadomości same się zniszczą, gdy skończy się czas, a to oznacza, że ​​aplikacja jest idealna do udostępniania poufnych danych.

Możesz sprawdzić jeszcze więcej świetnych funkcji i funkcjonalności na oficjalnej stronie Wire.

 • Przeczytaj także: ta zapora może blokować rozpoznawanie twarzy, chroniąc twoją prywatność

3)

Rykoszet

Rykoszet może również stać się Twoim pomocnikiem w zakresie bezpiecznego przesyłania wiadomości, ponieważ priorytetem jest bezpieczeństwo i intymność. Aplikacja korzysta z sieci Tor, aby dotrzeć do twoich kontaktów bez polegania na serwerach wiadomości. Aplikacja utworzy ukrytą usługę, która zapewni bezpieczeństwo twojego adresu IP.

Sprawdź więcej jego niesamowitych funkcji, które ochronią Twoje bezpieczeństwo:

 • Aplikacja oferuje inne podejście do wiadomości błyskawicznych, które nie ufa nikomu w ochronie prywatności użytkowników.
 • Podczas korzystania z Rykoszetu nikt nigdy nie będzie wiedział, kim jesteś, z kim rozmawiasz i co mówisz.
 • Będziesz mógł udostępniać wszystko, co chcesz, bez ujawniania swojej lokalizacji i tożsamości stronom trzecim.
 • Po środku nie będzie serwerów do monitorowania twojej aktywności, cenzury lub hacka.
 • Możesz sprawdzić, kiedy twoje kontakty są w trybie online i bezpiecznie wysyłać im wiadomości.
 • Lista kontaktów będzie znana tylko na twoim komputerze i nigdy nie będzie wystawiona na monitorowanie ruchu sieciowego.

Na oficjalnej stronie aplikacji zauważamy, że Ricochet jest nadal eksperymentem, a ponieważ wszyscy znamy bezpieczeństwo, anonimowość i śliskie tematy, powinniśmy uważnie ocenić ryzyko i narażenie związane z każdym oprogramowaniem.

Możesz wesprzeć Ricochet, ponieważ jest to również aplikacja typu open source.

 • Przeczytaj także: dowód, że system Windows 10 Enterprise ignoruje ustawienia prywatności użytkownika

4

CryptoCat

CryptoCat jest kolejnym darmowym oprogramowaniem typu open source, które ma najprostszą misję w historii: pozwala użytkownikom bezpiecznie rozmawiać z kumplami w prywatności. Właśnie tego wszyscy chcą obecnie, a CryptoCat jest w stanie to zapewnić.

Sprawdź kluczowe funkcje i funkcje zawarte w tej aplikacji do przesyłania wiadomości:

 • Aplikacja jest typu open source, a całe oprogramowanie CryptoCat jest publikowane w sposób przejrzysty, aby każdy mógł wspierać i monitorować jego bezpieczeństwo i dane.
 • Oprogramowanie jest domyślnie szyfrowane, a każda twoja wiadomość będzie bezpieczna.
 • Czaty pozostaną bezpieczne, nawet jeśli klucze zostaną skradzione, więc nie musisz się martwić.
 • Możesz używać programu na wielu urządzeniach, a one będą otrzymywać wiadomości, nawet gdy będą offline.
 • Korzystając z tej aplikacji, będziesz mógł bezpiecznie rozmawiać ze znajomymi bez obawy o ujawnienie swojej tożsamości stronom trzecim.

CryptoCat zawsze będzie darmową aplikacją, a to oznacza, że ​​nigdy nie będzie komercyjnego oddziału programu, ponieważ będzie istniał tylko dla niego samego. Nie ma żadnych powodów, aby się rozwijać i pozyskiwać więcej użytkowników lub konkurować z innymi podobnymi programami.

Sprawdź, jakie korzyści przyniesie CryptoCat na oficjalnej stronie oprogramowania.

 • Przeczytaj także: Założyciel DuckDuckGo odpowiada na pytania użytkowników dotyczące prywatności w Internecie

5

Kontalk

aplikacja prywatność kontalk

Jest to kolejny innowacyjny sposób przesyłania wiadomości, który jest bezpłatny, a także jest open source. Oprogramowanie zapewnia zachowanie prywatności i intymności.

Spójrz na niektóre z najlepszych funkcji i funkcjonalności, z których będziesz mógł korzystać, jeśli zdecydujesz się użyć tego narzędzia do bezpiecznego przesyłania wiadomości:

 • Kontalk zapewnia użytkownikom, że zarówno kanały klient-serwer, jak i kanały serwer-serwer są w pełni szyfrowane, więc ryzyko wycieku danych jest prawie zerowe.
 • Z pewnością będziesz bezpieczny dzięki szyfrowaniu od końca do końca, a serwery nigdy nie będą w stanie odszyfrować twoich danych.
 • Aplikacja jest prowadzona przez społeczność dla społeczności, jak widać na jej oficjalnej stronie internetowej.
 • Kontalk jest prowadzony przez społeczność wolontariuszy, którzy dzielą między siebie koszty i oferują swoje serwery.
 • Całe oprogramowanie używane w sieci aplikacji, zarówno klient, jak i serwer, jest całkowicie otwarte, a Github je obsługuje.
 • Aplikacja używa Twojego numeru telefonu do identyfikowania się wśród kontaktów bez konieczności zapamiętywania identyfikatorów i nazw użytkowników.

Możesz dowiedzieć się więcej o Kontalk i jego zaletach na oficjalnej stronie aplikacji.

Wszystkie te bezpłatne aplikacje typu open source gwarantują zachowanie intymności i bezpieczeństwa podczas rozmowy online. Wszystkie mają rozszerzone i unikalne zestawy funkcji, więc najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to udać się na ich oficjalne strony internetowe i sprawdzić ich szczegółowe funkcje i zalety, aby móc podjąć świadomą decyzję i wybrać najlepszą dla twoich potrzeb bezpieczeństwa i wiadomości.

Problemy związane z przesyłaniem wiadomości są już zakończone i możesz rozwiązać takie problemy za pomocą dowolnej z wyżej wymienionych aplikacji.

POWIĄZANE HISTORIE DO SPRAWDZENIA:

 • 6 najlepszych programów VPN do laptopów: najlepsze oferty na 2018 rok
 • Czytaj e-maile na wielu platformach dzięki tym wieloplatformowym klientom e-mail
 • Ochrona danych osobowych: Tweaker prywatności w systemie Windows jest wszystkim, czego potrzebujesz
 • Ponad 5 najlepszych programów klienckich VPN dla komputerów z systemem Windows 7
Link do głównej publikacji