8 najpopularniejszych darmowych programów antywirusowych do skanowania online

Jeśli nie jesteś gotowy zainwestować i / lub zainstalować dobrego, pełnowartościowego programu antywirusowego, możesz wypróbować dwie dostępne opcje — bezpłatny program antywirusowy lub bezpłatne skanowanie online.

Antywirus do skanowania online może nie być prawdziwie darmowym programem antywirusowym, ani nie zapewni dalszych korzyści, ale przynajmniej da znać potencjalne zagrożenia lub te, które już czają się w twoim systemie lub sieci.

Różnica w stosunku do bezpłatnej wersji próbnej lub bezpłatnych wersji oprogramowania antywirusowego polega na tym, że program antywirusowy do skanowania online wykonuje swoją pracę na serwerze w Internecie.

Skanowanie online odbywa się w różny sposób w zależności od tego, z którego programu antywirusowego zdecydujesz się korzystać, ponieważ niektóre z nich możesz wykonywać online, podczas gdy inne umożliwiają bezpłatne pobieranie i skanowanie.

Oto najpopularniejsze bezpłatne oprogramowanie antywirusowe do skanowania online:

 • Bitdefender
 • Panda Security
 • F-Secure
 • Kaspersky
 • Norton
 • ESET
 • Trend Micro

Najlepszy program antywirusowy do skanowania online do użycia w 2018 roku

1

Bitdefender (zalecany)

program antywirusowy do skanowania online

QuickScan firmy Bitdefender to program antywirusowy do skanowania online, który wykorzystuje nową technologię do łączenia inteligentnego skanowania lokalnego i skanowania w chmurze, dzięki czemu szybko wykrywa zagrożenia elektroniczne w pamięci.

Aby skorzystać z QuickScan, odwiedź Bitdefender QuickScan stronę internetową i po wyświetleniu monitu zainstaluj wymaganą wtyczkę ActiveX / wtyczkę. Po zakończeniu kliknij przycisk Start, przeczytaj uważnie umowę licencyjną oprogramowania użytkownika końcowego, a następnie wybierz Zaakceptować po zakończeniu lub Wyjście jeśli nie zgadzasz się z warunkami.

    —  Pobierz pełną wersję Bitdefender Antivirus ze specjalną 50% zniżką

Jeśli klikniesz Akceptuj, rozpocznie się proces skanowania, więc poczekaj kilka minut, a następnie kliknij Zgłoś, aby otworzyć dziennik w edytorze tekstów i zapisz go w preferowanej lokalizacji.

Dalsze szczegóły na temat raportu ze skanowania można znaleźć w Wykryj i usuń złośliwe oprogramowanie pod Walcz ze złośliwym oprogramowaniem kategoria w menu rozwijanym.

Skanuj teraz za pomocą Bitdefender QuickScan

 • Przeczytaj także: Recenzja: Bitdefender Total Security 2018, najlepszy program antywirusowy na komputer z systemem Windows

2)

BullGuard (sugerowany)

program antywirusowy do skanowania online

Skaner wirusów BullGuard współpracuje z przeglądarkami, aby szybko skanować krytyczne obszary urządzenia lub komputera.

Po zainstalowaniu rozszerzenia przeglądarki w przeglądarce Firefox lub Internet Explorer skaner antywirusowy rozpoczyna skanowanie uruchomionych procesów, połączeń sieciowych, plików, wtyczek, folderów systemowych i innych plików, takich jak DLL i EXE, w ciągu kilku sekund, po czym można wyświetlić szczegółowy raport skan.

Jeśli podejrzewasz, że na Twoim komputerze znajdują się dziwne rzeczy, ten darmowy program antywirusowy do skanowania online znajdzie je i pozbędzie się, przeglądając zawartość komputera i wykrywając potencjalne złośliwe oprogramowanie.

W przypadku, gdy zgłosi, że istnieje złośliwe oprogramowanie, możesz pobrać bezpłatną 60-dniową wersję próbną BullGuard Internet Security z kompleksowymi funkcjami skanowania i usuwania, aby pozbyć się złośliwego oprogramowania.

 • Pobierz teraz Bullguard (bezpłatne pobieranie)

Bezpłatne skanowanie online wyszukuje wśród wielu innych zagrożeń złośliwe oprogramowanie, takie jak wirusy, robaki, trojany, spam, oprogramowanie szpiegujące, hakowanie, phishing, oszustwa i inżynieria społeczna.

Nie musisz odinstalowywać obecnego oprogramowania zabezpieczającego, aby uruchomić skaner wirusów BullGuard, ponieważ jest on lekki i niezwykle szybki, informując o tym, czy komputer jest zainfekowany, czy nie w ciągu 60 sekund.

Skanuj teraz za pomocą BullGuard Virus Scan

3)

Panda (sugerowana)

program antywirusowy do skanowania online

Dzięki darmowemu programowi antywirusowemu Panda Cloud Cleaner do skanowania online możesz skanować komputer za pomocą tego zaawansowanego programu dezynfekującego opartego na technologii Collective Intelligence (skanowanie w chmurze) w celu wykrycia złośliwego oprogramowania, którego tradycyjne rozwiązania nie potrafią.

Daje także opcje skanowania online, jeśli możesz uruchomić zainfekowany komputer lub nie możesz go uruchomić.

Jeśli możesz uruchomić zainfekowany komputer, użyj Panda Cloud Cleaner, bezpłatnego narzędzia do dezynfekcji lub Panda Cloud Cleaner Portable, przenośnego narzędzia do dezynfekcji bez instalatora dla zaawansowanych użytkowników.

    — Kup teraz Panda Internet Security (zdobądź 50% na wszystkie plany)

Z drugiej strony, jeśli nie możesz uruchomić zainfekowanego komputera, użyj skanowania USB Panda Cloud Cleaner dostarczanego z ratunkowym USB do dezynfekcji komputerów, których nie można uruchomić, lub Panda Cloud Cleaner Rescue ISO, który jest narzędziem do dezynfekcji komputerów, które nie będą rozruch, ale dla zaawansowanych użytkowników.

Panda zapewnia wsparcie przez Internet i pocztę e-mail, wspierane przez 24/7 przez cały rok wsparcie zdalne i czat, podstawowe poprawki i usuwanie wirusów, a także konserwację i naprawę systemu operacyjnego, popularnych programów i aplikacji na smartfony.

Skanuj teraz za pomocą Panda Cloud Cleaner

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: 7 najlepszych antywirusów bezpieczeństwa w wersji próbnej na 2018 rok

4

F-Secure

program antywirusowy do skanowania online

Skaner online F-Secure skanuje i czyści komputer za darmo, pozbywając się wirusów i programów szpiegujących. Działa również, jeśli masz zainstalowane inne oprogramowanie zabezpieczające.

Ten program antywirusowy do skanowania online jest łatwy w użyciu za pomocą kilku kliknięć, po których można go pobrać i uruchomić.

Nie pozostawia nic na komputerze, a ponadto jest całkowicie darmowy, ponieważ jest to samodzielny program, który automatycznie pobiera pliki sygnatur przed skanowaniem komputera. Automatycznie rozpoczyna skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, ale nie można dostosować ani wybrać skanowania antywirusowego, które chcesz uruchomić.

W przypadku wykrycia zainfekowanych plików F-Secure poprosi o ponowne uruchomienie komputera, aby mógł je wyczyścić. Możesz także zobaczyć szczegółowe informacje na temat lokalizacji złośliwego oprogramowania, rodzaju złośliwego oprogramowania i liczby zainfekowanych plików.

Skanuj teraz za pomocą skanera online F-Secure

5

Kaspersky

program antywirusowy do skanowania online

Nie ma mowy o dyskusji na temat oprogramowania antywirusowego bez wspominania o Kaspersky przynajmniej raz.

Kaspersky Security Scan to także samodzielna aplikacja, którą musisz pobrać i uruchomić na swoim komputerze.

Jest prosty, łatwy w użyciu, a ponadto możesz wykonać pełne skanowanie systemu naprawdę szybko i zaplanować regularne skanowanie, jeśli chcesz, chociaż domyślnie robi to co dwa tygodnie.

Ten program antywirusowy do skanowania online dostarcza raporty przedstawione w kilku sekcjach, takie jak złośliwe oprogramowanie, ochrona systemu, a następnie inne problemy, które wykryje po wykryciu głównych.

Jednak w celu prawidłowego skanowania i czyszczenia systemu lub komputera lepiej jest pobrać bezpłatną wersję próbną lub kupić jeden z produktów Kaspersky w zakresie oprogramowania zabezpieczającego.

Skanuj teraz za pomocą Kaspersky

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: 5 najlepszych programów antywirusowych dostosowanych do ochrony twojego komputera

6

Norton

program antywirusowy do skanowania online

Norton Security Scan, obsługiwany przez Symantec, zapewnia moc i szybkość technologii skanowania Norton za darmo!

Jako samodzielna aplikacja, musisz ją pobrać i uruchomić, aby wykonać skanowanie bezpieczeństwa i pozwolić jej wykryć, czy na twoim komputerze znajdują się wirusy lub inne złośliwe oprogramowanie, oprócz usuwania podejrzanych plików cookie.

Skanuj teraz za pomocą Norton Security Scan

7

ESET

program antywirusowy do skanowania online

ESET Online Scanner to darmowy skaner antywirusowy online, który wykrywa i usuwa złośliwe oprogramowanie, jest łatwy w obsłudze i działa z dowolnej przeglądarki.

Niektóre z zalet tego antywirusa do skanowania online obejmują aktywację jednym kliknięciem bez rejestracji danych kontaktowych, kompleksowe wykrywanie zarówno znanego, jak i nieznanego złośliwego oprogramowania, aktualne algorytmy wykrywania zagrożeń i heurystyki oraz dogłębne skanowanie.

Najnowsza wersja poprawiła użyteczność, znajduje i usuwa złośliwe oprogramowanie w rejestrze systemu, oferuje ponowne uruchomienie i ponowne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, które można wyczyścić przy ponownym uruchomieniu, a także skanuje lokalizacje autostartu i sektor rozruchowy.

Skanuj teraz za pomocą ESET Online Scanner

 • Przeczytaj także: Bitdefender Box 2 ma być najlepszym urządzeniem antywirusowym IoT

8

Trend Micro

program antywirusowy do skanowania online

HouseCall firmy Trend Micro to darmowy program antywirusowy do skanowania online, który wykrywa i naprawia złośliwe oprogramowanie na twoim komputerze.

Funkcje obejmują łatwy w użyciu interfejs, szybkie skanowanie, trzy opcje skanowania od szybkiego, pełnego lub niestandardowego, Smart Scan — najnowszą ochronę antywirusową — ze skróconym czasem pobierania, porównaniem wyników skanowania i odzyskiwaniem plików.

Jako samodzielna i niezależna od przeglądarki aplikacja nie ma problemów ze zgodnością, a ponadto możesz czerpać korzyści z ulepszonego wykrywania i czyszczenia, ponieważ usuwa wyrafinowane zagrożenia na wszystkich urządzeniach sieciowych wraz z zaleceniami, jak je wyeliminować.

Inne bezpłatne narzędzia, które można wypróbować za pomocą Trend Micro, to zestaw narzędzi do usuwania oprogramowania ransomware, Rubotted i RootKit Buster.

HouseCall usuwa zagrożenia, ale ich nie zapobiega. Jednak Internet Security firmy Trend Micro obejmuje wszystkie funkcje HouseCall, a także automatyczne aktualizacje wirusów, osobistą zaporę ogniową, blokowanie spamu, wykrywanie i usuwanie programów szpiegujących, ochronę przed kradzieżą tożsamości oraz ochronę routera / Wi-Fi.

Skanuj teraz za pomocą Trend Micro House Call

Gotowy do uruchomienia testowego przy użyciu dowolnego z tych programów antywirusowych do skanowania online? Daj nam znać, który próbowałeś i podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji