7 najlepszych programów do mapowania klawiatury dla systemu Windows 10

Układy klawiatury nie różnią się znacznie w przypadku większości komputerów stacjonarnych i laptopów. Możesz więc znaleźć te same klucze w mniej więcej tych samych miejscach na większości klawiatur.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Jeśli szukasz sposobu na dostosowanie klawiszy i układów klawiatury, możesz zainstalować pakiety oprogramowania do mapowania klawiszy. Są to programy, które umożliwiają ponowne mapowanie lub wyłączanie klawiszy i dodawanie nowych niestandardowych skrótów do klawiatur.

Na przykład możesz zmienić Caps Lock w przycisk Ctrl, zmieniając go.

Istnieje wiele pakietów oprogramowania do mapowania kluczy dla systemu Windows. Wiele z nich to programy freeware, co jest kolejną zaletą.

Są to jedne z najlepszych programów do mapowania klawiatury dla systemu Windows 10, za pomocą których można przekształcić klawiaturę.

SharpKeys

Sharpkeys to przenośny program do edycji rejestru, umożliwiający zamianę jednego klucza Windows na inny. Oprogramowanie ma prosty interfejs użytkownika, który nie zawiera układu klawiatury do wybierania klawiszy.

Zamiast tego możesz po prostu wybrać jeden klucz do modyfikacji z listy, a następnie wybrać inny, aby przełączyć go z drugiej listy. To oprogramowanie obsługuje wszystkie standardowe klawisze i niektóre przyciski odtwarzania multimediów na nowszych klawiaturach.

Jedyną istotną wadą SharpKeys jest brak opcji przywracającej domyślne mapowanie klawiatury, więc użytkownicy muszą ręcznie usunąć każdy ponownie przypisany klawisz osobno.

Jednak oprócz tego jest to nadal przyzwoity darmowy program do mapowania kluczy. Na tej stronie możesz dodać SharpKeys do Windows 10.

Szukasz nowej klawiatury? Nasza świeża lista pomoże Ci dokonać właściwego wyboru!

KeyTweak

Keytweak

Zespół Windowsreport opisał, jak wyłączać klucze za pomocą KeyTweak.

Oprogramowanie ma wizualny układ graficzny klawiatury, za pomocą którego można wybrać klawisz do modyfikacji na klawiaturze, a następnie z menu rozwijanego wybrać inny przycisk do zmiany przypisania.

Umożliwia także użytkownikom mapowanie klawiszy za pomocą bardziej unikalnych przycisków znajdujących się na klawiaturach multimedialnych i opcjach paska narzędzi przeglądarki internetowej, takich jak Plecy, Zatrzymać, Naprzód i Odświeżać.

W przeciwieństwie do SharpKeys, ten program ma Przywróć wszystkie wartości domyślne przycisk, który przywraca oryginalne ustawienia klawiatury.

Kolejną wielką zaletą KeyTweaks jest to, że możesz określić i zapisać alternatywne konfiguracje mapowania jako pliki mapowania, które następnie można ponownie załadować i zastosować.

Otwórz tę stronę Softpedia i kliknij Pobieranie aby zapisać instalator oprogramowania w systemie Windows.

Naucz się zmieniać rozmiar klawiatury ekranowej w systemie Windows 10 za pomocą naszego szczegółowego przewodnika!

Key Mapper

kluczowy remap
Key Mapper ma rozbudowane graficzne GUI z klawiaturą. Tym, co wyróżnia ten program spośród innych, jest interfejs użytkownika typu „przeciągnij i upuść”, który umożliwia wyłączenie klawiszy poprzez przeciągnięcie ich poza okno.

Możesz mapować klucze, przeciągając je na te, do których chcesz je przypisać.

Elastyczny interfejs użytkownika umożliwia także mapowanie lub wyłączanie klawiszy poprzez dwukrotne kliknięcie ich na klawiaturze, aby otworzyć okno Utwórz mapowanie bezpośrednio poniżej.

klucz remap2

Oprócz intuicyjnego interfejsu użytkownika, Key Mapper zawiera wiele alternatywnych układów klawiatury i języków z różnych krajów.

The Klawiatura Mac opcja przyda się użytkownikom Macintosha. Ponadto przydatny jest Menedżer układu klawiatury Eksportuj jako plik rejestru opcja, za pomocą której możesz eksportować zmiany do pliku.

Otwórz tę stronę i kliknij KeyMapper.exe aby dodać to oprogramowanie do systemu Windows.

AutoHotkey

Oprogramowanie AutoHotkey do mapowania klawiatury
AutoHotkey to bardziej elastyczne oprogramowanie do mapowania kluczy dla systemu Windows, które nie jest całkowicie takie samo, jak niektóre inne wymienione tutaj.

To narzędzie do tworzenia skryptów, za pomocą którego można mapować klucze, a oprogramowanie nie mapuje przycisków za pośrednictwem rejestru.

Jako taki, AutoHotkey umożliwia zmianę mapowania skrótów klawiaturowych i przycisków myszy, a także standardowych klawiszy.

Następnie możesz również zapisać i wyeksportować te skrypty do innych systemów jako pliki EXE, co jest kolejną zaletą. Otwórz stronę główną oprogramowania i kliknij Pobieranie > instalator aby zapisać kreatora konfiguracji programu w systemie Windows.

Przeczytaj nasz przewodnik na temat tworzenia skrótów klawiszowych i pracuj na komputerze jak profesjonalista!

Kreator układu klawiatury Microsoft

Microsoft Keyboard Layout Creator umożliwia tworzenie nowych układów klawiatury od zera. Na przykład możesz skonfigurować układ klawiatury Dvorak.

Alternatywnie możesz skonfigurować nowe układy klawiatury z istniejących. Ten program nie jest taki sam jak niektóre inne, ponieważ tworzy instalatory, za pomocą których można dodawać dodatkowe klawiatury do systemu Windows.

Możesz dodać program do systemu Windows z tej strony internetowej.

Podczas konfigurowania nowych układów klawiatury możesz wybrać trzy alternatywne konfiguracje układów klawiszy wokół przycisku Enter. Oprogramowanie ma wizualny interfejs graficzny klawiatury, dzięki czemu można klikać klawisze, aby przypisać im wartości.

Jedynym ograniczeniem MKLC jest to, że nie można konfigurować przycisków systemowych, takich jak Return, Ctrl, Alt i Tab; ale możliwe do przypisania klucze mogą mieć wiele wpisów, takich jak Ctrl + klawisz.

Możesz także sprawdzać poprawność i testować układy klawiatury. Tak więc MKLC jest jednym z najlepszych narzędzi do mapowania do konfigurowania całkowicie nowych układów klawiatury w systemie Windows.

Key Remapper

klucz remap3

Key Remapper miał kilka entuzjastycznych recenzji. Ponieważ ma opłatę rejestracyjną w wysokości 24,95 USD, nie jest to darmowe oprogramowanie, ale nadal możesz dodać niezarejestrowaną wersję do systemu Windows z bardziej ograniczonymi opcjami z tej strony internetowej.

Wspaniałą rzeczą w tym oprogramowaniu jest możliwość zmiany mapowania przycisków myszy i klawiszy klawiatury. Jako takie, możesz dodawać funkcje klawiatury do przycisków myszy.

Key Remapper nie ma wizualnego interfejsu graficznego klawiatury w niektórych alternatywach. Zamiast tego oprogramowanie umożliwia konfigurowanie profili, dzięki czemu można ponownie mapować klucze dla alternatywnych programów i celów.

Następnie użytkownicy mogą ponownie przypisać przyciski do profili, klikając dwukrotnie okno Key Remapper, aby otworzyć opcje pokazane na migawce bezpośrednio poniżej.

To okno zawiera również opcje, które umożliwiają skonfigurowanie mapowanych kluczy tak, aby działały tylko w określonych programach.

Kolejną zaletą jest to, że ten program nie zmienia kodów skanowania rejestru kluczy, dzięki czemu można je ponownie mapować bez ponownego uruchamiania systemu Windows.

]

Ułatw sobie pracę i twórz skróty za pomocą tych wspaniałych narzędzi!

Menedżer układu klawiatury

Menedżer układu klawiatury umożliwia mapowanie wielu znaków na przyciski klawiatury. Oprogramowanie ma wersje Lite (freeware), Medium, Pro i 2000, które są kompatybilne z platformami Windows od Win 95 w górę.

Te wydania mają opłaty rejestracyjne od 10 do 20 euro. W wersji Lite można przypisywać znaki tylko do pięciu kluczowych kombinacji.

Jednak w wersji 2000 można przypisać dowolne funkcje lub znaki do 105 klawiszy klawiatury, w tym klawiatur numerycznych.

Możesz to zrobić za pomocą interfejsu edytora wizualnego klawiatury pokazanego na poniższej migawce. Interfejs użytkownika zawiera także menu kontekstowe, za pomocą których można ponownie przypisać klucze.

Z Keyboard Layout Manager 2000 możesz w realistyczny sposób przypisać maksymalnie sześć znaków do przycisku z kilkoma kombinacjami klawiszy. Ponadto program umożliwia także tworzenie nowych układów klawiatury, a także edytowanie wybranych układów.

Tak więc edycja 2000 jest z pewnością doskonałym narzędziem do mapowania, ale wersja Lite ma stosunkowo niewiele opcji w porównaniu.

klucz remap6

To kilka świetnych pakietów oprogramowania do mapowania klawiatury dla systemu Windows 10 i innych platform.

Za pomocą tych programów można mapować klawisze, wyłączać przyciski, konfigurować nowe układy klawiatury, przypisywać funkcje klawiatury do myszy i nie tylko.

Widać więc, że klawiatura jest jednym z głównych elementów komputera, a narzędzi do optymalizacji pracy z klawiaturą jest mnóstwo. Wybierz najlepsze aplikacje, aby zwiększyć wydajność!

Link do głównej publikacji