7 najlepsze zaawansowane oprogramowanie do edycji zdjęć na komputer z systemem Windows

Edycja zdjęć stała się ogromną częścią fotografii, która umożliwia ulepszanie zdjęć, takich jak zmiana rozmiaru, kadrowanie lub inne zaawansowane zadania w edycji zdjęć.

Zaowocowało to mnóstwem oprogramowania, które pozwala użytkownikom edytować zdjęcia, aby były bardziej atrakcyjne i atrakcyjne dla oka.

Te dziesięć programów wymienionych poniżej jest najlepsze pod względem funkcjonalności i funkcji umożliwiających użytkownikom edycję zdjęć.

Zaawansowane narzędzia do edycji zdjęć na komputery PC

1. Paint.Net (zalecane)

paintnet

To oprogramowanie do edycji zdjęć działa tylko na komputerze z systemem Windows. Jest wyposażony w kilka funkcji jakości, takich jak innowacyjny interfejs użytkownika do łatwego użycia z różnymi wtyczkami obsługującymi warstwy, nieograniczone cofanie, efekty specjalne oraz szeroką gamę przydatnych i dobrych narzędzi do edycji zdjęć.

Oprogramowanie zawiera w sobie narzędzia do edycji, takie jak stos kanałów różnych grup medialnych i korzystny widok 3D, który pomaga. Paint.net, uznany za oprogramowanie „Top-Grossing” w Microsoft Store, jest zdecydowanie jednym z najłatwiejszych w użyciu edytorów zdjęć, które pomogą Ci manipulować obrazami.

  • Pobierz teraz Paint.net ze sklepu Microsoft Store

2. Fotor (sugerowane)

fotor

Fotor to oprogramowanie do edycji zdjęć, które poprawia jakość zdjęć, dodając iskry elegancji i artystycznego charakteru. Posiada różne opcje, takie jak narzędzie do leczenia i pędzel do klonowania. Użytkownicy mogą również mieszać tekst, efekty i ramki w celu uzyskania spersonalizowanego efektu.

Oprogramowanie zapewnia użytkownikom dostęp do dwudziestu układów i kolaż w stylu dowolnym, w którym użytkownicy mogą edytować według własnych preferencji.

  • Pobierz teraz Fotor

3. Adobe Photoshop

Adobe Photoshop

To najpopularniejsze edytory zdjęć na świecie. To aplikacje do edycji zdjęć wyposażone we wszystkie podstawowe i zaawansowane funkcje w jednym interfejsie. Aplikacja oferuje wybór wspaniałych, łatwych w użyciu kanałów i szybkich łączy, dzięki czemu możesz udostępniać swoje zdjęcia bezpośrednio w sieciach społecznościowych lub zapisywać je na komputerze.

Adobe Photoshop ma wiele narzędzi; zauważyć oprogramowanie do edycji zdjęć z ponad 1000 wtyczek i funkcji, które można pobrać i używać.

Adobe Photoshop jest podzielony na dwie przestrzenie: przestrzeń roboczą i panele, w których użytkownicy mogą wybierać narzędzia i modyfikować je indywidualnie. Za pomocą paneli użytkownicy zarządzają warstwami, które są nakładającymi się poziomami, które składają się na zdjęcie i jego efekty.

Jeśli narzędzie nie działa poprawnie, sprawdź poniższe instrukcje rozwiązywania problemów, aby rozwiązać typowe problemy z Photoshopem:

  • Jak naprawić problemy z rozmiarem czcionki w Photoshopie
  • Jak naprawić awarie programu Photoshop podczas drukowania w systemie Windows 10
  • Poprawka: błąd sprawdzania bezpieczeństwa jądra w Photoshopie

4. Zdjęcie powinowactwa

zaawansowane oprogramowanie do edycji zdjęćTo oprogramowanie do edycji zdjęć daje użytkownikom podstawową platformę do edytowania zdjęć w atrakcyjne portrety. Affinity Photo daje użytkownikom ogromny zestaw narzędzi, który daje edytowanej fotografii kreatywny i profesjonalny efekt.

Oprogramowanie daje użytkownikom takie opcje, jak edycja Raw, scalanie HDR, łączenie panoramy, układanie ostrości, profesjonalny retusz, przetwarzanie wsadowe i wiele innych opcji.

Daje także użytkownikom możliwość łączenia wielu zdjęć z różnych odległości ogniskowych. Oprogramowanie zapewnia również szczegółową analizę wyrównania i najlepszych stron obrazu do wykorzystania.

5. Photo Scape

photoscape

Jest to proste w obsłudze oprogramowanie do edycji zdjęć z łatwym interfejsem i jest zaskakująco darmowe w instalacji. Photo Scape daje także użytkownikom unikalną funkcję tworzenia koncertów, łączenia i przycinania zdjęć. Pasek narzędzi został również odnowiony z naciskiem na prostotę i akcesoria.

Posiada również funkcje, takie jak zaawansowane edytory, które umożliwiają użytkownikom zmianę rozmiaru, regulację jasności i kolorów, balans bieli, korekcję podświetlenia, ramki, balony, tryb mozaiki, dodawanie tekstu, rysowanie zdjęć, kadrowanie, filtry, usuwanie efektu czerwonych oczu i kwitnienie . Jest również wyposażony w zrzut ekranu, który umożliwia przechwytywanie zrzutu ekranu i edytowanie go.

  • Czytaj także: Rozmyte zdjęcia? 7 super narzędzi, które pomogą Ci to naprawić

6. GIMP

wolne od opłat oprogramowanieTo zaawansowane oprogramowanie do edycji zdjęć jest bardzo popularne i ma różne funkcje. Jest to również darmowy program rozproszony do zadań takich jak retusz zdjęć i komponowanie magów.

Mocną stroną jest to, że oprogramowanie GIMP może być używane jako wysokiej jakości program do retuszu zdjęć, partia online, renderer obrazów z konwerterem formatu obrazu.

Jest to idealne oprogramowanie dla projektantów i fotografii, z naciskiem na warstwy korporacyjne, okładki, łuki i poziomy.

  • Czytaj także: 4 najlepsze edytory zdjęć online HTML5 do wykorzystania w 2017 roku

7. XnRetro

zaawansowane oprogramowanie do edycji zdjęćJest to ograniczone oprogramowanie do edycji zdjęć, ale robi dobrą robotę, sprawiając, że zdjęcia wyglądają atrakcyjnie i artystycznie. Użytkownicy mogą korzystać z funkcji kanału, aby zmienić balans cieniowania, różnicę kontekstu, prezentację wykorzystując doskonałą ekspozycję suwaków.

Ma również nowe funkcje, takie jak 20 efektów kolorystycznych, 15 efektów świetlnych, takich jak bokeh, wyciek. Oprogramowanie ma również 28 regulacji ramek, takich jak kontrast, gamma, nasycenie i wiele innych.

8. ArtWeaver

tkacz

To unikalne oprogramowanie do edycji zdjęć, którego użytkownicy mogą używać do tworzenia ulepszeń silnika pędzla w celu losowego tekstury, dostosowania wygładzania obrysu i wyboru metody klonowania koloru.

Niektóre funkcje tego oprogramowania obejmują kategorię pędzla i selektory predefiniowanych wariantów scalone w jeden selektor predefiniowanych w celu szybszego wyboru pędzla. Nowa paleta tekstu z wieloma dodatkowymi opcjami formatowania tekstu, takimi jak wyrównywanie, kerning i ulepszone narzędzie tekstowe, narzędzie przesuwania przesuwa się wraz z zawartością zaznaczeń, jeśli istnieją, a nie tylko warstwy i linie pomocnicze.

Użytkownicy mogą teraz utworzyć nowy profil zarówno dla narzędzia stempla, jak i gumki oprócz Miękkiego i Twardego z poleceniami, aby zmienić kolejność bezpośrednio we wszystkich selektorach ustawień wstępnych i można je zresetować w Menedżerze ustawień domyślnych.

Czytaj także: Jak korzystać ze Zdjęć Google w Windows 10

Podziel się z nami swoim doświadczeniem w korzystaniu z dowolnego z wymienionych wyżej zaawansowanych programów do edycji zdjęć. Skomentuj poniżej.

Link do głównej publikacji