7 forum forum gier, aby stworzyć społeczność online nowej generacji

Przed wynalezieniem mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, społeczność internetowa była na forach, dzieląc się swoimi ulubionymi fragmentami, takimi jak nowo znalezione oprogramowanie lub pomagając innym członkom społeczności w rozwiązywaniu problemów. W przeszłości prowadzenie forum internetowego było trudnym zadaniem; w ostatnim dziesięcioleciu wszystko zmieniło się jednak na lepsze.

Dziś założenie forum online, czy to forum gier, czy forum entuzjastów piłki nożnej, wymaga jedynie oprogramowania forum, planu hostingowego i domeny. Jeśli jesteś zagorzałym graczem poszukującym oprogramowania na forum gier, zapewnimy Ci ochronę.

Porównaliśmy niektóre najlepsze oprogramowanie forum na podstawie ich funkcji i stworzyliśmy tę listę najlepszych programów forum gier, abyś mógł spędzić większość czasu na tworzeniu najlepszej społeczności graczy.

Jakich funkcji potrzebuję w oprogramowaniu forum gier?

Oprogramowanie forum gier jest jak każde inne oprogramowanie forum, ale mogą być wymagane dodatkowe funkcje. Jeśli chcesz, aby użytkownicy przesyłali krótką rozgrywkę, wymagana jest możliwość przesyłania filmów lub osadzonych filmów z YouTube.

Nowocześnie wyglądające motywy (szablony), intuicyjny interfejs użytkownika, obszar czatu oraz osobiste wiadomości i częściowo moderowane opcje sesji debatowych to kilka rzeczy, które sprawiają, że odwiedzający pozostają długo i regularnie odwiedzają forum.

Oto kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć w najlepszym oprogramowaniu forum gier:

 • Administrator / Moderate Panel sterowania 

Fora zwykle mają kilku administratorów, ale kilku moderatorów. Administrator kontroluje całą operację, a moderatorzy pomagają administratorowi utrzymać forum w czystości i działaniu. Posiadanie osobnego panelu sterowania dla moderatorów i administratorów jest niezbędną funkcją do rozważenia.

 • Bogaty edytor tekstu

Fora internetowe dotyczą głównie tekstu, ale fora gier rozwijają się zarówno pod względem tekstu, jak i treści wizualnych. Posiadanie edytora tekstu z opcją dodawania obrazów i obsługi HTML to dobry sposób na promocję forum wśród nowych użytkowników.

 • Optymalizacja mobilna

Większość użytkowników internetu woli korzystać z telefonu komórkowego niż z komputera. Posiadanie forum responsywnego zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych jest więc zalecane zarówno pod kątem SEO, jak i doświadczenia użytkownika.

 • Filtr spamu

Fora internetowe są najbardziej preferowanym celem spamerów, dlatego niezawodna integracja systemu filtrów antyspamowych jest niezbędna do bezproblemowego zarządzania forum.

 • System rankingu użytkowników

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie zaangażowania użytkowników na forum jest stworzenie systemu rankingowego dla użytkowników. Użytkownicy powinni mieć możliwość odblokowywania nowych poziomów na podstawie ich interakcji na forum.

 • Dostosowywanie profilu

Umożliwienie użytkownikom dostosowania swojego profilu za pomocą awatara i podpisu jest doskonałym sposobem na stworzenie wyjątkowej, kochającej zabawę społeczności.

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych darmowych programów do tworzenia stron internetowych dla systemu Windows 10

Oprogramowanie forum gier dostępne jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Podaliśmy cenę (tam, gdzie to możliwe) wraz z funkcjami, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze oprogramowanie forum spełniające Twoje wymagania.

Musisz jednak kupić hosting, aby zainstalować forum scrip na serwerze.

Z jakiego oprogramowania forum gier najlepiej korzystać w 2019 roku?

1

phpBB

Forum Open Source phpBB

Plusy

 • Darmowe oprogramowanie forum
 • Wiele opcji dostosowywania dla użytkowników i administratorów
 • Środki antyspamowe
 • prywatne wiadomości
 • doskonała kolekcja rozszerzeń (wtyczek)

Cons

 • Przestarzałe motywy
 • Słabe funkcje SEO

phpBB jest najstarszym i jednym z najpopularniejszych programów forum opartych na PHP. Jest to projekt typu open source, co oznacza, że ​​można go bezpłatnie zainstalować i używać. Umożliwia użytkownikom tworzenie forów gier i zarządzanie nimi z dostępem do obszernego panelu administracyjnego z mnóstwem opcji dostosowywania.

Podstawowe funkcje oferowane pbpBB obejmują możliwość rejestracji użytkowników, tworzenia forum, prywatnych wiadomości i dostosowywania profilu do kilku nowych.

Społeczność phpBB ma szczegółową dokumentację użytkownika wraz z samouczkami wideo, które pomagają nowemu użytkownikowi rozpocząć korzystanie z oprogramowania. Na oficjalnej stronie znajduje się sekcja demonstracyjna, która pozwala wypróbować forum i jego funkcje w czasie rzeczywistym.

Oferuje dwa panele sterowania dla administratorów i moderatorów. Administrator może kontrolować wszystkie aspekty forum, podczas gdy moderatorzy mogą ograniczać się do określonych praw i dostępu na forum.

Dostępność szerokiej gamy rozszerzeń zwiększa użyteczność forum, oferując rozszerzony zestaw funkcjonalności.

Co nam się nie podobało?

Motywy / szablony oferowane przez phpBB wydają się nieco przestarzałe w dzisiejszym standardzie w porównaniu z innymi tablicami ogłoszeń Rozprawiać który ma lepiej wyglądające motywy w ofercie. Poza tym phpBB to najlepsze oprogramowanie forum typu open source, którego można użyć do stworzenia forum gier z mnóstwem opcji dostosowywania.

Uzyskaj phpBB

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: 5 najlepszych narzędzi do skanowania witryn internetowych w celu wykrycia złośliwego oprogramowania przed jego atakiem

2)

Rozprawiać

oprogramowanie forum dyskursu

Plusy

 • Moder bezpłatne oprogramowanie forum typu open source
 • Wbudowany tłumacz
 • Dobre funkcje SEO
 • przeciągnij i upuść obsługę multimediów
 • Automatyczne kopie zapasowe i obsługa CDN
 • Doskonałe zarządzanie spamem
 • Dobrze zaprojektowany panel administracyjny

Cons

 • Słabe zarządzanie tagami
 • Interfejs trybu listy mailingowej wymaga ulepszenia

Rozprawiać jest jednym z najnowszych uczestników rynku oprogramowania forum społeczności, ale zadziwił użytkowników swoim nowoczesnym wyglądem i eleganckim interfejsem użytkownika.

Discourse to darmowy projekt typu open source. W przypadku witryn z własnym hostingiem dyskurs jest całkowicie darmowy. Discourse oferuje miesięczne plany zarządzania witrynami społeczności dyskursów. A dla tych, którzy nie są dobrzy w niezarządzanych serwerach, zespół dyskursu może zainstalować skrypt forum na własnej platformie Digital Ocean za jednorazową opłatą 99 USD.

Jako nowoczesne oprogramowanie społecznościowe dyskurs obsługuje integrację aplikacji internetowych innych firm, w tym Slack, WordPress, Zendesk, Patreon i Matomo itp.

Dyskurs nie dzieli konwersacji na strony, ale oferuje funkcję ładowania w czasie, która rozszerza dyskusję w miarę przewijania przez użytkownika. Ma również dynamiczne powiadomienia i jest zoptymalizowany dla użytkowników telefonów komórkowych.

Panel administratora oferuje szybki wgląd w bieżące wydarzenia w społeczności wraz ze statystykami użytkowników i opcjami zarządzania użytkownikami, takimi jak masowa moderacja, zmiany na całej stronie, możliwość dodawania prywatnych przestrzeni i samodzielnych grup użytkowników itp.

 • 3)

  Proste forum maszyn

  Simple Machine Forums najlepsze oprogramowanie forum

  Plusy

  • Doskonały system wtyczek
  • Dobry wybór szablonu
  • Funkcjonalna ACL
  • Funkcje bezpieczeństwa obejmują antyspam, blokadę adresu IP i system CAPTCHA
  • Statystyka użytkowników
  • Doskonałe wsparcie społeczności

  Cons

  • Średnie cechy SEO

  Proste forum maszyn to oparte na php oprogramowanie forum z utratą trafień i pewnymi brakami. SMF ma długą historię, a programiści konsekwentnie publikują nowe aktualizacje z nowymi funkcjami i poprawkami błędów.

  Dokumentacja użytkownika znacznie się poprawiła na przestrzeni lat, ułatwiając nowym użytkownikom zdobycie programu, ale wsparcie społeczności jest tam, gdzie się wyróżnia.

  SMF jest znany z obszernej kolekcji wtyczek, która nie ma sobie równych, a także z menedżera pakietów, dzięki któremu aktualizowanie do nowych modułów jest dziecinnie proste.

  Administratorzy mogą zarządzać tablicami, przypisywać moderatorów i ograniczać dostęp użytkowników do tablic lub tablic podrzędnych. Ma także wbudowaną obsługę wielu języków.

  Co nam się nie podobało?

  SMF zajmuje trochę czasu. Interfejs użytkownika jest dość prosty, a motywy pomimo ogromnej kolekcji nie są na równi z nowoczesnymi szablonami oferowanymi przez nowoczesne oprogramowanie tablicy ogłoszeń.

  • Przeczytaj także: 4 najlepsze oprogramowanie serwera plików dla komputerów z systemem Windows 

  4

  MyBB

  Oprogramowanie myBB Forum

  Plusy

  • Dobrze zaprojektowany interfejs administratora
  • Doskonała kolekcja dla motywów
  • Ogromny wybór wtyczek
  • MyBB Merge System pomaga w łatwiejszej migracji z innego oprogramowania forum
  • Wbudowany tłumacz
  • Kompatybilny z serwerami Nginx i Apache

  Cons

  • System filtrowania spamu wymaga poprawy

  MyBB to skrypt forum społeczności o otwartym kodzie źródłowym, który oferuje wszystkie niezbędne funkcje potrzebne w oprogramowaniu forum gier. MyBB Merge System to funkcja migracji dla użytkowników, którzy już prowadzą forum na innym skrypcie i pomagają w łatwiejszej migracji do MyBB.

  MyBB utrzymuje standardową strukturę forum dyskusyjnego dla łatwej nawigacji. Użytkownicy mogą dostosowywać swój profil wraz z tablicą dyskusyjną na podstawie osobistych upodobań.

  Ponadto MyBB ułatwia administratorom zezwolenie użytkownikom na osadzanie wideo z YouTube i innych stron streamingowych. Użytkownicy mogą również dodawać ankiety, cytować innych użytkowników w odpowiedzi i oferują administratorom szczegółowy panel kontrolny do kontrolowania wszystkich działań użytkowników forum.

  Panel administratora zapewnia pełną kontrolę nad zarządzaniem użytkownikami, dostęp do statystyk użytkowników, dostosowywania forum, a także łatwy dostęp do nowych wtyczek i motywów. Jeśli znasz CSS, możesz użyć edytora motywów, aby zmienić wygląd witryny zgodnie z potrzebami.

  • 5

   vBulletin

   vBulletin najlepiej płatne oprogramowanie forum

   Plusy

   • Intuicyjny interfejs użytkownika
   • Wbudowana aplikacja czatu vB Messenger
   • Dobre funkcje SEO
   • Doskonałe zapobieganie spamowi dzięki funkcji Global Mute
   • Mobilny, zoptymalizowany i responsywny projekt
   • Doskonały panel administracyjny
   • Dobra kolekcja dodatków i motywów

   Cons

   • Kosztowny
   • Przyszłe aktualizacje nie są darmowe
   • drogie dodatki

   vBulleting jest najpopularniejszym płatnym oprogramowaniem forum społeczności. Występuje w dwóch wersjach vBulleting 5.0 Connect — kosztuje 249 USD i jest hostowana na własny rachunek oraz vBulletin Cloud — jest usługą w pełni zarządzaną i jest naliczana miesięcznie lub corocznie.

   Funkcje forum obejmują nieograniczoną hierarchię forów, możliwość tworzenia forów, narzędzia administracyjne, wątek i subskrypcję forum.

   Dla użytkowników forum vBulleting oferuje obsługę kodu BB i HTML w postach, używanie emoji, dodawanie awatara, edytora tekstów, załącznika multimedialnego, opcji ankiety i raportowania postów.

   Na froncie redakcyjnym masz opcje zarządzania użytkownikami, harmonogram zadań, panel sterowania, opcję moderacji, dostosowywanie forum za pomocą szablonu z obsługą warunkową.

   vBulletin jest drogi, a fakt, że przyszłe aktualizacje forum vBulletin na własnym serwerze nie są darmowe, sprawia, że ​​wybór jest nieco trudny. Ale oprócz tego vBulletin to w pełni funkcjonalne oprogramowanie forum społeczności z doskonałym zestawem narzędzi w ofercie.

   • 6

    Forum Waniliowe

    Vanilla Forums najlepsze oprogramowanie forum

    Plusy

    • Darmowy skrypt forum open source
    • Podstawowa wtyczka i motywy w ofercie
    • Intuicyjny interfejs użytkownika
    • Funkcjonalny administrator panel sterowania
    • Integracja z mediami społecznościowymi

    Cons

    • Ograniczone tematy i wtyczki
    • Nie ma możliwości poznania cen planu premium bez skontaktowania się z CC

    Forum Waniliowe występuje w dwóch wersjach, w pełni zarządzanych planów open source i premium. Podstawy skryptu forum open source Vanilla Forums są podobne do innych skryptów forum społeczności, w których użytkownicy muszą ręcznie instalować i utrzymywać oprogramowanie na własnym serwerze.

    Administratorzy mogą dostosować wygląd strony, edytując motyw lub po prostu instalując taki, który zapewnia Vanilla Forums. Interfejs użytkownika jest nowoczesny i wygląda bardziej atrakcyjnie w porównaniu do interfejsu użytkownika phpBB lub MyBB.

    Vanilla Forums pozwala stworzyć oszałamiające forum przy użyciu ograniczonej liczby motywów i wtyczek. Członkowie forum mają dostęp do edytora tekstu sformatowanego wraz z opcją automatycznego zapisywania wersji roboczej. Istnieje również możliwość utworzenia grup prywatnych dla użytkowników.

    Vanilla Forums to dobry wybór dla początkujących, ale sama firma nie jest bardzo aktywna w promowaniu projektu open source Vanilla Forums, lub tak, jak się wydaje z oficjalnej strony internetowej. W miarę rozwoju społeczności możesz w razie potrzeby wybrać plany premium.

    Firma oferuje trzy plany premium: Business, Corporate i Enterprise. Ale ceny zostaną ustalone na podstawie wymagań użytkownika. Spróbuj, aby sprawdzić, czy możesz z tym pracować.

    • 7

     Oprogramowanie forum oparte na WordPress (wtyczki)

     Wszystkie wymienione wyżej oprogramowanie forum to samodzielne skrypty forum, ale jeśli nie chcesz zarządzać samodzielnym oprogramowaniem forum lub chcesz forum obok już istniejącej witryny, WordPress może ci pomóc.

     WordPress to popularny system zarządzania treścią (CMS), a wielu programistów stworzyło wtyczki forum społeczności dla WordPress, które umożliwiają utworzenie w pełni funkcjonalnego forum za pomocą kilku kliknięć.

     Niektóre z najpopularniejszych wtyczek forum społeczności opartych na WordPress to, bbPress, wpForo Forum i Forum Asgaros, aby wymienić tylko kilka. Wtyczki te działają jak dodatki i działają z istniejącą instalacją WordPress.

     Forum wpForo

     Wtyczka wpForo Forum

     wpForo Forum to wtyczka WordPress, która umożliwia utworzenie w pełni funkcjonalnego forum społeczności bezpośrednio na instalacji WordPress. Posiada wszystkie potrzebne funkcje i jest bezpłatny.

     Instalacja wpForo Forum jest jak każda inna wtyczka WordPress. Na początek ma trzy typy układów forum, ale układy można zmienić w dowolnym momencie bez łamania forum.

     Administratorzy mogą dostosować wygląd forum, zmieniając kolor, dodając elementy menu wraz z widżetem paska bocznego, aby uzyskać odpowiedni wygląd strony. wpForo oferuje również doskonałe zarządzanie użytkownikami, które pozwala ustawić niestandardowy adres URL logowania i rejestracji, system oceny użytkowników i zarządzanie profilami.

     Dodatki premium do wpForo umożliwiają osadzanie treści multimedialnych, tworzenie ankiet, dostosowywanie użytkowników, funkcje prywatnych wiadomości i zarządzanie reklamami.

     Forum Asgaros

     Wtyczka forum wordpress Asgaros

     Forum Asgaros to prosta, ale funkcjonalna wtyczka forum WordPress dla tych, którzy chcą rozszerzyć swoją stronę internetową o lekką tablicę dyskusyjną bez utraty funkcjonalności.

     Użytkownicy mogą tworzyć profile, rejestrując się na forum, otrzymując powiadomienia, tworząc nowe wątki i odpowiadając na wątki innych użytkowników.

     Asagros Forum oferuje administratorom podstawową strukturę i system zarządzania treścią. Ponadto zapewnia także podstawowe funkcje zarządzania użytkownikami, w tym dostęp do listy członków, zarządzania uprawnieniami i statystykami. Możesz także dodać własny motyw za pomocą klienta FTP.

     Forum dyskusyjne

     Wtyczka wordpress forum dyskusyjnego

     Forum dyskusyjne to kolejna wtyczka WordPress, która może dodać funkcjonalność forum społeczności do Twojej witryny WordPress. Ma wiele funkcji i spełnia swoje wymagania.

     Użytkownicy mogą rejestrować się na forum, publikować nowe tematy i tworzyć nową stronę dla oddzielnych tematów.

     W zakresie zarządzania użytkownikami administratorzy mogą kontrolować działania użytkowników, przypisywać role nowym użytkownikom, ograniczać rejestrację spamu, wybierać spośród trzech układów i pracować ze skrótami.

     Dostępna jest również wersja Pro forów dyskusyjnych, która pozwala użytkownikom dodawać kategorie i tagi, ustawiać tematy jako rozwiązane lub otwarte, dostosowywać profile użytkowników, przesyłać zdjęcia, ręcznie zatwierdzać przez administratora i edytor WYSIWYG.

     bbPress

     Wtyczka bbPress

     bbPress jest wtyczką forum społeczności open-source opracowaną przez Automatic, tę samą firmę, która prowadzi WordPress.org i .com. Wtyczka pozwala tworzyć tablice ogłoszeń, koncentrując się na łatwości integracji, najnowszym standardzie sieci i szybkości.

     bbPress to łatwe w obsłudze rozszerzenie WordPress, które pozwala tworzyć fora społeczności za pomocą kilku kliknięć, ale niezbyt idealną wtyczkę do zarządzania dużymi społecznościami.

     Podsumowanie!

     Jeśli chcesz wyrafinowanego oprogramowania forum gier lub po prostu oprogramowania forum społeczności, phpBB, Discourse i MyBB to jedne z najlepszych wyborów.

     Jeśli jednak chcesz po prostu rozszerzyć swoją witrynę o funkcjonalność forum społeczności, wypróbuj Forum dyskusyjne, Fora wpForo i wtyczkę Forum Asgaros do WordPress, ponieważ jest ono mniej zasobne i łatwiejsze w utrzymaniu.

     Osoby korzystające z Joomla mogą wypróbować Kunena lub EasyDiscuss, a użytkownicy Drupala mogą sprawdzić Zaawansowane Forum.

     O to chodzi. Mam nadzieję, że pomogliśmy Ci znaleźć najlepsze oprogramowanie forum za pomocą tego przewodnika. Daj nam znać swój wybór w komentarzach.

Link do głównej publikacji