7 darmowych programów Hotspot dla systemu Windows 7 do konfiguracji udostępniania Wi-Fi

Właściwe połączenie internetowe zwykle stoi za stałą, kablową siecią.

Wi-Fi staje się obecnie normą, co dzieje się, gdy chcesz udostępnić połączenie internetowe z komputera innym urządzeniom bezprzewodowym? Cóż, pomysł hotspotu jest oczywistą odpowiedzią.

W tym przewodniku zaprezentujemy najlepsze bezpłatne narzędzia programowe hotspot dla systemu Windows 7, które pozwalają użytkownikom skonfigurować system udostępniania Wi-Fi bezpośrednio z ich komputerów.

Utworzenie hotspotu internetowego oznacza w zasadzie udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Źródłem danych może być stacjonarna sieć kablowa lub mobilny pakiet danych dla osób korzystających ze smartfona.

Innymi słowy, urządzenie, które tworzy hotspot, działa jak router i obsługuje udostępnianie danych przez sieć bezprzewodową.

Jest to dość łatwe do osiągnięcia z urządzenia mobilnego, ale problemy pojawiają się, gdy użytkownicy stoją za komputerem z systemem Windows 7. Na szczęście istnieje wystarczająco dużo rozwiązań programowych, które mogą utworzyć punkt dostępu za pomocą komputera.

Oto krótki przegląd najlepszego oprogramowania hotspot dla systemu Windows 7.

Wi-Fi pokazuje ograniczony dostęp w Windows 7? Oto jak rozwiązać problem!

Narzędzia hotspotu Wi-Fi dla systemu Windows 7

1

Połącz Hotspot

Connectify Hotspot do udostępniania Wi-Fi

Connectify to najlepsze oprogramowanie hotspot, które znajduje się na szczycie listy ze względu na swoją dużą popularność. Jest to w pełni funkcjonalne oprogramowanie do routingu, które przekształca komputer stacjonarny lub laptop w rzeczywistą kartę Wi-Fi.

Dzięki temu użytkownicy mogą udostępniać połączenie innym gadżetom, takim jak smartfony, tablety itp. Co najlepsze, jest dostępny za darmo.

Jednak w przypadku zaawansowanych funkcji użytkownicy mogą wybrać wersję płatną: Zawodowiec lub Max. Podczas gdy darmowa wersja pozwala użytkownikom na udostępnianie tylko z sieci Ethernet i Wi-Fi, wersje premium oferują również opcję udostępniania danych telefonu.

Inne funkcje, które są wspólne dla wszystkich wersji, to blokowanie reklam i monitorowanie wykorzystania sieci w czasie rzeczywistym.

Niektóre funkcje, które wyróżniają wersje premium, to opcja wyboru elementów sterujących zapory, niestandardowego identyfikatora SSID i typu routera przewodowego.

Cena £: Darmowa wersja dostępna do pobrania. Aktualizacja zaczyna się od 34,98 USD rocznie.

Szukasz najlepszych adapterów USB Wi-Fi? Oto nasze najlepsze typy.

2)

Hotspot Wi-Fi Baidu

Udostępnianie sieci 3G komputera PC za pomocą telefonu komórkowego za pomocą Baidu Wi-Fi HotSpot

Hotspot Wi-Fi Baidu jest kolejnym najpopularniejszym oprogramowaniem po Connectify. Jest znany z wielu funkcji, takich jak zintegrowany punkt dostępu Wi-Fi w twoim telefonie komórkowym.

Po pobraniu oprogramowania i zakończeniu instalacji zidentyfikuje ono połączenie Wi-Fi, automatycznie utworzy sieć wirtualną i podłączy urządzenia znajdujące się w strefie Wi-Fi.

Najlepsze jest to, że użytkownicy nie muszą tworzyć hasła po zakończeniu instalacji. Dodatkowo Baidu pozwala użytkownikom modyfikować SSID i hasło w dowolnym momencie.

Oprogramowanie znane jest z bezpiecznego połączenia i niezawodności.

Cena £: Do ściągnięcia za darmo.

3)

mHotSpot

konfigurowanie mHotspot

mHotSpot to kolejne świetne oprogramowanie hotspot dla systemu Windows 7, które przekształca system w router Wi-Fi w czasie rzeczywistym.

To wieloplatformowe oprogramowanie, które umożliwia użytkownikom współdzielenie połączeń LAN, mobilnych, Wi-Fi i Ethernet z kilkoma urządzeniami na wszystkich głównych platformach, takich jak komputery stacjonarne, laptopy, smartfony, tablety i urządzenia PDA.

Oprogramowanie ma wiele funkcji w porównaniu do swoich przeciwników i może łączyć do 10 urządzeń jednocześnie.

mHotSpot łączy urządzenia z utworzonym przez siebie hotspotem i może również działać jako repeater, pomagając zwiększyć zasięg Wi-Fi. Hotspot Wi-Fi jest również zabezpieczony hasłem WPA2 PSK.

Co najważniejsze, jest całkowicie darmowy, bez dodatkowych uaktualnionych wersji.

Cena £: Do ściągnięcia za darmo.

Dzięki narzędziom szyfrującym do ochrony poufnych danych poczujesz spokój ducha online.

4

HostedNetworkStarter

Zrzut ekranu HostedNetworkStarter

Jeśli szukasz alternatywy dla Connectify, HostedNetworkServer może być świetną próbą. To kolejne oprogramowanie hotspot, które może łatwo przekonwertować komputer na adapter Wi-Fi. Oprogramowanie ma podobne funkcje z trzema poprzednimi programami, takie jak:

  • Tworzenie hotspotu Wi-Fi za pomocą bezprzewodowej karty sieciowej komputera
  • Zezwolenie dowolnemu innemu urządzeniu z routerem Wi-Fi na dostęp do Internetu i sieci dostępnej na komputerze

To, co szczególnie podoba nam się w oprogramowaniu, to to, że nie musi ono być instalowane na komputerze, aby było obsługiwane. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać plik zip, otworzyć plik i natychmiast uruchomić plik wykonywalny.

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, możesz skorzystać z kryteriów wiersza polecenia, aby poprawić funkcje oprogramowania.

Cena £: Do ściągnięcia za darmo.

Ciesz się najlepszym połączeniem z tym oprogramowaniem wzmacniacza sygnału dla systemu Windows 7!

5

Virtual Router Manager

Virtual Router Manager

Virtual Router Manager to kolejny świetny program, który jest prosty, ale wystarczająco wydajny, aby w kilka minut przekształcić system Windows 7 w hotspot.

Pobranie oprogramowania pozwoli użytkownikom połączyć komputer z dowolnym urządzeniem obsługującym Wi-Fi.

Jest to niezwykle przydatny program, który nie wymaga zwykłego procesu konfiguracji. Połączenie utworzone przez narzędzie wykorzystuje zabezpieczenia hasłem WPA2, zapewniając bezpieczne połączenie.

Bonus — poza tym, że jest bezpłatny, nie zawiera reklam, a także nigdy nie śledzi odwiedzin w Internecie.

Cena £: Do ściągnięcia za darmo.

6

Oprogramowanie MaryFi HotSpot

Oprogramowanie MaryFi HotSpot

Ci, którzy szukają oprogramowania, które mogą przekonwertować komputer z systemem Windows na router wirtualny, powinni użyć MaryFi, ponieważ może on dobrze pasować do twoich wymagań.

Ma o wiele więcej funkcji niż darmowa wersja Connectify, oprócz oferowania obsługi sieci Ethernet, Wi-Fi i komórkowej.

Co więcej, jest kompatybilny z wieloma platformami, umożliwiając podłączenie szerokiej gamy urządzeń, takich jak smartfony, laptopy, komputery stacjonarne, tablety, konsole do gier lub odtwarzacze muzyki.

Jest to bezpieczny program oferujący szyfrowanie WPA2, który pomaga użytkownikom zabezpieczyć system hasłem w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Cena £: Do ściągnięcia za darmo.

Te narzędzia antywirusowe z ochroną Wi-Fi dadzą ci spokój w trybie online!

7

Moje publiczne Wi-Fi

Moje publiczne Wi-Fi

MyPublicWiFi zasługuje na swoją nazwę, umożliwiając użytkownikom tworzenie własnych publicznych sieci Wi-Fi. Jest to prosty program o przyjaznym dla użytkownika kształcie.

Program jest łatwy do zrozumienia, dzięki czemu można go łatwo zainstalować i skonfigurować hotspot. Użytkownicy muszą po prostu zainstalować oprogramowanie na komputerze, wprowadzić klucz sieciowy i kliknąć „Start”.

Oprogramowanie pozwala włączyć lub wyłączyć udostępnianie plików lub blokować rejestr adresów URL.

Po włączeniu program pozwala użytkownikom rejestrować i sprawdzać wszystkie strony URL, do których uzyskano dostęp przy użyciu określonego połączenia Wi-Fi.

Cena £: Do ściągnięcia za darmo.

Dolna linia

Chociaż zawsze możesz podłączyć laptopa z systemem Windows do hotspotu tetheringowego na swoim smartfonie, aby uzyskać dostęp do Wi-Fi, te rozwiązania hotspot dla Windows 7 stanowią doskonały sposób na przekształcenie urządzenia w hotspot Wi-Fi w kilka sekund.

Ponadto oferują również dodatkowe ustawienia.

Więc po prostu wybierz swój ulubiony z powyższej listy i życzymy udanego surfowania!

Link do głównej publikacji