6 narzędzi do tworzenia niestandardowych miniatur YouTube i uzyskiwania większej liczby wyświetleń

YouTube jest najważniejszą witryną wideo, na której można przesyłać własne klipy. Każdy film na YouTube zawiera miniaturę, która jest albo migawką z filmu, albo oryginalnym obrazem, który nie jest przechwytywany z klipu.

YouTube ogranicza użytkowników do wybierania miniatury z trzech automatycznie generowanych obrazów wideo. Jednak użytkownicy ze zweryfikowanymi kontami mogą dodawać własne niestandardowe miniatury do filmów z obrazami JPG, GIF, PNG i BMP, które pasują do wymaganej rozdzielczości 1280 x 720.

Istnieje wiele aplikacji internetowych, które zapewniają miniatury obrazów specjalnie dostosowane do filmów z YouTube, które można edytować w razie potrzeby.

Alternatywnie możesz użyć oprogramowania do tworzenia miniatur na PC, aby przechwytywać obrazy z filmów i dołączać je jako miniatury YouTube. Oto kilka przydatnych aplikacji internetowych i oprogramowania do tworzenia miniatur wideo, za pomocą których możesz skonfigurować miniaturę filmu z YouTube.

Oprogramowanie do tworzenia miniatur YouTube na Windows 10

1

Fotor (zalecane)

Fotor to aplikacja internetowa i oprogramowanie komputerowe Windows. Aplikacja internetowa Fotor zawiera różnorodne szablony miniatur YouTube z różnymi tematami, takimi jak gotowanie, gry, podróże, sport, muzyka, Boże Narodzenie, pory roku itp.

Użytkownicy aplikacji Fotor mogą edytować kolor tła i tekst wszystkich motywów oraz dodawać do nich mnóstwo naklejek. Lub możesz skonfigurować własny obraz miniatury od zera.

Ta strona zawiera szablony Fotor, które można otwierać i edytować bez konta. Możesz kliknąć Spróbuj teraz na oficjalnej stronie internetowej, aby dodać edytor zdjęć Fotor do systemu Windows.

 • Zacznij korzystać z Fotor

2)

Miniatura mnie

Jeśli chcesz uchwycić migawkę z filmu na jego miniaturę w YouTube, warto zauważyć, że Miniatura mnie. Thumbnail me to darmowe oprogramowanie, które można uruchomić na platformach Windows od XP do 10.

Oprogramowanie umożliwia użytkownikom przechwycenie jednego obrazu miniatury lub grupy obrazów z wideo w celu uzyskania siatki obrazów. Możesz zapisać instalator Miniatury do folderu, klikając Pobieranie na tej stronie.

Gdy otworzysz film do przechwytywania obrazów ze Miniatury, możesz skonfigurować liczbę wierszy i kolumn, które mają zawierać miniatury. Aby dołączyć tylko jeden obraz wideo do miniatury, dostosuj wartości wierszy i kolumn do 1.

Możesz wybrać dokładny czas uchwycenia obrazu z filmu za pomocą osi czasu oprogramowania. Miniatura Użytkownicy mogą wybrać alternatywne formaty wyjściowe i kolory tła dla wideo. Możesz także dodać dodatkowy tekst tytułu do zdjęć.

 • 3)

  Kreator miniatur wideo

  Kreator miniatur wideo jest podobny do oprogramowania Miniatura mnie. Oprogramowanie pozwala przechwycić miniaturę pojedynczego obrazu lub całą siatkę obrazów z wybranego wideo.

  VTM ma wersje srebrną, złotą i platynową, których sprzedaż detaliczna wynosi od 10 do 25 USD w witrynie wydawcy. Możesz dodać niezarejestrowaną wersję do platform Windows (XP do 10), klikając Główny link na tej stronie.

  Jednak niezarejestrowana wersja dodaje znaki wodne do miniatur.

  Miniaturka wideo zawiera bardziej rozbudowane opcje konfiguracji miniatur wideo niż Miniatura mnie. Użytkownicy mogą skonfigurować Prostą lub Specjalną Matrycę z jednym rozszerzonym obrazem obok mniejszych i dostosować szczegóły techniczne, efekty kafelków i tła miniatur.

  Alternatywnie możesz skonfigurować macierz, aby zawierała tylko jeden obraz z wideo. VTM obsługuje większość formatów wideo, a także można wsadowo przetwarzać wiele plików wideo.

  • 4

   AMT — Auto-Movie-Thumbnailer

   AMT — Auto-Movie-Thumbnail to kolejna aplikacja, za pomocą której można wyodrębnić miniatury obrazów z filmów. Tak więc AMT może się również przydać do przechwytywania migawek z filmów na miniatury YouTube. Jest to darmowe oprogramowanie kompatybilne z Windows 10, 8 i 7. Kliknij Pobieranie na tej stronie, aby pobrać kreatora konfiguracji AMT.

   Możesz użyć AMT do wyodrębnienia wielu lub pojedynczych zdjęć z wybranego wideo. Karta Układ w oprogramowaniu zawiera wiele ustawień umożliwiających dostosowanie koloru i wyglądu miniatury, liczby obrazów zawartych w miniaturze i jej sygnatury czasowej. Użytkownicy mogą również dodawać niestandardowy tekst, nagłówki informacyjne i logo do miniatur za pomocą oprogramowania.

   • 5

    Canva

    Canva Windows 10

    Canva jest jedną z najlepszych aplikacji internetowych do skonfigurowania niestandardowego obrazu miniatury wideo w YouTube. Narzędzie internetowe nie jest objęte abonamentem, ale za opcjonalne zdjęcia i kliparty naliczane są opłaty. Biblioteka zapasów Canva zawiera ponad milion grafiki, ilustracji i zdjęć do miniatur Youtube.

    Użytkownicy serwisu Canva mogą wybierać spośród ponad 130 czcionek i dostosowywać pola tekstowe i kolory tekstu. Kolejną wielką zaletą Canva jest to, że możesz przesyłać własne zdjęcia, aby skonfigurować miniatury na Youtube.

    Możesz zarejestrować konto Canva na tej stronie.

    • 6

     Adobe Spark

     Adobe Spark to internetowe narzędzie do projektowania grafiki, za pomocą którego można projektować menu, prezentacje, ulotki, biuletyny, broszury, karty, plakaty, zaproszenia i, oczywiście, miniatury YouTube.

     Żadne z gotowych szablonów obrazów aplikacji nie są objęte żadnymi dodatkowymi opłatami, ale miniatury zawierają logo Spark. Możesz usunąć logo poprzez uaktualnienie do konta premium 10 GBP miesięcznie.

     Spark zapewnia kilka świetnych opcji typografii dla miniaturowych obrazów w YouTube, ponieważ użytkownicy mogą wybierać różne czcionki (i przesyłać je), dodawać kształty do tekstu, dodawać efekty tekstowe, wybierać alternatywne schematy kolorów i dostosowywać style tekstu.

     Użytkownicy Spark mogą również dodawać własne miniatury, własne zdjęcia, logo i wiele ikon (w przeciwnym razie naklejek). Na tej stronie możesz zalogować się do Spark przy użyciu konta Google.

     Za pomocą tych aplikacji internetowych i oprogramowania możesz skonfigurować wspaniałe miniatury YouTube. Aplikacje internetowe są idealne do projektowania niestandardowych miniatur obrazów.

     Aby przechwytywać obrazy wideo dla miniatur YouTube, sprawdź oprogramowanie Video Thumbnail Maker, Thumbnail me i Auto-Movie-Thumbnailer dla systemu Windows.

Link do głównej publikacji