6 najlepszych symulatorów IoT na PC

Symulatory IoT pozwalają projektować, tworzyć i testować aplikacje i urządzenia IoT bez faktycznego korzystania z prawdziwych kart IoT. Jeśli szukasz symulatora IoT, ale nie możesz zdecydować, który go zdobyć, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze symulatory IoT, których możesz używać na komputerze z systemem Windows.

Najlepsze symulatory IoT

Iotify

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Iotify to potężny symulator IoT, który pozwala szybko opracowywać rozwiązania IoT w chmurze. To narzędzie pozwala symulować instalacje IoT na dużą skalę we własnym wirtualnym laboratorium IoT. Możesz generować dostosowywany ruch z tysięcy wirtualnych punktów końcowych i testować swoją platformę pod kątem skali, bezpieczeństwa i niezawodności w celu zidentyfikowania i rozwiązania problemów przed wdrożeniem produktu końcowego. Możesz symulować duży ruch sieciowy, aby zobaczyć, jak opóźnienie sieci wpływa na ogólną wydajność systemu.

Symulacja połączonej floty pojazdów lub sieci kamer monitorujących nigdy nie była łatwiejsza. Możesz opracowywać modele IoT za pomocą szablonów Javascript i generować ruch w czasie rzeczywistym za pośrednictwem MQTT, HTTP lub CoAP do dowolnego dostawcy platformy chmurowej.

Aby uzyskać więcej informacji o Iotify i zarejestrować się za darmo, przejdź na oficjalną stronę oprogramowania.

MATLAB


MATLAB zawiera interesujący moduł IoT, który pozwala tworzyć i testować inteligentne urządzenia, a także zbierać i analizować dane IoT w chmurze.

Platformy Iot zbierają dane z inteligentnych urządzeń, agregują je w chmurze, a następnie analizują w czasie rzeczywistym. Następnie wyodrębniane są wzorce i algorytmy, a inżynierowie mogą następnie wykorzystać te informacje do stworzenia prototypowych algorytmów i wykonania ich w chmurze.

Za pomocą MATLAB można prototypować i budować systemy IoT. Mówiąc dokładniej, możesz opracować algorytmy w Simulink, a następnie wdrożyć je na wbudowanym sprzęcie. Możesz także prototypować swoje urządzenia inteligentne za pomocą Arduino i Raspberry Pi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań IoT oferowanych przez MATLAB, przejdź na stronę MathWorks.

Netsim

NetSim to potężny symulator sieci, którego można użyć do symulacji systemów Internetu Rzeczy. Możesz go użyć do przetestowania wydajności prawdziwych aplikacji w sieci wirtualnej. Jeśli budujesz nową sieć IoT od podstaw lub rozbudowujesz już istniejącą, możesz użyć NetSim do przewidywania wydajności danej sieci.

Ten symulator obsługuje wiele źródeł i miejsc docelowych i może być skalowany do setek węzłów. Możesz symulować wiele różnych sytuacji za pomocą scenariuszy „co-jeśli” i mierników testowych, takich jak utrata, opóźnienie, błąd, jakość usługi i inne.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do oficjalnej strony NetSim.

BevyWise IoT Simulator

Ten symulator IoT to złożone i łatwe w użyciu narzędzie do symulacji MQTT, które pozwala symulować dziesiątki tysięcy urządzeń IoT.

Czysty i wydajny interfejs użytkownika pozwala błyskawicznie tworzyć i dodawać niezbędne urządzenia. Możesz skonfigurować symulowane urządzenia IoT, aby publikować wiadomości w bardzo precyzyjnym czasie. Symulator IoT może przechowywać dane symulacji w plikach FLAT lub bazach danych MySQL i SQLite.

Narzędzie obsługuje dziesiątki tysięcy urządzeń IoT w systemie Windows 7 i nowszych.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę BevyWise IoT Simulator.

Ansys IoT Simulator

Ten symulator IoT może pomóc w opracowaniu i przetestowaniu urządzeń i sieci IoT jutra. Ansys współpracował z najlepszymi liderami Internetu Rzeczy na całym świecie, w różnych branżach, aby zbudować to kompleksowe środowisko do symulacji inżynierii Internetu Rzeczy.

Możesz używać tego narzędzia w różnych dziedzinach, w tym w urządzeniach do noszenia i urządzeniach medycznych, dronach, połączonych samochodach, sprzęcie przemysłowym i innych. Rozwiązania symulacyjne IoT firmy Ansys pomagają budować bardziej przystępne i opłacalne urządzenia.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do strony Ansys IoT Simulator.

IBM Bluemix

Bluemix IBM to innowacyjna platforma chmurowa, która pozwala wypróbować firmową platformę Internetu rzeczy, nawet jeśli nie masz fizycznego urządzenia korzystającego z danych symulowanych.

Wbudowane pulpity nawigacyjne konsoli internetowej pozwalają monitorować i analizować symulowane dane IoT, a następnie wykorzystywać je do tworzenia i optymalizacji własnych aplikacji. Narzędzie obsługuje wiele różnych funkcji do manipulowania danymi, ich przechowywania, a nawet do komunikacji z mediami społecznościowymi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie IBM Bluemix.

Symulatory IoT są świetnymi narzędziami do budowania i testowania przyszłych urządzeń i sieci IoT w wirtualnym laboratorium. Pozwalają programistom obniżyć koszty, przenieść pomysły od zera do jednego, a następnie skalować od jednego do miliona, aby szybciej wdrażać produkty.

Wymienione powyżej symulatory IoT to potężne narzędzia obsługujące złożone symulacje. Skorzystaj z nich, aby zbudować i przetestować urządzenia IoT jutra.

Link do głównej publikacji