6 najlepszych programów do renderowania SketchUp [Lista 2019]

SketchUp to ważny program 3D wykorzystywany do modelowania szerokiej gamy aplikacji do rysowania. Obejmuje to architekturę, projektowanie wnętrz i architekturę krajobrazu, które są wykorzystywane do tworzenia projektów i wrażeń idealistycznych prototypów. Jest również szeroko stosowany w filmowaniu i makijażu gier wideo.

Ważne jest jednak użycie oprogramowania do renderowania wysokiej jakości, aby poprawić jakość modeli utworzonych w SketchUp. Istnieją różne wtyczki oprogramowania do renderowania, które są zintegrowane ze szkicem.

W tym artykule wyróżniono sześć najlepszych programów do renderowania SketchUp pod względem funkcjonalności, funkcji i ceny.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do renderowania SketchUp?

1

Allura GPU dla SketchUp

najlepsze oprogramowanie do renderowania SketchUpWtyczka renderująca wykorzystuje moc twojego GPU w celu przyspieszenia renderowania i jest wtyczką renderującą opartą na GPU dla SketchUp. Procesor graficzny Allura korzysta z procesora graficznego wideo do tworzenia niesamowitego renderowania obrazu z dużą szybkością i doskonałą ogólną jakością renderowania

Procesor graficzny Allura dla SketchUp jest zasilany przez NVIDIA Iray, co daje mu wszystkie cechy doskonałego renderera SketchUp. To oprogramowanie wykorzystuje komputerowe ścieżki świetlne z prostymi ustawieniami, które są automatyczne. Jest to jedno z najlepszych programów do renderowania SketchUp na rynku.

Ponadto niektóre jego funkcje obejmują pośrednie oświetlenie, krwawienie kolorów, odbicia, załamania światła, miękkie cienie, rozmyte odbicia, żrące i odbijające światło oraz rozpraszanie objętości; użytkownicy muszą po prostu edytować materiały i kliknąć render, aby uzyskać niesamowite wyniki.

Pobierz tutaj

 • 2)

  Ariel Vision

  najlepsze oprogramowanie do renderowania SketchUpTo oprogramowanie zapewnia realistyczne renderowanie obiektów i modeli w SketchUp. Tworzy wspaniałe renderowane obrazy bez użycia skomplikowanych ustawień, które są idealne dla projektantów. Wtyczka jest potężna, ale utrzymuje czysty i łatwy interfejs użytkownika.

  Ariel Vision ma wiele unikalnych funkcji, w tym renderowanie jednym kliknięciem z doskonałymi wynikami ze wstępnie zdefiniowanych ustawień, bezproblemową integrację z pełnym odbiciem SketchUp i kontrolami przezroczystości dla bardziej realistycznych materiałów. Oświetlenie bezpośrednie i pośrednie przy użyciu zarówno naturalnego, jak i sztucznego światła. Ponadto ma piękne niebo HDRi, a tło uzupełnia wygląd twojego modelu.

  Co więcej, to oprogramowanie ma dwóch kreatorów, które są kreatorami materiału i światła. Kreator materiałów umożliwia łatwe zastosowanie odbicia i przezroczystości bezpośrednio do materiałów SketchUp. Podczas gdy kreator światła umożliwia tworzenie kompletnych scen wewnętrznych za pomocą niestandardowych lamp, lamp sufitowych i nie tylko.

  Pobierz Ariel Vision tutaj

  • 3)

   IRender nXt

   najlepsze oprogramowanie do renderowania SketchUpIRender nXt to potężna wtyczka, która tworzy fotorealistyczne renderingi bezpośrednio w Trimble SketchUp. Wtyczka z łatwością przekształca projekty i modele w doskonałe obrazy. Jest to idealne narzędzie dla architektów prezentujących plany budynków. To oprogramowanie jest idealne do renderowania plików SketchUp.

   To oprogramowanie jest również idealne dla projektantów krajobrazu i projektantów potrzebujących wysokiej jakości obrazów, aby zaprezentować swoje projekty poprzez optymalizację przepływu pracy użytkowników poprzez zapisanie ustawień w modelu SketchUp, który pozwala użytkownikom na późniejsze renderowanie aktualizacji bez konieczności rozpoczynania od nowa.

   IRender nXt jest dostępny zarówno w systemie Windows 32-bitowym, jak i 64-bitowym. Niektóre funkcje obejmują renderowanie w dowolnej rozdzielczości i jakości. Ponadto oferuje precyzyjne oświetlenie, przejrzystość możliwości oświetleniowych.

   Pobierz tutaj

   • CZYTAJ TAKŻE: 9 najlepszych programów do optymalizacji obrazu na PC

   4

   Raylectron

   najlepsze oprogramowanie do renderowania SketchUpJeśli potrzebujesz wtyczki, która daje prostotę renderowania z pięknym rezultatem podobnym do zdjęcia, to Raylectron jest odpowiednią wtyczką dla Ciebie. Użytkownicy mogą edytować wygląd modelu z różnymi ustawieniami błyskawicy, od słońca, nieba i innych ustawień. Funkcja widzenia rentgenowskiego umożliwia oglądanie renderowania wnętrza bez zdejmowania zewnętrznego.

   Możesz także monitorować postęp podczas renderowania i zmieniać jakość modeli. Niektóre z głównych funkcji obejmują możliwość zatrzymania renderowania, zapisania go, otwarcia go później i wznowienia renderowania. Użytkownicy mogą obracać, przesuwać, powiększać i modyfikować materiały i światła bezpośrednio z przeglądarki Raylectron.

   Raylectron obsługuje także mapy HDR i może zapisać renderowany obraz jako HDR, może także zapisywać w formacie jpg, png i wielu innych formatach. Kolejną unikalną cechą jest to, że procesy renderowania odbywają się poza SketchUp w celu umożliwienia ciągłej pracy nad renderowanym modelem.

   Pobierz tutaj

   • PRZECZYTAJ TAKŻE: 5 najlepszych programów do projektowania domu do wysyłki w systemie Windows 10

   5

   Shaderlight

   najlepsze oprogramowanie do renderowania SketchUpTo oprogramowanie zapewnia inny, bardziej realistyczny rendering dla SketchUp z wieloma opcjami za pomocą różnych trybów i narzędzi, co upraszcza i utrzymuje modele robocze. Shaderlight daje unikalne połączenie z zastosowaniami mającymi możliwość wyboru pomiędzy renderowaniem progresywnym a renderowaniem pojedynczego strzału.

   Wtyczka wykorzystuje również zaawansowane funkcje błyskawicy, aby zapewnić swoim modelom czysty i wysokiej jakości wygląd. Użytkownicy mogą korzystać z domyślnych ustawień rozdzielczości lub edytować to ustawienie, aby uzyskać właściwe połączenie Sharon i zwięzłych obrazów, co czyni go idealnym oprogramowaniem dla projektantów, architektów i innych projektantów krajobrazu.

   Wtyczka aplikacji jest kompatybilna z Windows 32-bitowym i 64-bitowym. Ponadto Shaderlight Cloud umożliwia renderowanie w Internecie po cenie premium.

   Pobierz tutaj

   • CZYTAJ TAKŻE: Najlepsze oprogramowanie do kompresji obrazu dla systemu Windows 10

   6

   Thea Renderer

   najlepsze oprogramowanie do renderowania SketchUpJeśli potrzebujesz wszechstronnego oprogramowania do renderowania plików SketchUp, Thea Renderer jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku programów, oferującym wysokiej jakości realistyczny silnik do zdjęć. Jest to jedno z głównych programów do renderowania z unikalnym, niezależnym studiem i biblioteką edytorów tekstur i kolorów materiałów, które zapewniają wyjątkowe renderowanie.

   Oprogramowanie wykorzystuje unikalną technikę silnika zwaną stronniczymi i bezstronnymi trybami renderowania w celu osiągnięcia tej jakości wyników. Niektóre funkcje tego oprogramowania do renderowania obejmują zintegrowane tworzenie wystąpień modeli zewnętrznych (jako proxy) zewnętrzny edytor materiałów Thea, z ciemnią z wieloma kontrolkami, zaawansowanymi ustawieniami kamery i kanałami renderowania. Umożliwia to tworzenie modeli z bardziej szczegółowymi wynikami trójwymiarowymi.

   Pobierz tutaj

   Tutaj kończy się nasze najlepsze oprogramowanie do renderowania listy SketchUp. Pamiętaj, aby przejść do wszystkich oficjalnych stron internetowych tych programów, aby móc przeanalizować bardziej szczegółowe informacje na temat wszystkich tych narzędzi przed podjęciem właściwej decyzji dotyczącej działania SketchUp.

Link do głównej publikacji