6 najlepszych programów do płynnego porównywania dokumentów PDF

Porównanie dwóch dokumentów w celu ustalenia zmian między nimi może być czasochłonnym zadaniem. Zwłaszcza, gdy dokumenty przebiegają na kilku stronach. Wyobraź sobie, że musisz porównywać dokumenty obok siebie za pomocą dwóch monitorów?

Gdy twoja praca obejmuje porównywanie dokumentów w ramach przeglądu strukturalnego, każda zmiana ma znaczenie.

Wcześniej udostępniliśmy szczegółowy przewodnik po najlepszym oprogramowaniu do porównywania dwóch dokumentów. Jeśli jednak wyraźnie szukasz oprogramowania do porównywania plików PDF, jest to przewodnik, którego potrzebujesz.

Narzędzia wymienione w tym artykule pomagają błyskawicznie analizować i porównywać dwa dokumenty PDF. Niektóre z narzędzi oferują również funkcję scalania.

Chociaż wszystkie narzędzia obsługują dokumenty PDF, można ich używać do porównywania innych typów dokumentów, jeśli są obsługiwane.

Najlepsze oprogramowanie do porównywania dokumentów PDF obok siebie

1

ABBY FineReader

FineReader

  • Cena — Bezpłatna wersja próbna / Premium zaczyna się od 169 USD

ABBY FineReader to potężne narzędzie do porównywania dokumentów, które obsługuje wiele formatów plików. Jest to narzędzie premium, ale możesz wypróbować bezpłatną wersję próbną przez ograniczony czas, aby wypróbować oprogramowanie bez żadnego ryzyka.

Jedną interesującą funkcją oferowaną przez ABBY FineReader jest możliwość porównania dwóch plików w dwóch różnych formatach.

Na przykład możesz porównać plik PDF i dokument Word tego samego pliku obok siebie bez konieczności konwertowania go do jednego określonego formatu pliku.

ABBY FineReader oferuje także funkcję edycji i konwersji dokumentów. Możesz edytować zeskanowane obrazy lub pliki PDF oraz wszelkie niezbędne informacje lub poprawiać literówki bezpośrednio z edytora ABBY FineReader.

Zeskanowane dokumenty i obrazy można konwertować na wiele formatów, w tym Word, Excel, PDF z możliwością wyszukiwania i inne.

Ponadto ABBY FineReader jest wyposażony w funkcję korekty i może rozpoznawać dekoracyjne czcionki w celu uzyskania dokładnych wyników i obsługi kreatywnych książek elektronicznych poprzez konwersję dokumentów do formatu EPUB i FB2.

ABBY FineReader to solidne narzędzie do porównywania dokumentów. Chociaż cena jest nieco wyższa, można to uzasadnić oferowanymi funkcjami.

  • Pobierz teraz ABBYY FineReader 14 Standard

2)

KIWI PDF Comparer

KIWI

  • Cena £ — Darmowy / Premium

KIWI PDF Comparer to oprogramowanie do porównywania dokumentów PDF, dostępne zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Oprogramowanie może służyć do wykrywania zmian w tekście i obrazach. Może także pokazywać różnice w ruchach, wstawianiu i usuwaniu i wiele innych.

Jeśli nie chcesz porównywać pełnego pliku PDF, możesz określić region, a KIWI porówna tylko dokumenty pod kątem zmian w tym regionie. Jest to program wieloplatformowy; w rezultacie możesz go uruchomić na komputerach z systemem Windows, macOS i Linux.

Posiada dwa tryby porównywania, porównywanie tekstu i porównywanie pikseli z pikselami. Pierwszy wyszukuje dopasowania i różnice w plikach tekstowych i graficznych niezależnie od strony. Porównanie pikseli do pikseli znajduje się na różnych stronach tak, jakby były obrazami.

Na froncie dostosowywania możesz pozostawić nagłówek, marginesy boczne i stopki z porównania, a także wybrać strony do porównania w przypadku, gdy dokument ma wiele stron.

Potrzebujesz niezawodnego narzędzia do konwersji plików PDF na dokumenty Word? Oto nasze najlepsze opcje.

Oprogramowanie jest łatwe w obsłudze i oferuje intuicyjny interfejs użytkownika. Aby porównać plik, po prostu załaduj dokumenty PDF i dostosuj go zgodnie z wymaganiami. Kliknij Porównaj, aby rozpocząć proces skanowania.

Zmiany są wyróżnione w dokumentach. Możesz zmienić grubość i kolor znaku oraz inne rzeczy, aby podświetlić tekst na złożonym tle.

Darmowa wersja KIWI obsługuje tylko porównanie do 100 stron. Aby uzyskać rozszerzone funkcje, takie jak porównywanie obrazów i wyniki drukowania, musisz uaktualnić do wersji premium.

Pobierz KIWI PDF Comparer

3)

Draftable

Draftable

  • Cena £- Bezpłatny / Premium

Draftable to oparte na chmurze rozwiązanie do porównywania dokumentów PDF. Możesz także pobrać samodzielną wersję narzędzia na komputer, ale jest to tylko 14 dni bezpłatnego okresu próbnego.

Draftable online jest darmowy i jest lepszym rozwiązaniem, jeśli masz kilka stron informacji do porównania, a także jeśli dokumenty nie są poufne.

Szukasz najlepszego bogatego w funkcje edytora PDF? Oto najlepsze opcje dla Ciebie.

Aby porównać dokumenty, odwiedź witrynę internetową i prześlij stare i nowe dokumenty, które chcesz porównać. Kliknij przycisk Porównaj, aby przesłać i rozpocząć.

Wersja online akceptuje maksymalnie 10 MB plików z 300 stronami dokumentów.

Z drugiej strony wersja Draftable offline oferuje większą prywatność, ale nie jest darmowa. Obie wersje obsługują wiele formatów plików, w tym Word, Excel i PowerPoint.

Podobnie jak FineReader, Draftable obsługuje także porównywanie dokumentów w różnych formatach plików.

Pobierz wersję roboczą

4

ExamDiff Pro

ExamDiff Pro

  • Cena £- Bezpłatny okres próbny / 34,99 USD

ExamDiff Pro to wysokiej jakości oprogramowanie do porównywania plików PDF, które oferuje wiele funkcji dla zaawansowanych użytkowników. Oprócz obsługi porównywania dokumentów w formatach plików PDF i Office, ExmaDiff Pro obsługuje także porównanie kodów programowania, plików wykonywalnych i innych.

Za pomocą tego narzędzia można wykonać różnicę dwukierunkową i trójdrożną oraz scalić dokument. Oferuje również panel Line Inspector dla łatwiejszego rozpoznania różnic w liniach.

Różnice plików można zapisać na dynamicznej stronie HTML lub wydrukować. Możesz również dodać punkty ręcznej synchronizacji do pliku tekstowego, porównać bezpośrednio z menu Eksploratora itp.

Opcja zaawansowanego ignorowania pozwala zignorować wielkość liter, style podziału linii, komentarze, końcowe, wiodące i inne. Aby rozszerzyć funkcjonalność, możesz pobrać wtyczki innych firm, aby dodać obsługę formatów Doc, Fetch Remote File i skompresowanych formatów plików.

ExamDiff Pro to potężne narzędzie i jedno z najbardziej przydatnych narzędzi, które możesz mieć jako programista lub programista / projektant stron internetowych.

Pobierz ExamDiff Pro

5

Araxis Merger

Araxis Merger

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Premium

Araxis Merger to kolejne narzędzie do porównywania plików, które pomaga z łatwością porównywać tekst z Microsoft Word do pliku PDF. Może także wykrywać zmiany między wersjami źródłowymi, HTML, XML, a nawet innymi wersjami plików tekstowych.

Plik można akceptować, scalać, edytować lub usuwać bezpośrednio z edytora. Funkcja porównywania pikseli pozwala porównywać pliki graficzne pod kątem zmian tekstu.

Obsługuje także 3-kierunkowe porównanie i automatyczne łączenie, ale funkcja jest ograniczona tylko do użytkowników Pro. Inne funkcje oferowane przez Araxis Merger obejmują porównywanie folderów i synchronizację, bezpośredni dostęp do SCM, przenośny raport, drukowanie i automatyzację oraz obsługę wtyczek dla rozszerzonej funkcjonalności.

Araxis Merge jest dostępny zarówno dla komputerów z systemem Windows, jak i Mac. Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną na 30 dni przed wybraniem licencji premium.

Pobierz Araxis Merger

6

Wtyczka WinMerge + xdocdiff

WinMeger

  • Cena £ — Wolny

Uwaga: WinMerge to narzędzie do porównywania dokumentów i domyślnie nie obsługuje formatu PDF. Musisz użyć wtyczki xdocdiff z WinMerge, aby użyć jej do porównania dokumentów PDF.

WinMerge to darmowe i otwarte oprogramowanie do porównywania dokumentów dla systemu Windows. Oprogramowanie może porównywać pliki i foldery oraz prezentować różnice w formacie tekstu wizualnego. Xdocdiff to darmowa wtyczka do WinMerge, która umożliwia porównywanie dokumentów PDF.

Jak sama nazwa wskazuje, oprócz oferowania funkcji porównywania dokumentów, umożliwia także scalenie dokumentu w celu utworzenia ostatecznej kopii. Chociaż oprogramowanie jest dostępne tylko dla urządzeń z systemem Windows, może odczytywać formaty plików podatkowych Unix i Mac.

WinMerge oferuje 3-kierunkowe porównanie plików. Edytor oferuje podświetlanie składni, numer wiersza i funkcję zawijania słów. Podkreśla także różnice wewnątrz linii, podczas gdy bieżące różnice są wyświetlane w dwóch pionowych oknach w panelu Różnice.

Do porównania folderów można użyć filtrów plików opartych na wyrażeniach regularnych, aby uwzględnić lub wykluczyć elementy, porównać przy użyciu właściwości pliku, takich jak rozmiar i dane, porównać folder lub dołączyć wszystkie podfoldery i wyświetlić wyniki porównania folderów w widoku drzewa.

WinMerge obsługuje wiele języków, ale musisz zainstalować pakiet językowy podczas instalacji, wybierając odpowiednie opcje.

Po zainstalowaniu WinMerge pobierz i wypakuj wtyczkę xdocdiff. Musisz przenieść wyodrębniony plik wtyczki do katalogu instalacyjnego WinMerge. Przeczytaj plik read.txt zawarty w folderze wtyczki xdocdiff, aby uzyskać więcej instrukcji.

WinMerge to doskonałe narzędzie do porównywania dokumentów. Jednak brak wbudowanej funkcji PDF sprawia, że ​​korzystanie z niej jest mniej intuicyjne.

Pobierz wtyczkę WinMerge / Xdocdiff  

Wniosek

Narzędzia do porównywania plików są przydatne nie tylko dla kancelarii prawnych i biurowych, ale są również niezwykle przydatne dla programistów i projektantów stron internetowych, programistów i wydawców do porównywania plików źródłowych, wersji roboczych i stron internetowych.

W przypadku podstawowych potrzeb bezpłatne narzędzia do porównywania dokumentów PDF oferują wystarczającą liczbę funkcji, aby znaleźć wszystkie różnice między tymi dwoma dokumentami.

Jeśli jednak chcesz mieć narzędzie wielofunkcyjne lub masz tysiące stron do porównania, narzędzia premium w tym artykule są wyposażone w zaawansowane funkcje do porównywania wszelkiego rodzaju plików.

Czy korzystałeś już z plików porównawczych w formacie PDF? Daj nam znać swój wybór w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji