6 najlepszych programów do mapowania wideo [Fresh List]

Mapowanie wideo, znane również jako mapowanie projekcyjne lub przestrzenna rzeczywistość rozszerzona, odnosi się do technologii projekcji stosowanej do przekształcania lub przekształcania obiektów w powierzchnie wyświetlania do wyświetlania filmów.

Mówiąc najprościej, jest to projekcja animacji wizualnych na obiektach lub innych elementach architektury, takich jak to, co widzisz na imprezach plenerowych, takich jak koncerty, imprezy lub ważne pokazy, a nawet gry.

Takimi obiektami mogą być budynki lub inne krajobrazy przemysłowe, które często mają nieregularny kształt, więc wykorzystują to, co najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo przestrzennie odwzorowuje dwu- lub trójwymiarowy obiekt na program wirtualny, który z kolei małpuje rzeczywiste środowisko, na które będzie rzutowany.

Artyści i reklamodawcy używają mapowania wideo, aby dodać dodatkowe wymiary, pojęcia ruchu, a nawet złudzenia optyczne do obiektów, które są lub były wcześniej statyczne, w celu stworzenia audiowizualnej narracji.

Robią to w dwóch fazach: produkcji, w której tworzony jest scenariusz, modelowanie, animacja, edycja wideo i inne procesy, a następnie faza produkcji, w której dodaje się elementy, takie jak oprogramowanie, okablowanie i instalację.

Więc jakie jest najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo do użycia z komputerem? Sprawdź nasze najlepsze typy poniżej.

Szukasz najlepszych zestawów słuchawkowych do wirtualnej rzeczywistości w systemie Windows 10? Oto nasze najlepsze typy.

Najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo

1

Madmapper

najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo

Jest to jedno z najlepszych programów do mapowania wideo, które jest proste i najłatwiejsze w użyciu poza bramą, potężne, a także bardzo wszechstronne — jest to najlepsze narzędzie do mapowania wideo.

Z Madmapper, możesz zmapować nieograniczoną liczbę filmów na dowolnej rzeczywistej powierzchni za pomocą tylu projektorów, które obsługuje twoja karta graficzna.

Możesz także kontrolować tablice LED podczas mapowania światła w czasie rzeczywistym i karmić je treścią wideo lub materiałami generatywnymi, a także kontrolować ruchome światła za pomocą pikseli.

Madmapper jest wspierany przez dużą społeczność, dlatego stale aktualizują oprogramowanie, dlatego ma nowe funkcje, takie jak Dark User Interface, edytor na żywo do kodowania własnych materiałów i bibliotekę online do udostępniania materiałów.

Wyposażony jest również w sprzętowego towarzysza miniMAD, który teraz steruje światłem, z automatyczną synchronizacją sieci do projekcji wielopunktowej oraz wyjście DMX do sterowania sprzętem oświetleniowym.

Inne istotne funkcje to ultraszybki odtwarzacz wideo, wiele wejść, maskowanie, efekty wideo, wypaczanie siatki, kalibracja 3D i oświetlenie, miękka krawędź, skaner przestrzenny, mapowanie LED i wiele innych.

Możesz użyć oprogramowania Madmapper do architektonicznego mapowania wideo, instalacji sztuki, scenografii i pokazów na żywo.

Zdobądź Madmapper

2)

Isadora (Troikatronix)

najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo

Jeśli chcesz mapowania wideo, ale Twój projekt potrzebuje znacznie więcej, Isadora to najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo, jakiego możesz użyć.

To narzędzie dobrze współpracuje z artystami, projektantami i wykonawcami, którzy chcą dodawać wideo i media interaktywne do swoich projektów, ponieważ łączy serwer multimediów, środowisko programowania wizualnego i potężny silnik przetwarzania wideo / audio w celu interaktywnego odtwarzania multimediów.

Możesz tworzyć oszałamiające efekty w czasie rzeczywistym na przyjaznej dla użytkownika, łatwej do nauczenia i obsłudze platformie, która oferuje 8 kanałów odtwarzania wideo HD, nieograniczoną liczbę warstw wideo, 6 niezależnych wyjść projektora wideo, zintegrowane narzędzie do mapowania wideo, 4 kanały z kamer na żywo, niestandardowe efekty za pośrednictwem Open GLSL, wbudowane śledzenie wideo, reakcja z niskim opóźnieniem na wyjście w czasie rzeczywistym i wiele więcej.

Jedną z wielkich rzeczy jest to, że pozwala szybko generować sekwencje dostosowywania, ale przeszkadza mu krzywa uczenia się i wydajność odtwarzania, która zmniejsza liczbę klatek na sekundę dla niezoptymalizowanych projektów.

Zdobądź Isadora

Znajdź podobne obrazy za pomocą tych wspaniałych wyszukiwarek!

3)

Mapio 2

najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo

Visution Mapio to najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo, jeśli chcesz tworzyć pokazy projekcyjne, ponieważ pozwala ono nie tylko używać standardowego ekranu, ale także dowolnych pochyłości, takich jak kształty cylindryczne i sferyczne.

Jego kluczowe funkcje to obsługa Spout (Windows), dwa tryby aplikacji jako wtyczka lub samodzielna aplikacja, jednolity kolor lub gradient dla wycinka, przechwytywanie strumieni wideo, migawek, importowanie formatu plików 3D, edytowalne wektory i maski obrazów, narzędzia do dzielenie masek i plasterków, mieszanie krawędzi, zaawansowane narzędzie Beziera do wypaczania i wiele więcej.

Możesz także używać cofania nieograniczoną liczbę razy, kopiować i wklejać plasterki lub maski, a także automatycznie zapisywać i odzyskiwać projekt po awarii.

Zdobądź Mapio 2

4

TouchDesigner

najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo

Jest to wizualne środowisko programowania na PC, które jest bezpłatne do użytku, ale nie do użytku komercyjnego.

TouchDesigner udostępnia narzędzia potrzebne do tworzenia oszałamiających projektów mapowania wideo w czasie rzeczywistym z bogatym doświadczeniem użytkowników, niezależnie od tego, czy są to projekcje architektoniczne, szybkie prototypowanie czy interaktywne systemy multimedialne.

W przypadku mapowania wideo można tworzyć niestandardowe rozwiązania dla każdego projektu, ponieważ teraz dwie konfiguracje są podobne.

Zestaw funkcji TouchDesigner i otwarta personalizacja umożliwiają każdy projekt, oferując wiele rozwiązań do każdego zadania, zarówno małych, jak i dużych, w sposób dopasowany do każdego scenariusza i budżetu.

Funkcje obejmują ścisłą integrację z silnikiem 3D w czasie rzeczywistym dla pełnej wstępnej wizualizacji, wsparcie dla różnych formatów projekcji dla mapowania, kopuły, VR, szycia i oświetlenia otoczenia.

Narzędzie stoner jest przydatne do keystonowania, wypaczania siatki i maskowania, a Kantan Mapper pomaga w mapowaniu 2D i maskowaniu, które obejmuje Beziera i kształty o dowolnym kształcie.

3D jest zwykle najtrudniejszym bitem, więc przydaje się narzędzie CamSchnappr TouchDesignera do wyrównywania i kalibracji projekcji w oparciu o model 3D.

Obsługuje również aplikacje innych firm, takie jak narzędzia do kalibracji automatycznego mapowania Vioso i skalowalnego wyświetlacza.

Uzyskaj TouchDesigner

5

HeavyM

oprogramowanie heavyM

HeavyM jest jednym z najlepszych narzędzi do mapowania wideo, których można używać do wydarzeń na żywo, takich jak koncerty na żywo. Pozwala dosłownie przekształcić dowolną przestrzeń zgodnie z Twoimi potrzebami.

Najlepsze jest to, że HeavyM jest kompatybilny ze wszystkimi projektorami wideo.

To oprogramowanie będzie działało bezbłędnie, niezależnie od używanego modelu projektora.

Jeśli brakuje Ci pomysłów, możesz po prostu sprawdzić ogromną bibliotekę animacji i efektów.

Istnieje ponad 1000 kombinacji efektów, które możesz wykorzystać, aby zaimponować swoim odbiorcom.

Pobierz HeavyM

Słyszałeś kiedyś o tej różdżce rzeczywistości rozszerzonej? Słyszysz to teraz! Sprawdź nasz artykuł, aby zobaczyć jego niesamowite funkcje!

6

Resolume Arena

najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo

Jest to pakiet wydajności przeznaczony dla artystów wideo, VJ i projektantów, ponieważ ma odtwarzanie wideo, edycję na żywo, VJing i wiele źródeł, które również obsługują mapowanie wideo.

Mimo, że jest drogi niż inne wymienione tutaj najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo, jest to solidna platforma z oprogramowaniem do mieszania warstw i innymi świetnymi funkcjami, takimi jak szybsze przełączanie talii, elastyczny interfejs z wyraźnymi ekranami o wysokiej rozdzielczości, a także możesz wybrać dowolny kolor polub je i zmapuj, aby śledzić zmiany światła.

Możesz także podświetlać klipy, warstwy, grupy, pokłady lub kolumny z kodowaniem kolorami lub zmieniać kolejność miniatur i kolumn, aby szybko znaleźć to, czego potrzebujesz.

Za pomocą narzędzia Arena możesz wyświetlać wideo na dowolnym typie powierzchni, takim jak złożone struktury geometryczne lub całe budynki.

Jego funkcja mieszania krawędzi pozwala wyświetlać obraz szerokoekranowy za pomocą dwóch lub więcej projektorów lub owijać się w celu uzyskania efektu 360 stopni.

Możesz dosłownie wyświetlać wszystko, od budynków po dynie, kabiny DJ-a i samochody oraz mapy LED na gigantycznych scenach.

Arena pozwala również wysyłać kolory, które będą zsynchronizowane z twoimi efektami wizualnymi, a renderowanie w czasie rzeczywistym oznacza, że ​​wszystko dzieje się na miejscu.

To oprogramowanie można również zintegrować z innymi aplikacjami, takimi jak Spout w systemie Windows, a także można podłączyć kamerę internetową lub uchwycić wysokiej klasy aparat i wykorzystać obrazy w miksie.

Czy Twoje najlepsze oprogramowanie do mapowania wideo znalazło się na liście? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, zostawiając komentarz w sekcji poniżej.

Link do głównej publikacji