6 najlepszych profesjonalnych programów do edycji podcastów

Niezależnie od tego, czy chcesz nagrać podcast techniczny czy sportowy, nagranie podcastu jest zwykle łatwe. Skonfiguruj mikrofon, uruchom rejestrator audio i możesz nagrywać. Jednak trudna część pojawia się po nagraniu podcastu i przejściu do stołu edycji.

W zależności od rodzaju podcastu można poświęcić sporo czasu na edytowanie podcastu, aby zachować tylko najlepsze fragmenty dla odbiorców.

Chociaż nie możemy pomóc Ci w pracy nad edycją, z pewnością możemy pomóc Ci znaleźć najlepsze oprogramowanie do edycji podcastów, które nieco ułatwi Ci pracę.

Istnieje wiele cyfrowych stacji roboczych do edycji podcastów, a niektóre oferują przydatne funkcje, takie jak zmieniacz głosu, zamiana tekstu na mowę i wyższe częstotliwości próbkowania.

W tym artykule zebraliśmy jedne z najlepszych programów do edycji podcastów łatwiejszy w użyciu, oferując odpowiednie narzędzia do edycji podcastów.

Jakiego oprogramowania należy używać do edytowania podcastów?

1

WavePad Audio Editor

Wavepad Audio Editor - Windows 10

 • Cena £ — Ograniczona darmowa wersja / 29,99 USD Edycja standardowa / 49,99 USD w wersji Master

WavePad to profesjonalny edytor audio pochodzący z oprogramowania NCH znanego z doskonałego oprogramowania multimedialnego.

Standardowa wersja WavePad Audio Recorder zaczyna się od 29,99 USD, a edycja główna kosztuje 49,99 USD od napisania tego artykułu.

WavePad jest bogaty w funkcje, ale nie przytłacza użytkowników swoją funkcją dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika. Podstawowe narzędzia do edycji podcastów obejmują wycinanie, kopiowanie, wklejanie, wstawianie, wyciszanie, automatyczne przycinanie, kompresję i zmianę wysokości tonu.

Do podcastu możesz również dodawać efekty dźwiękowe, takie jak wzmocnienie, normalizacja, korektor, pogłos i inne. Obsługuje również formaty audio, takie jak VOC, gsm, WMA, prawdziwy dźwięk, AU, AIF itp. Wavepad znacznie upraszcza proces importowania.

Funkcje przetwarzania wsadowego umożliwiają stosowanie efektów i konwersję wielu plików jako pojedynczej funkcji. Następnie dostępna jest funkcja zakładek, która ułatwia przywołanie i złożenie segmentów w dźwięku.

Zaawansowane funkcje tego narzędzia obejmują analizę spektralną, zamianę tekstu na mowę, zmieniacz głosu oraz częstotliwość próbkowania do 192 kHz.

Darmowa wersja WavePada może być używana do celów niekomercyjnych i zawiera wiele funkcji z edycji Master, którą można łatwo uaktualnić do wersji Master lub Standard, jeśli jest to konieczne do użytku komercyjnego.

Wybór redaktora
Zdjęcie produktu nch wavepad audioZdjęcie produktu nch wavepad audio
NCH ​​WavePad AUdio

 • Obsługuje wszystkie formaty audio
 • Edytuj audio z wideo
 • Analiza spektralna

Pobierz teraz WavePad Audio

— POWIĄZANE: 5 najlepszych programów do nagrywania dźwięku do przechwytywania dźwięków z gry w 2019 roku

2)

Adobe Audition

Adobe Audition

 • Cena £ — 20 USD / mc / Comes w pakiecie z Adobe CC

Adobe nabył Cool Edit Pro w 2003 roku i przemianował go na Audition. Wielu specjalistów korzysta obecnie z Adobe Audition wraz z innym oprogramowaniem do edycji Adobe, takim jak Premiere Pro do edycji wideo.

Edytor audio Adobe jest niezwykle potężny, a jednocześnie intuicyjny w obsłudze. Jest to jedna z najlepszych cyfrowych stacji roboczych, jakie można kupić za te pieniądze.

Adobe Audition oferuje takie funkcje, jak nagrywanie wielościeżkowe, które umożliwia nagrywanie na wielu ścieżkach za pomocą wielu mikrofonów w celu zwiększenia produktywności, możliwość zastosowania efektów do klipów lub całej ścieżki, adaptacyjną redukcję szumów, analizę spektralną w celu wymazania dźwięku tła i przetwarzania wsadowego w celu zastosowania efektów do wielu pliki jednym kliknięciem.

Panel Essential Sound znacznie ułatwia proces dodawania efektu jak w Make Distant lub Over the Intercom, szczególnie dla początkujących.

Poza tym możesz regulować i dopasowywać głośność za pomocą elementów sterujących. Może także naprawić dźwięk za pomocą narzędzi do naprawy i przywracania. Audition obsługuje dużą liczbę wejść plików audio, w tym AAC, AU, FLAC, MP4, MP3 itp.

Adobe Audition to potężne narzędzie oferujące elastyczność wymaganą do edytowania podcastów i muzyki. Jednak dla początkujących zapoznaj się z naszą następną sugestią, aby nauczyć się podstaw edycji dźwięku, zanim spróbujesz przejść na Adobe Audition.

Pobierz Adobe Audition

— POWIĄZANE: 3 najlepsze oprogramowanie do użytku z mikrofonem Blue Yeti

3)

Śmiałość

Śmiałość

 • Cena £ — Darmowe oprogramowanie typu open source

Jeśli w dowolnym miejscu toczy się dyskusja na temat edytorów audio, Audacity domyślnie dokona wejścia. Audacity to darmowy edytor audio typu open source opracowany przez grupę wolontariuszy.

Największą siłą Audacity jest użyteczność pomimo ogromnej kolekcji narzędzi edycyjnych. Nawet początkujący może błyskawicznie rozpocząć korzystanie z narzędzia do podstawowego zadania edycji dźwięku. Jeśli poświęcisz więcej czasu, możesz również skorzystać z innych zaawansowanych funkcji.

Podobnie jak wiele programów DAW, Audacity posiada także obsługę wtyczek efektów VST, LADSPA, LV2, Nyquist w celu rozszerzenia funkcjonalności.

Możesz go używać do nagrywania podcastów, usuwania szumu tła, stosowania efektów, wycinania i łączenia klipów itp. Wyniki nie pokazują żadnych kompromisów i są na równi z wieloma najlepszymi programami w tej samej kategorii.

Jest to oprogramowanie wieloplatformowe, dzięki czemu można go używać w systemach Windows, Linux oraz Mac OSX.

Audacity obsługuje również wiele formatów plików do importowania. Możesz dodatkowo dostosować ścieżkę za pomocą płynnego zanikania, nucenia i synchronizacji. Istnieje również opcja przetwarzania wsadowego, aby zastosować efekty do wielu ścieżek jednocześnie.

Audacity to doskonały edytor audio i świetna bezpłatna alternatywa dla początkujących, jak i profesjonalistów, którzy nie mogą sobie jeszcze pozwolić na wysokiej jakości edytor audio.

Pobierz Audacity

 • 4

  Profesjonalne narzędzia

  Pro Tools Avid

  • Cena £ — Ograniczona wersja Bezpłatna / Premium zaczyna się od 24,92 USD miesięcznie

  Pro Tools to standardowe w branży profesjonalne oprogramowanie do nagrywania i edycji dźwięku, z którego mogą korzystać zarówno profesjonaliści, jak i twórcy domowi.

  Dla tradycyjnych inżynierów studyjnych narzędzia Pro oferują od dawna najlepsze, ekskluzywne narzędzia do nagrywania i manipulacji dźwiękiem, a przez lata twórcy dodawali bardziej zaawansowane funkcje, aby uczynić z niego kompletny pakiet oprogramowania DAW.

  Avid oferuje również bezpłatną ograniczoną wersję narzędzia o nazwie Pro Tools First, która pozwala na utworzenie do 16 ścieżek audio za darmo. Daje również dostęp do wszystkich narzędzi do tworzenia i edycji muzyki, a także 500 MB pętli i doskonałych efektów dźwiękowych.

  Pro Tools to nie tylko narzędzie do edycji podcastów, ale także oprogramowanie do tworzenia muzyki. Ponadto pozwala profesjonalnym użytkownikom współpracować z innymi użytkownikami Pro Tools i tworzyć projekt współpracy.

  Będąc oprogramowaniem DAW, Pro Tools oferuje mnóstwo wirtualnych instrumentów, ulepszeń MIDI, sampli, dźwięków i nie tylko, aby utrzymać kreatywność.

  Pro Tools obsługuje wiele formatów plików, w tym plik AAF, pliki XVAC Long GOP i pliki 1080p50, aby ułatwić edycję i miksowanie dźwięku w przypadku, gdy ścieżki używają różnych formatów.

  Najnowsza wersja zawiera funkcje manipulacji dźwiękiem, takie jak zanikanie wsadowe i zatwierdzanie. Brak obsługi wtyczek VST może stanowić przełom dla niektórych producentów audio.

  Pro Tool z pewnością nie jest skierowany do początkujących, jednak daj Pro Tools szansę, aby sprawdzić, czy jest to coś, czego szukasz. Zawsze możesz wybrać plan premium później.

  Pobierz Pro Tools

  — POWIĄZANE: 5 programów do edycji wideo w zwolnionym tempie, aby podkreślić najlepsze momenty

  5

  Dziennikarz Hindenburg

  Hindenburg Dziennikarz Redaktor podcastu

  • Cena £ — 30-dniowa wersja próbna / Zaczyna się od 95,00 $

  Hindenburg Journalist jest jednym z słabszych dostawców oprogramowania do edycji podcastów, a nawet oprogramowania do edycji audio. Jest to oprogramowanie premium, którego cena zaczyna się od 95 USD, ale możesz uzyskać bezpłatną 30-dniową wersję próbną, aby go przetestować.

  Jeśli interesujesz się dziennikarstwem radiowym, Hindenburg Journalist może być właściwym wyborem do edycji i produkcji ścieżek audio.

  Jest to edytor wielościeżkowy i wygląda jak każdy inny edytor audio z interfejsu użytkownika. Dziennikarz Hindenburga może nagrywać nieskompresowane audio, które można wykorzystać do tworzenia ścieżek o najlepszej jakości na stole montażowym.

  Dzięki obsłudze wielu formatów audio Hindenburg może odtwarzać dowolny format, jednocześnie dbając o częstotliwość próbkowania, szybkość transmisji oraz pliki stereo i mono.

  Oprócz podstawowych funkcji edycji, takich jak wycinanie, kopiowanie, wklejanie, zastępowanie, wstawianie i inne narzędzia, ma także funkcje regulacji dźwięku, które obejmują możliwość tworzenia korektora dźwięku z głośników.

  Hindenburg jest również wyposażony w integrację Sound Cloud i Libsyn do przesyłania podcastów bezpośrednio z oprogramowania.

  Hindenburg Journalist to doskonałe narzędzie i obsługuje wiele platform. Jako oprogramowanie do edycji podcastów oferuje niezmodyfikowane pliki audio, automatyczne poziomy i profiler głosu z innymi niezbędnymi funkcjami.

  Pobierz dziennikarza Hindenburga

  — POWIĄZANE: 9 najlepszych programów do zmiany głosu do wykorzystania w 2019 roku

  6

  Żniwiarz

  Reaper Podcast Editor

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / zaczyna się od 60 USD

  Reaper to wielokanałowe oprogramowanie do nagrywania dźwięku, którego można używać do nagrywania i miksowania. Za oferowane funkcje Reaper ma rozsądną cenę 60 USD dla osób fizycznych.

  Interfejs użytkownika Reaper nie jest najbardziej intuicyjny, ponieważ zaczyna się od pustego obszaru roboczego i pozostawia użytkownika zgadywania, od czego zacząć. Jednak oprogramowanie jest szybkie i bardzo wydajne, jeśli chodzi o edycję i miksowanie ścieżek.

  Reaper oferuje wszystkie podstawowe funkcje edycji dźwięku, takie jak kopiowanie, wklejanie, wstawianie i efekty. Jednak nie ma wbudowanych wirtualnych instrumentów i pętli.

  Najnowsza wersja Reaper zawiera nowe funkcje, w tym edytor notacji, obsługę wtyczki VST3, ulepszenia przeglądarki FX, automatyzację parametrów FX i ulepszenia eksploratora multimediów itp.

  Reaper to wysoce elastyczne oprogramowanie, które oferuje jedne z najlepszych narzędzi do edycji audio za ułamek kosztów w porównaniu z innym oprogramowaniem DAW klasy premium. Pamiętaj, aby pobrać darmową kopię próbną przed dokonaniem zakupu.

  Pobierz Reaper 

  Wniosek

  Istnieje mnóstwo oprogramowania DAW, a kilka z nich wspominaliśmy wcześniej w innych zaleceniach, jednak w tym przewodniku próbowaliśmy znaleźć oprogramowanie, które może pomóc w edycji podcastu lub narracji wideo.

  Audacity to darmowy edytor audio, odpowiedni dla początkujących. Z kolei edytor WavePad oferuje ulepszony zestaw funkcji w przystępnej cenie. Jeśli pracujesz z narzędziami Adobe Creative Cloud, Adobe Audition będzie ci najlepiej służyć.

  Jeśli chcesz czegoś bardziej wyrafinowanego i podcastera o wysokiej wartości produkcyjnej, spójrz na Hindenburg Journalist.

  Co myślisz? Czy korzystasz z dowolnego z wymienionych wyżej programów lub wolisz inny edytor podcastów? Daj nam znać swój wybór w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji