6 najlepszych 360-kamerowych kamer USB, które nie złamią banku

Nie ma wątpliwości, że nowa fala kamer 360 stopni podniosła poprzeczkę dla aparatów cyfrowych. Rozprzestrzenianie się kamer USB 360 stopni weszło w nową erę fotografii cyfrowej. Oglądanie zwykłych filmów wkrótce będzie już przeszłością i poprowadzi szeroką gamę kamer w kierunku starzenia się. Dzieje się tak, ponieważ tak jak w rzeczywistości wirtualnej, filmy 360 stopni dają tyle informacji, że masz wrażenie zanurzenia się w akcję.

Ale jak tworzysz filmy 360 stopni? Możesz użyć standardowej kamery, a następnie zszyć wszystkie obrazy — powszechna praktyka stosowana do tworzenia wirtualnych wycieczek po nieruchomościach. Dziś wszystko, czego potrzebujesz, to kamera 360 stopni, aby nagrywać wciągające filmy 360 stopni.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kamer USB 360 stopni. W tym artykule przedstawiamy najlepsze 360-stopniowe kamery USB, które nie złamią banku. Koniecznie sprawdź naszą listę najlepszych komputerów plecakowych VR, aby uzyskać niesamowite wrażenia VR.

Najlepsze na rynku kamery USB 360 stopni

Ricoh Theta S.

najlepsze kamery USB 360 stopni

Ricoh Theta S to jedna z najbardziej przystępnych cenowo kamer 360 stopni USB, zdolnych do przechwytywania 3600 filmów w wysokiej rozdzielczości. Jego prostota użycia jest niesamowita. W rzeczywistości ma tylko jeden przycisk, który sprawia, że ​​niezwykle łatwe jest przechwytywanie i nagrywanie filmów 360 stopni. Jego szerokokątne obiektywy duet mogą tworzyć lub łączyć ze sobą filmy Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę.

Po naciśnięciu przycisku migawki bliźniacze kamery jednocześnie nagrywają wideo. Każda kamera strzela w 180 stopniach, które są następnie łączone w aparacie. Każdy z czujników 12 MP ma wymiary 1 / 2,3 cala, a ich wyjściowe szwy łączą się w celu uzyskania obrazu 14 megapikseli. Możesz przesyłać strumieniowo wideo przez HDMI lub USB (dostarczony kabel) lub użyć wbudowanego Wi-Fi aparatu, aby przesłać materiał do telefonu.

  • Kup teraz na Amazon

Powiązane: Oprogramowanie do stabilizacji wideo: Najlepsze narzędzia do stabilizacji niestabilnych filmów

Giroptic 360Cam

giroptic_360_degrees_USB_camera

Giroptic w kształcie gruszki ma nowatorskie podejście do filmów 360 stopni. Jest to wodoodporny i kompaktowy aparat zaprojektowany do tworzenia sferycznych filmów wideo za naciśnięciem jednego przycisku. 360-stopniowy aparat Giroptic jest wyposażony w trzy obiektywy 1850 i trzy czujniki 8MP, które razem wytwarzają pole widzenia 3600 x 3000, eliminując potrzebę zszywania postprodukcyjnego. Przechwytuje filmy w rozdzielczości 2K do 30 klatek na sekundę lub zdjęcia w rozdzielczości 4K.

Powiązane: Poprawka: filmy YouTube w 360 stopniach nie działają

Kamera 360 ułatwia udostępnianie nagrań za pośrednictwem urządzeń mobilnych lub urządzeń rzeczywistości wirtualnej. Kamera Full HD nagrywa całą zawartość do pamięci zewnętrznej i obsługuje karty microSD klasy 10 do 128 GB. Posiada port micro USB, którego można używać do przesyłania plików, a także do ładowania urządzenia. Możesz także pobrać aplikację aparatu, aby ułatwić udostępnianie plików między urządzeniami.

  • Kup teraz na Amazon

Kamera akcji VSN Mobil V.360

VSN_Mobil_360_degrees_USB_camera

Obsługiwana przez procesor Qualcomm Snapdragon 800 kamera 360 stopni VSN Mobil oferuje inteligentne funkcje spełniające wszystkie wymagania dotyczące kamery 360. Po pierwsze, aparat jest wodoodporny do 3 stóp przez 30 minut. Ta kamera 360 stopni jest również odporna na kurz, wstrząsy i może rejestrować filmy w rozdzielczości 6.480 x 1.080 z prędkością do 24 klatek na sekundę. W czujniki aparatu wbudowane są GPS, akcelerometr, barometr, wysokościomierz i silikonowa osłona zwiększająca wytrzymałość.

Przeczytaj także: 5 najlepszych kamer 360 ° do kupienia

Ta panoramiczna sportowa kamera wideo VR jest wyposażona w inne atrakcyjne funkcje, takie jak podwójne mikrofony do stereo audio i tryb nagrywania poklatkowego. Aparat jest wyposażony w dwuzakresowy moduł Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 i pilot Bluetooth w zestawie. Możesz nawet używać aparatu jako hotspotu Wi-Fi, w którym do 5 osób może oglądać i przesyłać strumieniowo materiał. W pakiecie znajdziesz także kabel USB 3.0 i ładowarkę ścienną, akumulator i torbę z mikrofibry.

  • Kup teraz na Amazon

Kamera Samsung Gear 360 stopni

Samsung_gear_360_degrees_usb_camera

Niedroga kamera Samsung Gear 360 stopni wykonuje znakomitą robotę podczas nagrywania filmów 360 stopni. W cenie 274 USD Gear 360 jest tańszy niż większość jego konkurentów. Elegancko zaprojektowany aparat może rejestrować obrazy o wysokiej rozdzielczości do 30 MP i filmy 360 stopni. Możesz bezpośrednio nagrywać z Gear 360 lub użyć kompatybilnego smartfona Galaxy lub Note.

Powiązane: Bezprzewodowy kontroler Xbox obsługuje teraz gry Samsung Gear VR

Ten sferyczny aparat jest dostarczany z miniaturowym mocowaniem do statywu, dzięki czemu można go łatwo ustawić na ziemi lub na stole w celu profesjonalnego robienia zdjęć. Posiada dwa obiektywy typu rybie oko F / 2.0 i dwa czujniki CMOS 15MP, które nagrywają do 3840 x 1920 filmów przy 30 fps. Możesz łatwo udostępniać materiał dzięki wbudowanemu Wi-Fi, NFC i Bluetooth. Po pełnym naładowaniu Gear 360 może zasilać przez 2 godziny ciągłego nagrywania. Jest wyposażony w kabel USB do ładowania.

  • Kup teraz na Amazon

Allie Cam

Allie_360_degrees_usb_cameraAparat z podwójnym obiektywem Allie Home 360 ​​zapewnia niezwykłe uchwycenie domu i otoczenia w 360 stopniach bez rozbijania banku. Wystarczy aktywować tryb nadzoru i zmienić kamerę Allie w idealną kamerę bezpieczeństwa 360 stopni. Wyposażony w dwa szklane obiektywy, aparat 8MP nagrywa filmy w rozdzielczości 2048 x 2048. Kamera oferuje również wiele opcji, takich jak balans bieli, redukcja szumów i inne, w celu pełnego dostosowania materiału.

Przeczytaj także: Najlepsze oprogramowanie do nadzoru wideo dla systemu Windows 10

Po podłączeniu do sieci domowej kamera Allie umożliwia monitorowanie obrazu na żywo lub nagrania z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji na Androida / iOS. Najlepsze jest to, że kamera jest wyposażona we wbudowany mikrofon, Bluetooth, funkcje kompresji dźwięku oraz pamięć wewnętrzną 4,7 GB (z możliwością rozszerzenia). Aparat jest również wyposażony w kabel USB do ładowania i zasilacz 9 V AC / DC. Kamera Allie jest jedną z najlepszych kamer USB 360 stopni, a cena jest przyjazna dla kieszeni.

  • Kup teraz na Amazon

Bublcam

Bublcam_360_degrees_usb_camerasZostań częścią kulistego ruchu dzięki Bublcam. Zaprojektowany, aby połączyć się z technologią przyszłości, Bublcam ma obsługę HDR i zdjęć poklatkowych. Jego 4 kamery są dobrze ustawione, aby tworzyć filmy 360 stopni dla VR i są w pełni kompatybilne z formatami 3600 w mediach społecznościowych. Twórcy utrzymali prostotę projektu, więc nie będziesz potrzebować dodatkowej ręki, aby go obsługiwać. Aparat jest mniejszy niż wszystkie inne aparaty, o których mówiliśmy powyżej, wystarczająco mały, aby zmieścić się w kieszeni kurtki.

Bublcam jest wyposażony w cztery kamery 5 MP, każda z obiektywem 1,2 mm. Aparaty te pracują w tandemie, tworząc obrazy 14MP 360 stopni. Filmy są nagrywane w dwóch rozmiarach wyjściowych; 1080p przy 30 klatkach na sekundę lub 1440p przy 15 klatkach na sekundę. Posiada port mini-USB do ładowania aparatu i obsługuje do 32 GB karty microSD klasy 10 UHS 1.

  • Kup teraz na Amazon

Wniosek

Wszystkie powyższe aparaty są w stanie przechwytywać obrazy i nagrywać filmy 360 stopni, jednocześnie umożliwiając łatwe ładowanie i przesyłanie plików za pomocą kabla USB. Są również niezwykle tanie. Mamy inne jakości aparaty 360 stopni, takie jak 360fly 4K, ale brakuje wsparcia USB, dlatego nie znalazło się na liście.

Istnieje jeszcze jedna kategoria najpotężniejszych i najbardziej zaawansowanych kamer 360 stopni do filmów VR, na przykład Nokia OZO. Jednak Nokia OZO i reszta tego rodzaju mają oszałamiającą cenę około 60 000 USD. Nasza lista składa się z kamer USB 360 stopni, które są nie tylko kamerami o wysokiej wydajności, ale także niedrogimi. Skomentuj i udostępnij.

Link do głównej publikacji