5 użyteczne oprogramowanie do debugowania, aby szybko pozbyć się błędów komputera

Ten post zawiera kompilację najlepszego oprogramowania do debugowania dla systemu Windows. Tak więc, jeśli posiadasz komputer z systemem Windows i potrzebujesz oprogramowania do debugowania, ten fragment zapewni ci odpowiednie informacje na temat najbardziej odpowiedniego dla Ciebie.

Debugowanie to proces identyfikowania i rozwiązywania błędów (błędów) w systemie komputerowym. Błędy te mogą być specyficzne dla programu, tj. Dotyczą tylko jednej aplikacji lub mogą być typem, który wpływa na cały system operacyjny.

Zasadniczo oprogramowanie do debugowania jest zoptymalizowane pod kątem głębokiego zapoznania się z konfiguracją operacyjną systemu lub programu innej firmy na komputerze PC. Standardowe oprogramowanie do debugowania można dostosować do debugowania sterowników, aplikacji (w trybie użytkownika) i systemu operacyjnego (w trybie jądra).

Standardowe oprogramowanie do debugowania powinno być uniwersalne; dostosowując się do różnych aplikacji i operacji systemowych, brakuje większości dostępnych debuggerów w tym aspekcie. W związku z tym na rynku dostępna jest tylko garść standardowych programów do debugowania.

W tym artykule zebraliśmy listę najlepszych programów do debugowania dla komputerów z systemem Windows.

Śledź z zachwytem!

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do debugowania dla systemu Windows?

1

WinDbg

najlepsze oprogramowanie do debugowania dla systemu WindowsWindows Debugger, powszechnie nazywany WinDbg, to standardowe oprogramowanie do debugowania dla systemu Windows. Jest to oficjalne narzędzie do debugowania opracowane przez programistę systemu Windows — Microsoft. Oprogramowanie wymaga dwóch powiązanych ze sobą systemów komputerowych, aby działać z optymalną wydajnością.

WinDbg jest zasadniczo przeznaczony do debugowania systemu operacyjnego Windows (w trybie jądra) i aplikacji (w trybie użytkownika). Jest również wyposażony do analizy zrzutów awarii i sprawdzania rejestrów procesorów. Oprogramowanie jest najlepszym narzędziem do naprawy dowolnej formy ataku błędu na komputerze z systemem Windows.

Ponadto Windows Debugger (WinDbg) został zaprojektowany do obsługi systemów operacyjnych na silnikach wirtualnych. Aby to zrobić, potrzebny jest tylko trwały port VirtualCOM, ułatwiający debugowanie systemów operacyjnych na maszynach wirtualnych.

Czasami debugowanie (za pomocą WinDbg) może być szybsze na silnikach wirtualnych (szczególnie VMWare) niż na oryginalnym systemie operacyjnym.

 • Najnowsza edycja WinDbg, znana jako Preview WinDbg, zawiera potężny zestaw funkcji, z których niektóre obejmują:

  Silnik automatycznego wykrywania procesora, Zintegrowane TTD (debugowanie w czasie), debugowanie aplikacji jednym kliknięciem, okna poleceń, dzienniki, punkty przerwania debugowania, szybki dostęp, podświetlanie / odznaczanie tekstu, obsługa IDA Pro, okno modelu, kanał opinii, okno demontażu, uproszczona nawigacja , Załącznik do okna dialogowego, obsługa modelu danych, potężny interfejs GUI i wiele innych.

  Oprogramowanie jest programem komercyjnym i jest dostępne do pobrania w Microsoft Store.

  Pobierz WinDbg

  2)

  Debuger programu Visual Studio

  najlepsze oprogramowanie do debugowania dla systemu WindowsVisual Studio to kolejne najwyżej oceniane oprogramowanie do debugowania firmy Microsoft. Podobnie jak WinDbg, Visual Studio Debugger obsługuje także wyłączną obsługę komputera z systemem Windows i jest fabrycznie zainstalowany we wszystkich wersjach programu Visual Studio, programu do tworzenia aplikacji IDE firmy Microsoft.

  Ten debugger jest powszechnie używany do debugowania aplikacji Windows, ponieważ został zaprojektowany do działania w „trybie debuggera”, tj. Działa w synchronizacji z dowolną aplikacją, którą chcesz debugować. Aby debugować aplikację, wystarczy ustawić punkty przerwania i można rozpocząć debugowanie.

  Visual Studio jest podobny do WinDbg pod względem łatwości użytkowania i obsługi. Jednak w przeciwieństwie do WinDbg, nie może uruchamiać kodowania w trybie jądra (w celu debugowania systemu operacyjnego Windows). Jest to jedna z najbardziej znaczących wad oprogramowania. Jako taka, jego funkcjonalność jest lepiej stosowana do debugowania programów systemowych i zainstalowanych aplikacji.

  Niektóre kluczowe funkcje Visual Studio to: CodeView, Symbol Integracja źródła, zdalne debugowanie, edycja Kontynuuj (konfiguracja na żywo), Dołączanie Odłączanie, C ++ Pełna obsługa, punkty przerwania danych, Kreator konfiguracji, okno Multi-watch, stosy połączeń, debugowanie SQL, skryptowalność, debugowanie ASP.NET i więcej.

  „Edytuj Kontynuuj ”to funkcja dynamiczna, która pozwala edytować lub wprowadzać zmiany w działającym procesie debugowania, bez konieczności wychodzenia z debugera lub aplikacji docelowej.

  Jak wspomniano wcześniej, Visual Studio Debugger jest produktem Microsoft; dlatego jest dostępny do pobrania w Microsoft Store.

  Pobierz program Visual Studio Debugger

  — POWIĄZANE: 4 najlepsze optymalizatory pamięci RAM dla systemu Windows 10, aby komputer działał szybciej

  3)

  OllyDbg

  OllyDbg

  OllyDbg to kolejne najwyżej oceniane oprogramowanie do debugowania x86, zaprojektowane specjalnie dla wszystkich 32-bitowych wersji systemu Microsoft Windows NT. Jest to w zasadzie oprogramowanie do inżynierii wstecznej, często przystosowane do „crackowania” systemu i instalowania aplikacji na komputerze z systemem Windows.

  OllyDbg jest zoptymalizowany do uruchamiania analizy binarnej, w przeciwieństwie do konwencjonalnej konfiguracji kodowania. Ponadto hostuje intuicyjny interfejs użytkownika, którego funkcje można łatwo rozszerzyć za pomocą wtyczek.

  Kluczowe funkcje OllyDbg to: pękanie oprogramowania, edycja w czasie rzeczywistym (kodu bitowego), analiza złośliwego oprogramowania, analiza kodu, debugowanie bibliotek DLL, skanowanie plików, debugowanie aplikacji wielowątkowych, otwarta architektura, konfigurowalna / rozszerzalna platforma, obsługa Unicode, konfigurowalny deasembler, Modyfikacje „w locie”, obsługa kontekstowa interfejsu API, poprawki programów i wiele innych.

  OllyDbg jest darmowym oprogramowaniem, co oznacza, że ​​jest dostępny do pobrania za darmo. Istnieje jednak wersja zaawansowana, która wymaga płatnej licencji.

  Pobierz OllyDbg

  — POWIĄZANE: Możesz zwiększyć wydajność SSD za pomocą tych 4 narzędzi

  4

  Debuger GNU

  Debuger GNU

  GNU Debugger, GDB, jest jednym z najlepszych programów do debugowania dla systemu Windows. Jest to przenośny debuger komputerowy, który działa w wielu językach programowania. Obsługuje także kompatybilność krzyżową dla systemów operacyjnych Windows i Unix (wielozadaniowych).

  GDB jest specyficzny dla programu, zaprojektowany do identyfikowania, modyfikowania, zawieszania, kończenia i naprawiania błędów w określonej aplikacji hostowanej na komputerze. Zasadniczo jest on w stanie zbadać zachowanie operacyjne aplikacji docelowej i ujawnić (i naprawić) wszystkie nieodłączne elementy (błędy), które mogą spowodować uszkodzenie.

  Godne uwagi funkcje GNU Debugger to: obsługa języka programowania 12+, zdalne debugowanie, odwracalne debugowanie, obsługa wielu procesorów, obsługa skryptów Python, detektory wycieków pamięci, punkty obserwacyjne, punkty przerwania, rejestry debugowania, interfejs wiersza poleceń (bez GUI), interfejsy użytkownika (UltraGDB, debugger Xcode i więcej), obsługa DMA i wiele innych.

  GDB jest licencjonowany na podstawie Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GPL), co oznacza, że ​​jest dostępny bezpłatnie.

  Pobierz GDB za darmo

  — POWIĄZANE: Visual Studio Code otrzymuje przydatne rozszerzenie debugowania Java

  5

  Debuger Syser

  najlepsze oprogramowanie do debugowania dla systemu WindowsSyser Debugger to debugger w trybie jądra, który służy jako analizator systemu operacyjnego (debugger) i programista sterowników dla systemów komputerowych Windows. Jako taki wyróżnia się jako jedno z najlepszych programów do debugowania dla systemu Windows. Zasadniczo jest przeznaczony do debugowania systemu operacyjnego Windows, aplikacji i sterowników.

  Oprogramowanie to 32-bitowy debugger x86, specjalnie zaprojektowany dla systemów operacyjnych Windows NT. Jest zoptymalizowany do monitorowania wszystkich poleceń systemu Windows w dowolnym momencie i trafnie wykrywa błędy na wczesnym etapie.

  Ponadto jest wystarczająco trwały, aby działać na silnikach wirtualnych, takich jak VMWare, bez martwienia się o awarię systemu i tym podobne.

  Kluczowe funkcje obejmują kod źródłowy debugowanie zestawu, punkty przerwania, dezasemblacja kolorów, kolorowanie składni, obsługa wielu procesorów, automatyczne generowanie debugowania, obsługa skryptów startowych, konserwacja wsparcie techniczne, okna demontażu, wsparcie wielojęzyczne (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski i portugalski), obsługa klienta, bezpłatny okres próbny i więcej.

  Usługa Syser Debugger oferowana jest za opłatą licencyjną w wysokości 198,00 USD

  Pobierz Debuger jądra Syser

  Wniosek

  Debugowanie to niezbędny proces komputerowy, który ułatwia szybką identyfikację i naprawę (lub usunięcie) różnych form błędów w systemach komputerowych.

  Istnieje wiele programów do debugowania, z których wiele jest albo niestandardowych, albo niekompatybilnych z Windows.

  Dlatego w tym artykule zebraliśmy listę najlepszego oprogramowania do debugowania dla systemu Windows, aby lepiej poinformować o swojej decyzji (jako użytkownik systemu Windows), na której wybrać program.

Link do głównej publikacji