5 niesamowitych programów EDM do tworzenia najlepszych utworów w 2019 roku

Myśl o tworzeniu EDM (elektronicznej muzyki tanecznej) mogła kilka razy przyszło ci do głowy, szczególnie jeśli jesteś twórcą treści, początkującym artystą muzycznym lub DJ-em. Dla twórców treści muzyka stanowi dużą część ich produkcji.

Jednak ostatnie przepisy dotyczące praw autorskich utrudniają korzystanie z darmowej muzyki dostępnej w Internecie. Ostrzeżenie o naruszeniu praw autorskich i możesz stracić kanał.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup licencji na muzykę lub stworzenie własnego EDM. EDM są tworzone za pomocą oprogramowania DAW (Digital Audio Workstation). Każda cyfrowa stacja robocza jest inna, dlatego ważne jest znalezienie tej, która zaspokoi Twoje potrzeby.

Chociaż nie możemy obiecać, że przygotujesz następną piankę Marshmallow, z pewnością możemy pokazać Ci najlepsze oprogramowanie DAW dla EDM.

W tym artykule zebraliśmy najlepsze oprogramowanie do produkcji muzyki, aby pomóc Ci stworzyć dowolny rodzaj beatów dla EDM.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie EDM 2019?

1

FL STUDIO

FL Studio

 • Cena — Bezpłatna wersja próbna / zaczyna się od 99,00 $

Plusy

 • Intuicyjny i nowoczesny interfejs użytkownika
 • Obsługa dźwięku 4K
 • Obsługa wielu wyświetlaczy
 • Doskonałe narzędzia do komponowania MIDI
 • Darmowe przyszłe aktualizacje

Cons

 • Kompleks dla początkujących
 • Bitowa biblioteka dźwięków
 • Brak edytora notacji

FL Studio firmy ImageLine to potężne oprogramowanie DAW, które pomaga tworzyć jedne z najmodniejszych bitów. Oprócz tworzenia EDM, narzędzie jest równie dobre do tworzenia i nagrywania wszelkiego rodzaju projektów muzycznych.

Podstawowa wersja Fruity Edition narzędzia zaczyna się od 99 USD i pozwala tworzyć podstawową melodię i pętle. Wersja producenta kosztuje 199 USD i oferuje pełne możliwości tworzenia utworów i nagrywania dźwięku.

FL Studio jest wyposażone we wszystkie funkcje potrzebne do tworzenia złożonej muzyki, w tym wysyłanie dźwięku, sterowanie sidechain, łańcuch efektów, zaawansowaną automatyzację, a także obsługę wtyczek w celu rozszerzenia funkcjonalności oprogramowania.

Aby pomóc w złożonej edycji partytury i manipulowaniu nią, jest wyposażony w najlepszy w branży Piano Roll, którego można użyć do wysłania notatki do instrumentów plugin. Oferuje także elastyczną oś czasu edycji ze ścieżkami, które mogą przechowywać notatki, audio i automatyzację.

 • Aby rozszerzyć funkcjonalność, możesz użyć ponad 80 wtyczek do instrumentów i efektów obejmujących syntezę, kompresję, filtrowanie wyrównania i zniekształcenie itp. Oprócz obsługi wtyczek innych firm.

  Inne godne uwagi funkcje oferowane w FL Studio to interfejs wektorowy, nagrywanie automatyzacji, VST, obsługa ReWire, sterowanie DJ na żywo, możliwość renderowania filmów 4K za pomocą FL Studio i więcej.

  FL Studio to potężne, ale złożone oprogramowanie, ale gdy opanujesz obsługę, możliwości są nieograniczone. Firma oferuje wersję próbną tego samego do wypróbowania przed dokonaniem zakupu.

  Kompletna produkcja muzyki z oprogramowania
  Oprogramowanie do produkcji muzyki od Image Line FL Studio
  FL Studio 20

  Otrzymasz wszystkie przyszłe aktualizacje za darmo!

  Pobierz Fruity Edition Uzyskaj wersję Producer Uzyskaj pakiet Signature
  2)

  Magix ACID Pro / Acid Pro 365

  Acid Pro - Acid Pro 365 Windows 10

  • Cena £ — 139 USD Acid Pro / abonament miesięczny Acid Pro 365

  Magix to ta sama firma, która jest właścicielem oprogramowania do edycji wideo Vegas Pro. Oferuje także oprogramowanie do produkcji muzyki DAW Acid Pro. Acid Pro występuje w wielu wersjach. Licencja wieczysta kosztuje 139 USD, a model subskrypcji zaczyna się od 9,99 USD miesięcznie.

  Acid Pro był znany głównie z narzędzi do pętli. Jednak najnowsza wersja oprogramowania ma szerszy zestaw funkcji niż kiedykolwiek wcześniej.

  Interfejs użytkownika Acid Pro niczym nie różni się od innych narzędzi DAW z modelowym interfejsem graficznym oferującym intuicyjne komponowanie w pętli.

  Opiera się na nowej, potężnej architekturze 64-bitowej i zawiera nowy zestaw funkcji, w tym instrumenty, w tym syntezę, sampler i bęben, nowe wtyczki, gitarę, efekty analogowe i vintage oraz pętle i próbki ACID.

  Jest również wyposażony w dwa nowe instrumenty Vita Solo Pop Brass i Orchestra Ensemble. Następnie dostępny jest ekskluzywny kostium modelowania analogowego, ale tylko dla użytkowników Acid Pro 365, który oferuje klasyczne efekty ogranicznika, kompresora i przejściowego modelu.

  Acid Pro to doskonałe narzędzie dla producentów opartych na systemie Windows do tworzenia muzyki zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Dostępna jest również 30-dniowa bezpłatna wersja próbna, którą możesz wypróbować przed dokonaniem zakupu.

  • Pobierz teraz Acid 365 Pro

  — POWIĄZANE: 15 najlepszych oprogramowania do wirtualnych instrumentów muzycznych

  3)

  Zulu DJ

  Oprogramowanie Zulu DJ

  • Cena £ — Home Edition 24,99 USD / Master Edition 29,99 USD

  Zulu DJ to profesjonalne oprogramowanie do miksowania, które oferuje wystarczająco dużo funkcji dla profesjonalistów i jest wystarczająco łatwe dla początkujących.

  Jest to oprogramowanie premium, które kosztuje 24,99 USD za edycję domową, a dodatkowe funkcje, takie jak mikser wielościeżkowy, narzędzia do edycji audio, konwerter audio i zmieniacz głosu, można dodać za dodatkową opłatą. Dostępna jest również bezpłatna wersja DJ Zulu, ale niektóre funkcje wyłączają się po 14 dniach okresu próbnego, podczas gdy inne pozostają funkcjonalne.

  Zulu DJ twierdzi, że jest kompletnym rozwiązaniem do miksowania oferującym zaawansowane funkcje wraz z intuicyjnym interfejsem użytkownika.

  Gdy użytkownik załaduje utwór, Zulu DJ skanuje i automatycznie wykrywa uderzenia. Następnie przypisuje rytm na minutę i zmienia tempo idealnej synchronizacji na drugim pokładzie.

  Posiada również funkcje, takie jak możliwość łatwego przechodzenia między ścieżkami, regulacja wysokości w czasie rzeczywistym i tempo, płynne miksowanie muzyki z trybem automatycznego odtwarzania i obsługa wielu formatów audio, w tym MP3, Wav i innych popularnych formatów.

  Możesz także dodawać efekty takie jak zniekształcenie i pogłos w czasie rzeczywistym. Obsługa wtyczek VST pozwala dodać więcej funkcji do narzędzia.

  Dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi, automatycznemu wykrywaniu BPM w czasie rzeczywistym oraz możliwości dodawania wszystkich popularnych efektów w locie, DJ Zulu jest dobrym wyborem dla każdego, kto szuka oprogramowania do miksowania.

  • Pobierz teraz Zulu DJ Software za darmo

  — POKREWNE: 5 programów ogłoszeniowych do ogłoszeń na żywo i muzyki w tle

  4

  Ableton Live 10

  Albeton Live Windows 10

  • Cena £ — Zaczyna się o

  Od produkcji muzyki po występy na żywo, Ableton Live jest jedną z najprostszych cyfrowych stacji roboczych, jakie można obecnie znaleźć. Najnowsza wersja Ableton sprawia, że ​​jest jeszcze lepszy dzięki nowemu zestawowi funkcji.

  Ableton zaczyna się od 79 € i może kosztować 599 € za wszystkie gadżety w jednym pakiecie.

  Ableton Live jest podzielony na dwa widoki — widok aranżacyjny i widok sesji.

  Widok sesji umożliwia odtwarzanie muzyki na żywo w czasie rzeczywistym przy użyciu scen z klipów audio. Umożliwia to połączenie bębna, basu i ścieżki gitary w jednej scenie, jeśli to konieczne, a następna scena może zawierać tylko bas i bęben bez usuniętej ścieżki gitary.

  Najnowsza wersja zawiera również nowe urządzenia — Wavetable, Echo, Drum Buss i Peddal do tworzenia nowych dźwięków za pomocą instrumentów na żywo i efektów.

  Ableton Live może również przechwytywać MIDI, edytować wiele klipów MIDI za pomocą widoku aranżacji, który umożliwia szybką i kreatywną edycję za pomocą narzędzi takich jak rozciąganie i wyciszanie dźwięku za pomocą narzędzia interakcji klipów.

  Posiada również integrację Push 2 do przeglądania notatek MIDI na wyświetlaczu Push oraz integrację Max For Live.

  Ableton Live to w pełni załadowane profesjonalne narzędzie, które idealnie nadaje się do miksowania i produkcji EMD. Chwyć wersję demonstracyjną i sprawdź, czy spełnia twoje wymagania.

  Pobierz Ableton Live 

  — POWIĄZANE: 6 najlepszych programów do usuwania głosu, które pozwolą Ci włączyć karaoke w 2019 roku

  5

  Bitwig

  Bitwig

  • Cena £ — Wersja standardowa 299 USD

  Bitwig jest nowym dzieckiem w bloku, ale oferuje podobną funkcjonalność jak Ableton Live, co wynika również z faktu, że niektórzy z byłych programistów Ableton pomogli w tworzeniu Bitwig.

  Bitwig to profesjonalna cyfrowa stacja robocza dla systemu Windows i innych platform, oferująca elastyczny przepływ pracy do nagrywania, występów na żywo i projektowania dźwięku.

  Zawiera pełny pakiet ponad 80 instrumentów i efektów oraz ponad 10 GB profesjonalnej jakości dźwięku gotowego do produkcji.

  Elastyczny panelowy interfejs użytkownika oferuje trzy układy: Ułóż, Miksuj i Edytuj, abyś mógł skoncentrować się na pracy z wymaganym zestawem narzędzi.

  Obsługuje także konfigurację wielu monitorów w celu zwiększenia wydajności. Edytor szczegółów umożliwia dokonywanie destrukcyjnych edycji klipu za pomocą narzędzi do rozciągania, dzielenia, kopiowania, przesuwania, odwracania, dodawania, przesuwania i pitch.

  Bitwig jest jednym z niewielu narzędzi obsługujących MPE (Multidimensional Polyphonic Expression), dzięki czemu jest w stanie przechwytywać i wykorzystywać funkcje zaawansowanych kontrolerów MDI na rynku.

  Inne funkcje oferowane przez Bitwig obejmują standardowe narzędzia do edycji notatek, możliwość otwierania wielu projektów jednocześnie, przenikania i przechodzenia dla klipów audio i integrację sprzętową.

  Pomimo tego, że jest najnowszym produktem, Bitwig oferuje wszystkie niezbędne funkcje wraz z zaawansowanymi funkcjami, które nie są jeszcze dostępne w innym oprogramowaniu DAW. Demo Bitwig jest dostępne do pobrania, upewnij się, że je złapałeś, zanim postawisz na nie swoje pieniądze.

  Pobierz Bitwig 

  Jakie jest twoje ulubione oprogramowanie DAW / EDM?

  Wymieniłem 5 najlepszych programów DAW do produkcji EDM i miksowania dźwięku. Podczas gdy niektóre oferują łatwość użycia, niektóre oferują standardowe w branży narzędzia do tworzenia najlepszego elementu EDM w nadchodzącym czasie.

  Jeśli jesteś profesjonalistą FL Studio, Acid Pro, Bitwig i Ableton oferują profesjonalne narzędzia do rozpoczęcia pracy. Ale jeśli chcesz tylko oprogramowanie do miksowania muzyki, wypróbuj Zulu DJ.

  Czy znalazłeś na tej liście oprogramowanie DAW, które spełnia Twoje wymagania? Daj nam znać swój wybór w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji