5 najlepszych zaszyfrowanych programów do wideokonferencji [Lista 2019]

Coraz więcej firm lubi podróże służbowe, zwłaszcza gdy organizacje mają więcej siedzib na całym świecie. Podróże służbowe to sposób na zebranie pracowników w celu podzielenia się swoimi pomysłami. Z drugiej strony wiąże się to z wysokimi kosztami lotów i miejsc spotkań.

Nie wspominając już o kłopotach z koordynacją harmonogramu wszystkich osób. Jednym z najlepszych zamienników podróży służbowych jest korzystanie z wideokonferencji, dzięki czemu spotkania mogą być prowadzone zdalnie przez wideo lub telefon.

Na szczęście oprogramowanie zabezpieczające typu open source zapewnia usługi o doskonałym bezpieczeństwie i innych zaletach. Oto pięć najlepszych narzędzi do szyfrowanych konferencji wideo, które zapewniają kompleksowe szyfrowanie w celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas wideokonferencji.

Zaszyfruj swoją wideokonferencję za pomocą tych narzędzi

1

Sygnał

Open Whisper Systems to programista, który stworzył tę aplikację o nazwie Signal. Ta aplikacja jest jedną z niewielu na świecie, która jest obsługiwana i ufana przez słynnego Edwarda Snowdena.

Dzięki swoim niesamowitym funkcjom i funkcjom Signal zdołał stać się jedną z najpopularniejszych i godnych zaufania aplikacji do przesyłania wiadomości z funkcjami połączeń głosowych i wideo na całym świecie, zarówno wśród użytkowników urządzeń mobilnych, jak i komputerów stacjonarnych.

Jest to program typu open source, który pozwala każdemu sprawdzić zaimplementowane funkcje bezpieczeństwa, po prostu kontrolując kod. Signal nie powoduje kłopotów z reklamami, a oprogramowanie jest bezpłatne.

Rzuć okiem na niektóre z wiodących funkcji i korzyści zawartych w tej przydatnej aplikacji do wideokonferencji:

 • Dzięki Signal użytkownicy mogą bez wysiłku i bezpiecznie wysyłać wysokiej jakości wiadomości tekstowe, wiadomości, wideo, głos, obrazki i dokumenty na całym świecie.
 • Nie będziesz musiał płacić za SMS-y i MMS-y, ponieważ oprogramowanie jest bezpłatne do użytku publicznego.
 • Zawiera szyfrowane funkcje wideokonferencji, dzięki czemu będziesz mógł wziąć udział w konferencji wideo bez wysiłku i bez przechwytywania.
 • Połączenia wideo będą krystalicznie czyste, podobnie jak połączenia głosowe, nawet jeśli komunikujesz się z użytkownikami mieszkającymi za oceanem.
 • Połączenia wideo, które nawiążesz z Signal, są szyfrowane od końca do końca i są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić możliwie najbezpieczniejszą komunikację.
 • Platforma nie widzi twoich połączeń, więc możesz odłożyć na bok swoje obawy.
 • Aby z powodzeniem korzystać z Signal, nie będziesz musiał używać żadnych kodów PIN i nie będziesz musiał zajmować się danymi logowania.

Ta aplikacja jest przydatna, gdy musisz uczestniczyć w wideokonferencji, i zapewnia ci poczucie bezpieczeństwa, którego potrzebujesz.

Sprawdź więcej szczegółów na temat jego funkcji i zalet korzystania z tej aplikacji, przechodząc na stronę internetową Signal.

 • Przeczytaj także: 17 najlepszych 256-bitowych programów szyfrujących do ochrony plików

2)

Drut

Drut to kolejna doskonała aplikacja do połączeń wideo i głosowych opracowana przez Wire Swiss GmbH.

Korzystając z Wire, będziesz mógł cieszyć się kompleksowymi, zaszyfrowanymi konferencjami wideo, które skupią się na Twojej intymności i bezpieczeństwie. Jest to bezpłatna aplikacja typu open source, która umożliwia wszystkim użytkownikom sprawdzenie jakości zabezpieczeń poprzez audyt kodu aplikacji.

Wire łączy procesy szyfrowania łańcuchów z ogromnym zestawem przydatnych funkcji. Oto niektóre z najbardziej ekscytujących funkcji i funkcji zawartych w tej aplikacji do prowadzenia wideokonferencji i nie tylko:

 • Za pomocą Wire będziesz mógł dodawać i usuwać osoby, jeśli jesteś administratorem zespołu.
 • Jako administrator zespołu będziesz mieć również dostęp do historii i jej usuwania.
 • Możesz używać nieograniczonej liczby czatów grupowych z maksymalnie 128 osobami, a otrzymasz możliwość usunięcia wiadomości dla każdej z nich.
 • Wire umożliwia wykonywanie krystalicznie czystych połączeń wideo i audio z maksymalnie dziesięcioma osobami, a także możesz prowadzić wysokiej jakości konferencję ze zdalnymi użytkownikami.
 • Możesz także bezpiecznie udostępniać swoje pliki, a aplikacja obsługuje wszystkie typy plików.
 • Wire umożliwia udostępnianie ekranu dziesięciu innym użytkownikom, co doskonale nadaje się do prowadzenia konferencji i współpracy.
 • Twoje pliki, czaty i rozmowy wideo mogą być synchronizowane między urządzeniami.
 • Drut jest dostępny na wszystkich platformach.
 • Kolejną wielką cechą tej aplikacji jest to, że może ona niszczyć wiadomości, gdy skończy się wcześniej ustawiony zegar.

Wire to idealna aplikacja do udostępniania poufnych danych i ważnych prywatnych konferencji. Więcej funkcji i funkcjonalności zapakowanych w Wire można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

 • Przeczytaj także: 7 najlepszych narzędzi proxy dla systemu Windows 10 w celu ochrony Twojej prywatności

3)

Linphone

Linphone jest usługą telefoniczną SPI typu open source, która umożliwia także bezpłatne przesyłanie głosu przez IP. Jest dostępny w środowiskach stacjonarnych i mobilnych oraz w przeglądarkach internetowych. Linphone obsługuje ZRTP do kompleksowej szyfrowanej komunikacji głosowej i wideo, i zawiera więcej świetnych funkcji.

Oto najlepsze poniżej:

 • Linphone na komputery stacjonarne stał się dostępny i jest wyposażony w bogate funkcje.
 • Aplikacja zapewnia użytkownikom nowoczesny i intuicyjny interfejs, który można łatwo zrozumieć i manewrować.
 • Możesz korzystać z wysokiej jakości konferencji audio dzięki zaawansowanym funkcjom połączeń.
 • Połączenia wideo HD można wykonywać na pełnym ekranie.
 • Możesz także korzystać z wiadomości błyskawicznych i masz możliwość korzystania z funkcji statusu obecności, aby sprawdzić, kto jest dostępny w aplikacji.
 • Linphone umożliwia wykonywanie połączeń audio i wideo w najbezpieczniejszy możliwy do wyobrażenia sposób.
 • Możesz również wysyłać zdjęcia i wszelkiego rodzaju pliki, jednocześnie komunikując się bezpiecznie bez podglądania stron trzecich.

Możesz sprawdzić bardziej ekscytujące funkcje i ich zalety, odwiedzając oficjalną stronę Linphone.

 • CZYTAJ TAKŻE: Są to najlepsze rozszerzenia Chrome, aby chronić Twoją prywatność w 2019 roku

4

Jitsi

Jitsi to kolejna doskonała aplikacja, która pozwala bezpiecznie cieszyć się wideokonferencjami. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych społeczności wideokonferencji typu open source i dlatego zdecydowaliśmy się umieścić ją na naszej liście.

Deweloperzy twierdzą, że Jitsi uważa, że ​​każdy czat wideo powinien wyglądać i brzmieć bezbłędnie między 2 lub 200 osobami. Tak więc, niezależnie od tego, czy planujesz zbudować własnego klienta wideokonferencyjnego dla wielu użytkowników, czy po prostu skorzystać z tego dostarczonego przez Jitsi, na pewno możesz użyć wszystkich bezpłatnych narzędzi Jitsi.

Oto kilka dość znaczących funkcji i korzyści, z których będziesz korzystać, jeśli zdecydujesz się na korzystanie z usług i narzędzi Jitsi:

 • Jitsi obejmuje społeczność programistów, którzy przekraczają granice jakości wideokonferencji w Internecie.
 • W przeciwieństwie do innych technologii wideokonferencji, które mogłeś kiedykolwiek wypróbować, Jitsi Videobridge, która jest sercem Jitsi, obiecuje przekazać wszystkim audio i wideo wszystkim uczestnikom, zamiast je najpierw miksować.
 • Jitsi zapewnia mniejsze opóźnienia, lepszą ogólną jakość oraz znacznie bardziej skalowalne i niedrogie rozwiązanie, jeśli prowadzisz własny serwer.
 • Jitsi jest również kompatybilny z WebRTC, który jest otwartym standardem komunikacji internetowej.
 • Obsługuje zaawansowane i złożone koncepcje routingu wideo, takie jak skalowalne wideo, szacowanie przepustowości i symulcast.

Możesz dowiedzieć się o wiele więcej na temat funkcji i funkcjonalności Jitsi, jeśli przejdziesz na oficjalną stronę internetową i rozejrzysz się.

 • CZYTAJ TAKŻE: Narzędzia do usuwania wirusów Windows 10, aby na dobre pokonać złośliwe oprogramowanie

5

Pierścień

Pierścień to nasze ostatnie rozwiązanie do wideokonferencji, które zapewnia kompleksowe szyfrowanie dla większego bezpieczeństwa i intymności.

To kolejna bezpłatna i uniwersalna platforma komunikacyjna, która jest w stanie zachować swobody i prywatność użytkowników. Nie musisz się już martwić, że osoby trzecie szpiegują twoje konferencje i wyciekują istotne dane do konkurencji.

Spójrz na świetny zestaw funkcji, które są zawarte w Ring poniżej:

 • Ring to bezpłatne oprogramowanie ukierunkowane na uniwersalną komunikację, a jego głównym celem są wolności i prywatność użytkowników.
 • Pierścień został opublikowany na licencji GNU General Public License.
 • Korzystając z Ring, będziesz mógł cieszyć się bezpieczną komunikacją i wysokiej jakości wideokonferencjami.
 • Pierścień zapewnia zdecentralizowaną komunikację i szyfrowanie typu end-to-end z uwierzytelnianiem.
 • Tożsamością użytkowników zarządza się za pomocą certyfikatów X.509, a usługi Pierścienia są oparte na technologiach RSA / AES / DTLS / SRTP.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Ring i zdecydujesz się pobrać oprogramowanie, po prostu przejdź na oficjalną stronę programu i zobacz więcej funkcji, a następnie pobierz.

Oto pięć narzędzi do szyfrowanych wideokonferencji, które wybraliśmy ze względu na ich niesamowity i unikalny zestaw funkcji oraz dzięki ich popularności i uznaniu wśród użytkowników.

Przed podjęciem decyzji, która z nich jest najlepsza dla Twoich potrzeb, zapoznaj się z ich kompletnym zestawem funkcji, aby upewnić się, że podejmujesz najbardziej świadomą decyzję dotyczącą swojego bezpieczeństwa i zgodnie ze swoimi umiejętnościami i preferencjami.

Link do głównej publikacji