5 najlepszych przeglądarek znacznie wydłuża czas pracy baterii laptopów

Żywotność baterii jest niezwykle ważna dla urządzeń mobilnych, segmentu komputerów, który jest obecnie bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej. Nic dziwnego, że twórcy aplikacji obudzili pomysł tworzenia aplikacji, które mają najmniejsze powinowactwo do zasilania z baterii.

Nie trzeba dodawać, że to samo dotyczy również przeglądarek internetowych, biorąc pod uwagę, że jest to również jedna z najczęściej używanych aplikacji.

W każdym razie potrzebujesz jednego, aby osiągnąć to, co robimy najczęściej na urządzeniach mobilnych, czyli przeglądanie stron internetowych.

Najlepsze przeglądarki dla dłuższej żywotności baterii

1

Przeglądarka UR

Najlepsza przeglądarka UR dla najlepszej żywotności baterii

Przeglądarka UR może być lepiej znana z tego, że jest jedną z najbezpieczniejszych i najbezpieczniejszych przeglądarek, choć jest to również ta, która popija najmniejszą ilość energii z akumulatora.

Dotyczy to nawet otwartych wielu kart lub wykonywania czynności, które mogą obciążać procesor, takich jak oglądanie filmu lub słuchanie muzyki.

Przeglądarka UR ma również prosty interfejs użytkownika, który można również łatwo dostosować. Przyzwyczajenie się do tego również nie jest trudne, ponieważ opiera się na Chromium, platformie open source Google, którą już znamy.

 • Chcesz dowiedzieć się więcej o przeglądarce UR? Sprawdź naszą szczegółową recenzję.

Wśród innych zalet przeglądarki UR jest zintegrowane narzędzie do pobierania, które automatycznie identyfikuje pliki multimedialne na stronie internetowej i może pobierać je do przeglądania w trybie offline.

Jest również wyposażony w centrum multimedialne, które pomaga uporządkować wszystkie pobrane rzeczy. Co więcej, przeglądarka UR zawiera również wbudowane gry, z których możesz najlepiej skorzystać, aby spędzić trochę czasu.

Rekomendacja redakcji
Twoja przeglądarka
Przeglądarka UR

 • Szybkie ładowanie strony
 • Prywatność na poziomie VPN
 • Rozszerzona ochrona
 • Wbudowany skaner antywirusowy

Pobierz teraz przeglądarkę UR
2)

Microsoft Edge

Microsoft Edge oferuje dłuższe oszczędności baterii

Domyślna przeglądarka Microsoft dla platformy Windows 10 okazuje się być jedną z najlepszych, jeśli chodzi o żywotność baterii.

Na szczęście nie kosztuje to wydajności, ponieważ Edge jest także jedną z najszybszych przeglądarek, jakie można mieć w środowisku Windows.

Jest również bezpieczny i posiada wystarczającą ochronę i funkcje prywatności na pokładzie, abyś mógł wykonywać nawet delikatne zadania, takie jak operacje bankowe, z całkowitym spokojem.

Może odeprzeć ataki phishingowe lub złośliwe oprogramowanie i ma najmniejsze prawdopodobieństwo zhakowania.

Edge ostatnio widział także sporo aktualizacji, dzięki którym jest naprawdę współczesną przeglądarką. Najważniejszym z nich jest przyjęcie platformy Chromium, dzięki której Edge byłby zgodny z większością innych przeglądarek.

Programiści również będą mogli łatwo testować swoje witryny i aplikacje internetowe, zapewniając ponadto spójne wrażenia na całym forum.

Pobierz Microsoft Edge

 • Chcesz przedłużyć żywotność baterii laptopa? Skorzystaj z tych wskazówek

3)

Dzielna przeglądarka

Brave Browser dla lepszej wydajności baterii

Jest to bezpłatna przeglądarka internetowa, której blokowanie reklam jest największym USP, co w naturalny sposób przekłada się na lepszą prędkość przeglądania.

Nic dziwnego, że firma twierdzi nawet 8-krotną przewagę nad współczesnymi przeglądarkami, takimi jak Chrome. To powiedziawszy, przeglądarka zapewnia również dłuższe działanie baterii.

Niezależnie od tego, czy grasz w gry online, czy przesyłasz strumieniowo wideo, odważna przeglądarka nie zawiedzie Cię z przodu.

Kolejną kluczową cechą Brave jest bezpieczne środowisko, które zapewnia kontynuowanie przeglądania. Oprócz reklam Brave blokuje również dziesiątki trackerów, które często są obecne nawet w najbardziej popularnych witrynach.

Firma jest dumna z możliwości blokowania reklam i optymalizacji danych w przeglądarce, która, jak twierdzi, może pomóc zaoszczędzić dużo danych, a tym samym pieniądze w tym procesie.

Pobierz Brave Browser

 • Czy wiesz, że możesz także używać VPN z przeglądarką Brave, aby uzyskać dodatkową prywatność?

4

Mozilla Firefox

Firefox zapewnia dobrą wydajność baterii

Przeglądarka Firefox została opracowana przez Mozilla Foundation i Mozilla Corp. i należy do najpopularniejszych obecnie używanych przeglądarek.

I wiele z tego ma związek z jego zdolnością do działania przy bardzo małej mocy baterii, a jednocześnie jest wyjątkowo bezpieczna i szybka. Przeglądarka obsługuje również wiele wtyczek, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność przeglądarki.

Jest również mniej intensywny w stosunku do zasobów komputera, ponieważ firma twierdzi, że jest o 30 procent lżejsza na pamięci RAM niż Chrome.

Niedawno firma uruchomiła także Firefox Quantum, który, jak twierdzi, jest uosobieniem bezpieczeństwa, prywatności i szybkości, a jednocześnie jest wyjątkowo lekki w stosunku do baterii.

Oferuje również kilka motywów, aby spersonalizować przeglądanie, podczas gdy tysiące obsługiwanych rozszerzeń dodaje tylko uroku przeglądarce.

Pobierz przeglądarkę Firefox

5

Opera

Przeglądarka Opera zapewnia dobrą oszczędność baterii

Opracowana przez Opera Software AS przeglądarka Opera znana jest ze zintegrowanej funkcji blokowania reklam i VPN. Zwiększa to jego szybkość i wydajność, a jednocześnie jest bezpieczne i prywatne. Nie wspominając, żaden z wyżej wymienionych atrybutów nie przeszkadza przeglądarce w oszczędzaniu energii baterii.

Niezależnie od tego, czy chodzi o przesyłanie strumieniowe gier, czy wideo, Opera może naprawdę długo działać. Egzekwuje bezpieczeństwo, chroniąc przed fałszywymi witrynami lub złośliwym oprogramowaniem i atakami typu phishing. Wbudowany bloker reklam ogranicza reklamy, co z kolei zapewnia naprawdę szybkie przeglądanie.

Pobierz przeglądarkę Opera

To sprawia, że ​​lista przeglądarek należy do najbardziej energooszczędnych. Jaka jest twoja broń do przeglądania? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

POWIĄZANE HISTORIE, KTÓRE NALEŻY SPRAWDZIĆ:

 • Dlaczego sama czcionka przeglądarki się zmieniła? [NAPRAWA TECHNICZNA]
 • Przeglądaj więcej i martw się mniej dzięki przeglądarce UR
 • Najlepsze przeglądarki do płynnego przesyłania strumieniowego Hotstar, które musisz wypróbować
 • 5 najlepszych przeglądarek do szybkiego i niezawodnego przeglądania w systemie Windows 10
Link do głównej publikacji