5 najlepszych programów mowy na tekst dla zwiększenia wydajności

Ludzie używają oprogramowanie przetwarzania tekstu na mowę z różnych powodów. Użytkownicy mogą potrzebować takich narzędzi, które mają funkcję transkrypcji mowy na tekst do pisania powieści, inni użytkownicy mogą potrzebować ich do transkrypcji akademickiej, a także użytkownicy piszący dokumenty biznesowe, takie jak notatki i inne.

Jeśli szukasz najlepsze oprogramowanie Windows na mowę na tekst, osiągnąłeś idealne miejsce. Zebraliśmy pięć najlepszych narzędzi, które mogą pomóc Ci przekształcić mowę w tekst, więc sprawdź ich zestaw funkcji i funkcjonalności, ponieważ każde z nich jest wyjątkowe.

Po przeanalizowaniu ich zestawów funkcji będziesz w stanie podjąć najbardziej świadomą decyzję zgodnie ze swoimi potrzebami.

Oto najlepsze narzędzia do zamiany tekstu na mowę w 2018 r

1

Dragon Naturally Speaking (zalecane)

Dragon Naturally Speaking jest jedną z najlepszych dostępnych na rynku opcji transkrypcji mowy na tekst. Jest to również jedno z najlepiej sprzedających się i najdokładniejszych programów do rozpoznawania mowy, jakie można znaleźć, i jest już używane przez miliony ludzi na całym świecie.

To oprogramowanie pozwala użytkownikom dyktować trzy razy szybciej niż pisanie z dokładnością do 99%. Istnieje więcej opcji do wyboru na oficjalnej stronie oprogramowania.

Spójrz na nie i ich najlepsze funkcje:

 • Dragon NaturallySpeaking Home Edition sprawi, że twoje zadania zostaną wykonane tylko za pomocą głosu, a to narzędzie jest idealne dla uczniów, rodziców, emerytów, początkujących rozpoznawania mowy i zapracowanych wielozadaniowców.
 • Dragon NaturallySpeaking Premium Edition jest świetny dla wyższej wydajności i jest idealny dla studentów, nauczycieli, konsultantów, samozatrudnionych, profesorów, profesjonalistów, pisarzy i blogerów oraz dla użytkowników, którzy spędzają mnóstwo czasu przy swoich komputerach.
 • Dragon Professional Individual Edition to narzędzie, które upoważnia zapracowanych profesjonalistów.
 • Za pomocą wszystkich tych narzędzi możesz tworzyć dokumenty znacznie szybciej niż pisanie, a otrzymasz dokładność 99%, co jest świetne.
 • Słowa pojawią się na ekranie niemal natychmiast, a wszystko, co musisz zrobić, to mówić naturalnie, a narzędzie będzie dokładnie wiedzieć, co mówisz.
 • Oprogramowanie obsługuje również komputery z ekranem dotykowym Windows 10.
 • Będziesz mógł używać swojego głosu, aby wyszukiwać w Internecie filmy, informacje, przepisy kulinarne, wskazówki i więcej.
 • Będziesz także mógł wysyłać wiadomości e-mail do rodziny i znajomych, dyktując, edytując i wysyłając wiadomości za pośrednictwem Gmaila i Hotmaila oraz zarządzając terminami w kalendarzu za pomocą poleceń głosowych.
 • Możesz zaktualizować swój status w mediach społecznościowych i nawigować bez konieczności dotykania klawiatury.
 • To narzędzie pozwala użytkownikom importować i eksportować niestandardowe listy słów i profile użytkowników.

Zalecamy przejście do oficjalnej strony Dragon Naturally Speaking i zapoznanie się z pełną listą funkcji i funkcjonalności zawartych w tym oprogramowaniu, ponieważ jest tam o wiele więcej do zobaczenia.

—  Pobierz teraz Dragon Naturally Speaking

 • Przeczytaj także: Oprogramowanie do nauki języków z rozpoznawaniem mowy

2)

Temi

Temi to narzędzie do zamiany tekstu na tekst, które zapewnia transkrypcję w ciągu około pięciu minut. To naprawdę zaawansowane oprogramowanie do rozpoznawania mowy, które przyda się użytkownikom potrzebującym takiego narzędzia.

Wszystko, co musisz zrobić, to załadować dowolny plik audio lub wideo, przejrzeć transkrypcję ze znacznikami czasu i głośnikami, a następnie zapisać i wyeksportować końcowy wynik w MS Word, PDF i innych dostępnych formatach.

Spójrz na więcej funkcji zawartych w tym narzędziu poniżej:

 • Jakość transkrypcji zwykle zależy od jakości dźwięku, dlatego pamiętaj, aby przesyłać treści wysokiej jakości, aby uzyskać najlepsze wyniki.
 • Jeśli prześlesz dobry dźwięk, będziesz mógł cieszyć się dokładnością 90–90%.
 • Temi został zbudowany przez ekspertów w dziedzinie uczenia maszynowego i rozpoznawania mowy.
 • Narzędzie do edycji jest łatwe w użyciu, a Ty będziesz mógł regulować prędkość odtwarzania i pomijać bez wysiłku.
 • Temi znał czas każdego słowa i będziesz mógł dodawać znaczniki czasu.
 • Dobry dźwięk wymaga niewielkiego szumu tła, wyraźnych głośników i minimalnych akcentów.

Jeśli przejdziesz na oficjalną stronę tego narzędzia, zobaczysz, że możesz uzyskać bezpłatną wersję próbną, która oferuje możliwość wypróbowania jednego zapisu dowolnej długości, dostępu do wszystkich funkcji oprogramowania i do tego nie jest wymagana karta kredytowa.

Transkrypcja wróci za kilka minut, a krótsze pliki są dostarczane znacznie szybciej. To narzędzie jest idealne dla dziennikarzy i reporterów, podcasterów, blogerów i autorów itd. Transkrypcje zostaną dostarczone w ciągu kilku minut na Twój e-mail.

Wejdź na oficjalną stronę Temi i wypróbuj poręczne narzędzie za darmo, aby zobaczyć, jak to działa.

 • Przeczytaj także: Oprogramowanie, które automatycznie transkrybuje muzykę, aby ułatwić Ci pracę

3)

Pisanie głosowe w Dokumentach Google

To nie jest samodzielna aplikacja, ale warto ją wymienić, ponieważ jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie pracy z mową na tekst. Pisanie głosowe w Dokumentach Google wymaga przeglądarki Chrome oraz mikrofonu. Będziesz także potrzebował stałego połączenia z Internetem. Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie transkrypcji mowy.

Być może korzystałeś już z Dokumentów Google, ale nie wiedziałeś, że zawiera on Pisanie głosowe funkcja. Najlepiej jest zaopatrzyć się w mikrofon dynamiczny niż w kondensator, ponieważ dynamika wychwytuje mniej hałasu w tle, dzięki czemu słowa będą brzmiały wyraźniej, a oprogramowanie do rozpoznawania głosu będzie dokładniejsze.

Sprawdź najlepsze funkcje pisania głosowego w Dokumentach Google:

 • Możesz używać tego narzędzia do zapisywania notatek i myśli podczas podróży.
 • Pisanie głosowe w Dokumentach Google jest również wyposażone w wystarczającą liczbę funkcji umożliwiających pisanie całych dokumentów.
 • Jedynym głosem możesz sterować nawigacją dokumentu, zaznaczaniem tekstu, edycją i formatowaniem tekstu i nie tylko.
 • Możesz wyłączyć pisanie głosowe, mówiąc po prostu Zatrzymaj słuchanie, a funkcja zostanie wyłączona.

Aby rozpocząć, musisz odwiedzić Dokumenty Google i zalogować się na swoje konto Google. Jak już powiedzieliśmy, musisz również upewnić się, że na komputerze jest zainstalowana najnowsza wersja Chrome.

 • Przeczytaj także: Google Smart Lock vs LastPass: Najlepsze narzędzia do zarządzania hasłami

4

Rozpoznawanie mowy w systemie Windows

Rozpoznawanie mowy w systemie Windows jest również znane jako środowisko wykonawcze platformy mowy i jest to bezpłatne narzędzie, które do działania wymaga systemu operacyjnego Windows 7 lub nowszego. Warto o tym wspomnieć w tym artykule ze względu na jego doskonałe funkcje, nawet jeśli jest nieco inny w porównaniu z innym oprogramowaniem, które wymieniliśmy.

Musisz upewnić się, że komputer ma wbudowany mikrofon, a jeśli nie, musisz podłączyć zewnętrzny mikrofon lub zestaw słuchawkowy z mikrofonem. Najlepiej jest używać zestawu słuchawkowego z mikrofonem, ponieważ wydaje się, że daje to najlepsze wyniki. Po podłączeniu mikrofonu musisz go skonfigurować.

Teraz musisz otworzyć Rozpoznawanie mowy, wykonując następujące kroki:

 • Kliknij Start lub otwórz ekran startowy. Wpisz Speech i wybierz Microsoft Speech Recognition.
 • Możesz także otworzyć Panel sterowania i kliknąć Łatwość dostępu i Rozpocznij rozpoznawanie mowy.
 • System rozpoznawania mowy w systemie Windows może służyć do wpisywania dowolnego tekstu lub wykonywania różnych poleceń.
 • Tej funkcji można również użyć do kontrolowania czynności wykonywanych normalnie za pomocą myszy.

Wypróbuj funkcję rozpoznawania mowy w systemie Windows i przekonaj się, co jeszcze możesz zrobić dzięki tej wspaniałej funkcji.

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych mikrofonów USB 360 ° dla wyjątkowego dźwięku

5

Braina

Braina to kolejne fantastyczne oprogramowanie do rozpoznawania mowy, które można znaleźć na rynku. Jest to wielojęzyczne oprogramowanie do rozpoznawania mowy, które ma również możliwość wypełniania formularzy na stronach internetowych.

Oprócz dyktowania, oferuje także funkcje poleceń głosowych, które pozwalają przeszukiwać Internet, otwierać pliki, strony internetowe i programy, znajdować wszelkiego rodzaju dane, ustawiać przypomnienia, robić notatki i wiele więcej.

Oto niektóre z najlepszych funkcji zawartych w tym oprogramowaniu:

 • Możesz użyć swojego głosu, aby dyktować tekst do komputera, automatyzować procesy oraz zwiększać produktywność osobistą i biznesową.
 • Za pomocą tego oprogramowania będziesz mógł komunikować się z komputerem z systemem Windows i korzystać z różnych poleceń głosowych w języku angielskim i innych językach.
 • Braina umożliwia sterowanie komputerem za pomocą głosu, dzięki czemu życie staje się znacznie wygodniejsze.
 • To niesamowite oprogramowanie do rozpoznawania mowy jest w stanie konwertować głos na tekst w dowolnej witrynie i oprogramowaniu oraz obsługuje ponad 100 języków.
 • Korzystając z tego narzędzia, będziesz w stanie stać się bardziej produktywnym niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Możesz także tworzyć własne niestandardowe polecenia głosowe i odpowiedzi, a także definiować skróty klawiszowe, które automatycznie wyzwalają niestandardowe działanie poleceń.

Zalecamy udanie się na oficjalną stronę Brainy, aby dowiedzieć się więcej o jej funkcjach, ponieważ jest o wiele więcej, które warto sprawdzić.

To pięć najlepszych narzędzi do transkrypcji mowy na tekst, z których możesz obecnie korzystać i bez względu na to, z którego zdecydujesz się skorzystać / na pewno będziesz zadowolony z rezultatu.

Link do głównej publikacji