5 najlepszych programów instruktażowych do tworzenia wirtualnych wycieczek domowych 360 °

Niezależnie od tego, czy jesteś menedżerem wydarzeń, blogerem / firmą podróżniczą, profesjonalnym fotografem czy pośrednikiem w handlu nieruchomościami, możliwość wyróżnienia się z tłumu jest istotnym aspektem każdego udanego biznesu.

W tym miejscu oprogramowanie instruktażowe daje przewagę, ponieważ możesz stworzyć 360 ° wirtualną wycieczkę dowolnej nieruchomości za pomocą kamery 360 °, smartfona lub lustrzanki cyfrowej, a następnie umieścić ją na swojej stronie internetowej lub wysłać do klienta w celu sprawdzenia.

Najlepsze oprogramowanie instruktażowe pozwala tworzyć filmy 360-stopniowe w wirtualnej rzeczywistości i pokazywać je klientowi, hostując go na swojej stronie internetowej lub na serwerze dostawcy oprogramowania. Ponadto możesz także tworzyć i wyświetlać sceny z nieruchomości, nagrane filmy przewodników z lektorem, planem pięter i nie tylko.

Każdy może stworzyć wirtualną wycieczkę za pomocą dowolnej kamery 360, a nawet smartfona. Możesz również połączyć zdjęcia panoramiczne z lustrzanki cyfrowej, aby utworzyć wirtualny film z trasy. W przypadku smartfona potrzebny byłby zmotoryzowany rotator do robienia stabilnych zdjęć panoramicznych bez opóźnień.

Teraz, jeśli nie chcesz wydawać fortuny na popularne i bardziej wyrafinowane rozwiązania wirtualnych wycieczek oferowane firmom takim jak Matterport, istnieją tańsze alternatywne oprogramowanie. Chociaż Matterport jest doskonałym rozwiązaniem, nie jest on przeznaczony dla wszystkich.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu oprogramowaniu instruktażowemu, aby stworzyć wirtualną wycieczkę po domu i stworzyć z łatwością 360-stopniowy interaktywny film.

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych 360-stopniowych kamer na desce rozdzielczej do kupienia

5 narzędzi instruktażowych do stworzenia wirtualnej wycieczki po domu w 2019 roku

1

Virtual Tour Pro / Standard — oprogramowanie 3D Vista

Virtual Tour Pro - 3D Vista

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Standard 199 € / Pro 499 €

Virtual Vista 3D Vista to profesjonalne oprogramowanie dostępne w dwóch wersjach. Virtual Tour Standard dla amatorów i początkujących oraz Virtual Pro dla profesjonalistów poszukujących samodzielnego narzędzia z wieczystą licencją do stworzenia oszałamiającej wirtualnej wycieczki dla klientów lub własnego portalu z ofertami nieruchomości.

Możesz pobrać wersję próbną na PC i Mac do oceny. Wirtualny spacer umożliwia tworzenie wirtualnej rzeczywistości dla Twojej nieruchomości na podstawie zdjęć panoramicznych i filmów 360 °. Ponadto w trasie można osadzać narrację muzyczną i głosową, filmy, zdjęcia i plany pięter oraz dostosowywać ramki zgodnie z potrzebami klienta.

Wirtualne wycieczki utworzone za pomocą Virtual Tour Pro lub Standard mogą być hostowane na własnym serwerze użytkownika lub na serwerze Vista3D, który kosztuje dodatkowo. Wirtualne wycieczki są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami, a użytkownicy mogą przeglądać je na komputerze, telefonach komórkowych i tabletach zarówno online, jak i offline.

Jest także kompatybilny z VR i współpracuje między innymi z Oculus, Vive, VR Box, DayDream i zestawem słuchawkowym Google Cardboard.

Wirtualny spacer jest zgodny z instrukcjami 3D utworzonymi za pomocą oprogramowania CAD. Pozwala użytkownikowi tworzyć animowaną panoramę, panoramę na żywo dla ujęć timelapse i turystycznych interaktywnych filmów 360 w celu dodania statycznych i dynamicznych punktów aktywnych.

Począwszy od planów pięter, poprzez hotspoty i widok ulicy, a kończąc na wirtualnych filmach z trasy offline, Virtual Tour Pro może wiele zdziałać. Nie dotyczy to jednak wszystkich.

Pobierz wersję próbną na komputer Mac i PC z systemem Windows, aby sprawdzić, czy Twoja firma może skorzystać z oprogramowania przed zakupem licencji na oprogramowanie.

Pobierz Virtual Tour Pro 

  • Przeczytaj także: Najlepsze projektory 360 ° do zdjęć panoramicznych i filmów

2)

Wycieczka na żywo

LiveTour iStagging

  • Cena £ — Darmowy Basic / Ultra 29 USD miesięcznie / Ultimate 69 USD miesięcznie

LiveTour firmy iStagging to najwyższej klasy narzędzie chmurowe do tworzenia ekonomicznej wirtualnej rzeczywistości po Twoich nieruchomościach z wyjątkową łatwością użytkowania.

LiveTour to rozwiązanie oparte na chmurze. Firma oferuje również zestaw VR, który składa się z obiektywu aparatu i rotatora. Zestaw jest przydatny, jeśli nie masz dostępu do kamery 360 stopni i zdecydujesz się wykonać zdjęcia panoramiczne za pomocą telefonu komórkowego.

W ofercie są plany wielopoziomowe od osób początkujących do zaawansowanych. Podstawowy bezpłatny plan oferuje 3 wycieczki na żywo, edytor VR, bezpłatne warsztaty edukacyjne oraz dostęp do aplikacji TouringApp, która umożliwia prowadzenie czatu na żywo z klientami.

W pakiecie pro otrzymujesz wszystkie funkcje darmowego planu + aplikacja VR Maker na smartfona, konstruktora planu piętra, niestandardowego brandingu, darmowego zestawu do przechwytywania LiveTour i standardowej wysyłki. Ostateczny plan zapewnia dodatkową przestrzeń dyskową i dostęp do funkcji Google Street View.

LiveTour VR Editor jest odpowiedzialny za stworzenie wirtualnej wycieczki online i jest wyposażony w szeroką obsługę panoramy 360 °, która pozwala importować zdjęcia panoramiczne z dowolnej kamery 360 ° lub ręcznie zszywanych zdjęć DSLR do edytora.

Aby utworzyć połączenie między pokojami, możesz dodać hotspoty w swoich panoramach, dzięki czemu wirtualna wycieczka będzie wyglądać jak prawdziwe przejście. W celu promocji możesz również dodać informacje o firmie i logo do wirtualnej wycieczki.

Możesz także dodać plany pięter do wirtualnej wycieczki, aby stworzyć interaktywne wirtualne zwiedzanie. Podobnie jak EyeSpy 360, tutaj również możesz dodawać tagi do obiektów w wirtualnej wycieczce, dostarczając więcej informacji o obiektach z tekstem i obrazami.

LiveTour umożliwia dodanie do tej samej subskrypcji ponad 20 członków zespołu (agentów), a każdy z nich może tworzyć wirtualne wycieczki dla swoich własnych ofert.

Inne przydatne funkcje oferowane przez LiveTour to możliwość dodawania filmów, muzyki i modeli 3D do filmów, opcja osadzania wirtualnej wycieczki na swojej stronie oraz obsługa zestawu słuchawkowego VR.

Wypróbuj LiveTour

  • Przeczytaj także: 5 programów marketingowych dla pośredników w obrocie nieruchomościami, aby zamknąć więcej ofert

3)

EyeSpy 360

EyeSpy 360

  • Cena £ — Bezpłatnie / Starter 13,99 USD miesięcznie / PRO 25 69,99 USD miesięcznie

EyeSpy 360 to samoobsługowa platforma wirtualnej wycieczki 360. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami mogą korzystać z platformy, aby przechwytywać i przesyłać na stronę zdjęcia panoramiczne zrobione dowolną kamerą 360 VR i szybko utworzyć wirtualną wycieczkę.

Po zakończeniu wycieczki możesz ją opublikować i udostępnić swoim klientom w Internecie, na tabletach i urządzeniach mobilnych. Istnieje opcja czatu wideo EyeSpy Live umożliwiająca interakcję z klientami podczas wirtualnej wycieczki po Twojej nieruchomości z dowolnego miejsca w kraju.

Funkcja EyeSpy Play umożliwia dodanie narracji głosowej do wideo wirtualnej wycieczki, aby dostarczyć klientom więcej informacji o nieruchomości, tak jakbyś prowadził pokaz na żywo z komentarzem.

Za pomocą dowolnej kamery 360 możesz tworzyć trójwymiarowe plany pięter w celu marketingu i promocji nieruchomości. Filmy są również kompatybilne z zestawem VR, w tym z urządzeniami Google Cardboard VR.

Po przesłaniu zdjęć panoramicznych należy zmienić kolejność zdjęć, a następnie połączyć je, pamiętając o drzwiach. Możesz oznaczać i dodawać informacje do dowolnego obiektu w trasie za pomocą etykiet zawierających tekst i obrazy.

Inne funkcje obsługiwane przez EyeSpy 360 obejmują możliwość dodawania logo firmy i informacji na trasie, status analizy pokazujący dane demograficzne ruchu oraz integrację API w celu osadzenia wirtualnej wycieczki na portalu nieruchomości (stronie internetowej) lub aplikacjach na Androida i iOS.

Wypróbuj EyeSpy 360 

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do konserwacji domu w 2019 roku

4

Kuula

Kuula

  • Cena £ — Bezpłatnie / Pro 12 USD miesięcznie / Biznes 48 USD miesięcznie

Kuula to wirtualna wycieczka i platforma do udostępniania zdjęć 360, używana przez agentów nieruchomości, architektów i projektantów wnętrz i najpopularniejsza w Stanach Zjednoczonych.

To oparte na chmurze wirtualne oprogramowanie do tworzenia tras, które jest dostępne w trzech planach. Możesz zacząć od podstawowego bezpłatnego abonamentu z ograniczonymi funkcjami i stopniowo uaktualniać do wersji Pro, która zaczyna się od 12 USD miesięcznie lub Biznesplanu za 48 USD miesięcznie z dodatkowymi funkcjami, takimi jak własna domena, bezpłatny certyfikat SSL, kreator stron internetowych itp.

Darmowy plan nie ma wirtualnego edytora tras, a jedynie wirtualny odtwarzacz tras. Dzięki planowi Pro możesz przesyłać wiele zdjęć panoramicznych i użyć funkcji przeciągnij i upuść, aby uporządkować je w kolejności.

Interfejs użytkownika Virtual Tour Editor jest prosty i łatwy w użyciu. Wirtualną wycieczkę można dostosować do potrzeb klienta, dodając niestandardowe ikony hotspotów, obrazy i dźwięk do narracji głosowej.

W przypadku pośredników w obrocie nieruchomościami do wirtualnej wycieczki można dodać plany pięter i mapy. Możesz także dodać Etykiety do dowolnego obiektu na trasie z tekstem i obrazami, aby uzyskać więcej informacji.

Wirtualną wycieczkę można osadzić na swojej stronie internetowej na smartfonie i tablecie. Obsługuje także platformę VR dla zestawów VR, w tym Oculus Go, Samsung Gear VR i innych.

Kuula jest łatwa w użyciu. Może nie być tak świetny jak EyeSpy lub LiveTour, ale z łatwością wykona to zadanie.

Wypróbuj Kuula 

  • Przeczytaj także: 13 najlepszych 360 ° kamer zewnętrznych do użycia

5

My360

Oprogramowanie wirtualnej wycieczki My360

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / 45 USD miesięcznie

MY360 to łatwe w użyciu oprogramowanie do wirtualnej wycieczki online, które pozwala na korzystanie z własnych interaktywnych wirtualnych wycieczek z wykorzystaniem obrazu panoramicznego zarejestrowanego dowolnym aparatem 360 stopni lub nawet ręcznie zszytych zdjęć panoramicznych DLSR.

My360 jest objęty bezpłatną 2-tygodniową wersją próbną. Ma jednak tylko jeden plan premium, który oferuje wszystko bez ograniczeń.

My360 Virtual Editor wykonuje cztery wirtualne wycieczki. Użytkownik musi przesłać zdjęcia, rozmieścić je, dostosować i opublikować na własnej stronie internetowej, w mediach społecznościowych lub witrynach publicznych.

Możesz dodać przyciski do wirtualnej wycieczki, aby ułatwić nawigację, dodać zdjęcia wraz z opisem wycieczki i logo marki. Wirtualną wycieczkę można dodać do Google Street View bez dodatkowych kosztów.

Ponadto My360 pozwala osadzać wirtualne wycieczki na stronie internetowej, ma funkcję marketingu e-mailowego, możliwość dodawania formularzy kontaktowych do trasy, dodawanie wstępu do wideo i szybkiego menu, obsługę analiz i obsługę wielu kont w celu udostępnienia subskrypcji innym agentom .

My360 to prosta wirtualna wirtualna wycieczka po nieruchomościach tworząca oprogramowanie z jednym planem i nieograniczonymi możliwościami.

Wypróbuj oprogramowanie My360 Virtual Tour 

Wniosek

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem nieruchomości, pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, a nawet blogerem lub agentem podróży, wirtualna wycieczka po Twojej nieruchomości oferuje bardziej wciągające wrażenia i pomaga rozwijać firmę.

Wirtualne wycieczki lub spacer to świetny sposób, aby dać klientowi spojrzenie na to, co masz do zaoferowania. Aby zarówno klienci, jak i agenci mogli kontynuować, gdy klient będzie zadowolony z wirtualnej wycieczki po domu.

Chociaż możesz robić zdjęcia panoramiczne za pomocą smartfona za pomocą rotatora i obiektywu, zaleca się inwestowanie w aparat 360 stopni w celu uzyskania lepszych wyników i wygody.

Istnieją 360-stopniowe kamery chińskich marek, takich jak Xiaomi, które oferują wysokiej jakości obrazy bez rozbijania banku.

Co myślisz? Czy korzystałeś już z oprogramowania do tworzenia wirtualnych tras? Czy przegapiliśmy świetną alternatywę, która Twoim zdaniem zasługuje na tę listę? Śmiało i daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji