5 najlepszych programów do tworzenia artystycznych toreb i plecaków

Aby zaprojektować każdy aspekt świetnie wyglądającej torby lub plecaka, musisz mieć możliwość projektowania kształtów (panele 2D). Panele te będą częściami używanymi do zbudowania ostatecznego projektu 3D plecaka, ale możesz także bezpośrednio tworzyć modele 3D.

Na szczęście dla Ciebie minęły dni, w których musiałeś rozpocząć projekty za pomocą długopisu i papieru do tworzenia szablonów dla swoich paneli.

Dziś możemy korzystać ze specjalistycznego oprogramowania, które pozwala na edycję każdego aspektu projektu z precyzją i profesjonalizmem, sprawia, że ​​renderowanie modelu jest znacznie szybsze oraz zapewnia automatyczne pomiary i sugestie.

Możesz użyć oprogramowania do projektowania 2D lub 3D do stworzenia swojego projektu. Tworzenie paneli 2D, które można następnie wydrukować i wykorzystać do wycinania materiałów, jest nieco łatwiejsze niż opcja modelowania 3D, ale wszystko zależy od tego, czy jesteś pewny swoich umiejętności korzystania z tego typu oprogramowania.

W tym artykule zajmiemy się niektórymi z najlepszych dostępnych na rynku opcji oprogramowania, które pozwalają z łatwością zaprojektować plecak i oferują wiele innych przydatnych funkcji, które pomogą Ci w drodze.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Za pomocą tych narzędzi zaprojektuj zadziwiające plecaki i torby

1

Cudowny Projektant

MarvelousDesigner - projektuj torby i plecaki

Marvelous Designer to świetna opcja oprogramowania, która została zaprojektowana specjalnie, aby pomóc użytkownikom w tworzeniu pięknych projektów mody z możliwościami 3D.

Za pomocą tego oprogramowania można szybko i łatwo tworzyć torby, plecaki, bluzki, koszulki, sukienki, spodnie itp., Bez względu na to, jak skomplikowane są modele lub wzory.

To oprogramowanie wirtualnie powiela tkaniny wybrane do projektu i tworzy renderowanie 3D, dzięki czemu masz pojęcie o tym, jak będzie wyglądał produkt końcowy.

Marvelous Designer jest kompatybilny z większością innych programów do projektowania 3D i oferuje pięknie zaprojektowany interfejs użytkownika, który pomaga usprawnić proces.

Możesz użyć tego narzędzia do natychmiastowej edycji i zastosowania różnych ubrań o różnych teksturach do wybranego kształtu 3D.

Warto wspomnieć, że z tej aplikacji korzystało najwyższej klasy studio gier — EA Konami. Jeśli widziałeś Hobbita, wiesz, co Cudowny Projektant może dla Ciebie zrobić.

Możliwości dostosowywania oferowane przez to oprogramowanie są nieograniczone, a ogranicza je tylko Twoja wyobraźnia.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w Marvellous Designer:

 • Świetne prędkości przetwarzania zarówno w zakresie projektowania, jak i renderowania
 • Technologia oparta na szyciu i tworzeniu wzorów — tworzenie planów odzieży
 • Może być używany przez osoby z niewielkim lub żadnym doświadczeniem ze względu na intuicyjny design i interfejs użytkownika
 • Może edytować tekstury, tkaniny i właściwości fizyczne albo przy użyciu jednego z wbudowanych ustawień wstępnych, albo wybierając parametry samodzielnie (zaawansowani użytkownicy)
 • Może śledzić istniejące modele i przypisywać określone lokalizacje dla pinów
 • Modelowanie wieloboków — rejestruje realistyczny ruch odzieży o różnych kształtach
 • Świetny segment i narzędzie do szycia — prosty w obsłudze iw pełni edytowalny

Jeśli chcesz rzucić okiem na proces projektowania torby, możesz obejrzeć ten film.

Jeśli czujesz się nieco przytłoczony wszystkimi opcjami i odmianami, które ma do zaoferowania Cudowny Projektant, możesz odwiedzić ich oficjalną stronę z samouczkami.

Wypróbuj Cudowny Projektant

2)

Optitex by Efi

Optitex by Efi - designerskie torby i plecaki

Optitex to kolejna świetna opcja oprogramowania, która zawiera wszystkie funkcje wymagane do łatwego tworzenia niesamowitych projektów mody. Możesz tworzyć torby i różnego rodzaju akcesoria z dostosowywanymi szwami, projektowaniem i innymi funkcjami.

Możesz łatwo tworzyć wirtualne próbki 3D dowolnej części projektu plecaka / torby, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas przy rozpoczynaniu nowego projektu, a także pozwala zobaczyć wysokiej jakości wykonanie tego, co stworzyłeś.

Projektowanie wnętrz może być proste dzięki odpowiedniemu zestawowi narzędzi. Sprawdź te rozwiązania programowe.

To oprogramowanie daje ci możliwość utrzymywania stałego kontaktu ze wszystkimi elementami w twoim łańcuchu dostaw, zapewniając jasne informacje dla wszystkich zaangażowanych, a jednocześnie redukując koszty i czas produkcji.

Ciągła komunikacja z dostawcami i partnerami pozwala zawsze podejmować świadome decyzje, upraszczając cały proces produkcji.

Optitex ma bardzo obszerną bibliotekę, która pozwala wybierać z dużej kolekcji elementów — sprzączek, oczek, uchwytów, zamków błyskawicznych itp. To oprogramowanie działa poprzez łączenie światów 2D i 3D w jedną przestrzeń.

Widok 2D pozwala edytować elementy projektu na płaszczyźnie, natomiast widok 3D pozwala zastosować ten element do dowolnej powierzchni o różnych kształtach i rozmiarach.

Renderowanie elementu 2D nałożonego na element 3D jest tworzone dzięki potężnej mocy przetwarzania dostępnej w tym oprogramowaniu.

Na oficjalnej stronie seminariów internetowych znajdziesz wiele samouczków dotyczących korzystania z Optitex do tworzenia niesamowicie wyglądających toreb i plecaków. 

Wypróbuj Optitex firmy Efi 

3)

Nosorożec

Rhino 6 - oprogramowanie do projektowania toreb i plecaków

Rhino 6 to niewiarygodnie potężne oprogramowanie do projektowania, które z łatwością pomoże ci stworzyć wymarzony plecak i jest tak dokładne w swoich pomiarach, że można go użyć do stworzenia delikatnych części maszyn.

Dzięki tej funkcji pomiarowej nigdy nie napotkasz żadnych problemów dotyczących rozmiarów paneli materiałowych lub nieodpowiedniego ściegu.

Ta zdolność jest wspierana przez nowo opracowane siatki o podwójnej precyzji, co pozwala osiągnąć doskonałe wyniki bez względu na to, jak duży jest twój projekt.

W Rhino masz również możliwość dodawania, edytowania i usuwania adnotacji, zmiany ich stylów, a także oferuje dostęp do obsługi historii.

To oprogramowanie ma wszystkie możliwości potrzebne do tworzenia projektów od zera, edytowania ich w dowolny sposób, analizowania struktury materiałów, renderowania obiektów 3D, w razie potrzeby animowania projektu, a także tłumaczenia krzywych, powierzchni i brył.

Dzięki tym funkcjom masz nieograniczoną moc tworzenia, ponieważ ogranicza Cię tylko wyobraźnia i możliwości sprzętowe komputera.

Aby utworzyć plecak lub torbę w Rhino, musisz narysować kształty paneli w 3D, a następnie użyć polecenia „Rozwiń powierzchnię” dla każdego panelu.

Dzięki temu twoja konstrukcja jest całkowicie spłaszczona, dzięki czemu możesz łatwo przenieść ostateczny projekt do maszyny do cięcia materiału.

Po spłaszczeniu paneli musisz użyć polecenia „dupborder”, aby usunąć krawędzie paneli. Następnie możesz użyć polecenia „offset”.

Umożliwi to wbudowanie naddatku na szew. Po zakończeniu tego procesu możesz łatwo wyeksportować pliki i wysłać je do maszyny tnącej.

Kilka innych przydatnych funkcji znalezionych w Rhino 6:

 • Dowolne narzędzia do modelowania 3D z profesjonalnymi funkcjami
 • Duża dokładność to zarówno projektowanie, analiza danych, jak i produkcja
 • Kompatybilny z wszystkimi innymi opcjami oprogramowania do projektowania, CAM, kreślenia, inżynierii, animacji i ilustracji
 • Może naprawić strukturę siatek z plików IGES
 • Krzywa uczenia się nie jest tak duża jak w przypadku innych opcji oprogramowania

Jeśli czujesz, że potrzebujesz trochę wskazówek dotyczących rozpoczęcia korzystania z Rhino 6, możesz odwiedzić oficjalną stronę z samouczkami.

Pobierz Rhino

4

Modo od Foundry

Modo by Foundry - projektant toreb i plecaków

Modo to kolejne niezwykle przydatne narzędzie na przysłowiowym „pasku narzędzi”. To oprogramowanie jest specjalnie zaprojektowane do tworzenia modeli 3D, tekstur, a także renderowania złożonych materiałów i wzorów.

Modo zawiera wspaniałe możliwości bezpośredniego modelowania z elastycznym modelowaniem proceduralnym, a także zawiera zestaw narzędzi Boolean MeshFusion i inne świetne narzędzia do rzeźbienia.

To oprogramowanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby było łatwe do zrozumienia i używane przez artystów i projektantów na każdym poziomie wiedzy, bez ograniczania możliwości tworzenia zdumiewających plecaków i toreb.

Oto niektóre z jego najlepszych funkcji:

 • Niezwykle potężny renderer z fotorealistycznymi wynikami
 • Narzędzie programistyczne WYSIWYG (What You See Is What You Get) kompatybilne z Unity i Unreal
 • Elastyczny system montażu narzędzi — można zbudować własny zestaw narzędzi, łącząc różne operacje
 • Idealnie integruje się z API Python i C ++
 • Potrafi dostosować wygląd i funkcjonalność interfejsu użytkownika
 • Obsługuje formaty takie jak OpenSubdiv, OpenColorIO, OpenEXR, OpenVDB i Alembic
 • Obsługuje przepływy pracy UDIM, jednocześnie doskonale integrując się z przepływami pracy modelowania i selekcji
 • Oparty na warstwach i węzłowy system odcieni — z łatwością tworzy niezwykle realistycznie wyglądające materiały
 • Świetna biblioteka gotowych realistycznych materiałów

Jedną z najlepszych opcji dostępnych w Modo jest fakt, że jego funkcje można łatwo rozszerzyć, pobierając jedną lub więcej wtyczek z oficjalnej biblioteki Modo. Oto kilka przykładów przydatnych wtyczek:

 • V-Ray — zestaw narzędzi, który pozwala kontrolować oświetlenie, cieniowanie i renderowanie projektu
 • Power Translators — bardzo przydatne narzędzie dla projektantów i inżynierów, pozwala importować dane CAD z innego oprogramowania

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zacząć korzystać z Modo, możesz odwiedzić oficjalną stronę z samouczkami.

Wypróbuj Modo by Foundry

Te oprogramowanie do projektowania koszulek obudzi w tobie projektanta mody.

5

SolidWorks

SolidWorks - oprogramowanie do projektowania toreb i plecaków

Solidworks to kolejna świetna opcja oprogramowania, która pozwala tworzyć plecaki i torby oraz oferuje szeroki zakres funkcji.

Możesz użyć tego oprogramowania do zaprojektowania projektu, symulacji jego wykorzystania w celu znalezienia ewentualnych problemów, pomocy w oszacowaniu kosztów produkcji, sprawdzenia, czy wszystkie instrukcje produkcji są prawidłowe, a także pozwala zarządzać danymi, wszystko z jednego ekranu.

SolidWorks występuje w 3 wersjach: Standard, Professional i Premium, każda z własnymi funkcjami.

Standardowa wersja SolidWorks to w pełni funkcjonalne oprogramowanie, które pozwala przeprowadzać testy warunków skrajnych w projekcie tylko na częściach oraz umożliwia animację projektu.

Wersja Professional SolidWorks zawiera wszystkie funkcje znalezione w poprzedniej wersji, a także dodaje foto-realistyczne renderowanie oraz oferuje dostęp do eDrawings Professional — pomaga wyeksportować projekt do pliku SW i udostępnić go klientowi.

Ta wersja ma również standardową bibliotekę części, z których można korzystać po prostu przeciągając i upuszczając je w projekcie — klamry, szpilki, paski itp. Ta wersja umożliwia również dostęp do narzędzia SolidWorks Costing, które pomaga oszacować koszty części lub całego projektu, bez względu na to, jak duży jest.

Wersja Premium SolidWorks zawiera wszystkie funkcje występujące w wersji profesjonalnej, a także umożliwia dostęp do wykonywania analizy statycznej, naprężeń i ruchu, a także możliwość analizy poszczególnych części.

Kolejnym świetnym narzędziem znalezionym w wersji Premium jest narzędzie Tol Analyst, które pomaga ustawić różne reguły wymiarowania elementów, a także łatwy interfejs z eCAD, który może działać również w przypadku projektów elektrycznych, a także projektów płyt PC.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w SW:

 • Intuicyjny interfejs użytkownika, który nie wymaga dużo czasu na naukę
 • Może tworzyć relacje między funkcjami a innymi portami — na przykład łącząc szerokość paska plecaka z klamrą
 • Doskonały dostęp do narzędzi pomiarowych niezależnie od otwieranych stron
 • Znaczniki 3D — możliwość dodawania znaczników bezpośrednio do części i złożeń
 • Może publikować pliki SolidWorks w XR
 • Może tworzyć filmy szkoleniowe dla użytkowników, w jaki sposób najlepiej wykorzystać swój przedmiot
 • Geometria hierarchia scen
 • Może zmieniać wszystkie aspekty wyglądu materiałów, ale także tekstury / kalkomanie
 • Pełna kontrola nad światłami i kamerami — pozwala uchwycić najlepszą stronę projektu
 • Niestandardowe właściwości dla konfiguracji, komentarze dla węzłów, dla węzłów i tabele projektowe

Pobierz SolidWorks

Wniosek

Ponieważ projektowanie toreb i plecaków jest trudnym zadaniem, możesz znacznie ułatwić korzystanie ze specjalistycznego oprogramowania do projektowania. 5 najlepszych list, które przedstawiliśmy w tym artykule, obejmuje zarówno potrzeby doświadczonych projektantów, jak i ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją sagę projektową.

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w korzystaniu z oprogramowania CAD, możesz najpierw spróbować Cudowny Projektant, lub Optitex by Efi, lub Modo aplikacje, ponieważ są to specjalistyczne opcje oprogramowania do odzieży. Ze względu na ich specjalizację w tej domenie o wiele łatwiej jest poznać wszystkie etapy procesu tworzenia niż w oprogramowaniu, które nie jest.

Nawet jeśli są one prostsze w użyciu niż inne opcje CAD przedstawione w tym artykule, te dwie opcje oferują szeroki zakres funkcji, które pokrywają wszystkie potrzeby projektowe.

Jeśli nie masz nic przeciwko stromej krzywej uczenia się lub masz już doświadczenie w korzystaniu z oprogramowania CAD, możesz od razu wskoczyć i wypróbować Nosorożec lub SolidWorks. Jeśli nie wiesz, który z nich wypróbować w pierwszej kolejności, zalecamy skorzystanie z Rhino, ponieważ pozwala on na nieco więcej swobody tworzenia, ma modelowanie wieloboków, a także oferuje świetne możliwości renderowania.

Chcielibyśmy wiedzieć, jaką opcję oprogramowania wybrałeś z tej listy i jak to działa. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji