5 najlepszych programów do podkręcania dla procesorów AMD

Przetaktowywanie to sztuka, która ciągle się rozwija, mimo że istnieje już od dłuższego czasu, dla procesorów Intel i AMD.

Proces ten nastąpił, ponieważ użytkownicy komputerów chcieli uzyskać najlepszą wydajność każdego komponentu w swoich systemach, więc podkręcanie stało się wybawcą i jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów uruchamiania komputerów na wszystkich cylindrach.

Wcześniej trzeba było wymienić zworki płyty głównej, jeśli chcesz uzyskać dostęp do niektórych częstotliwości magistrali z przodu, ale współczesne płyty główne mogą faktycznie generować częstotliwości w większej liczbie z BIOS-u bez zmiany prędkości innych komponentów.

Oznacza to również, że nie musisz tego robić przez konfigurację BIOS-u, ponieważ istnieje najlepsze oprogramowanie do podkręcania procesorów AMD, które sobie z tym poradzi.

Sprawdź najlepsze dostępne obecnie oprogramowanie do podkręcania procesorów AMD, które pomoże Ci uzyskać najlepszą wydajność nawet z najmniejszych elementów w twoim systemie.

Najlepsze oprogramowanie do podkręcania dla procesorów AMD

1

AMD Overdrive

najlepsze oprogramowanie do podkręcania dla procesorów AMDJest to zaawansowana i przydatna aplikacja do przetaktowywania zaprojektowana w celu maksymalizacji możliwości, elastyczności i możliwości dostosowania elementów chipsetu AMD.

Posiada intuicyjny i nowoczesny interfejs oraz łatwy dostęp dla różnych użytkowników, od nowicjuszy po profesjonalistów. Jest to odpowiednik nTune firmy NVidia, która monitoruje płyty główne korzystające z jej procesorów.

Ten program działa tylko z mikroukładami i procesorami AMD, ale możesz przetaktować procesor AMD za pomocą szczegółowej kontroli i dostosowuje pamięć, wydajność HT i napięcia, z pełną kontrolą i lepszą wydajnością.

Jeśli chcesz się upewnić, że Twój komputer może zostać przetaktowany, skorzystaj z tych niesamowitych narzędzi testowych.

Dzięki opcjom dostrajania jednym kliknięciem za pomocą prostego suwaka można uzyskać gotowe i wstępnie dostrojone profile pamięci i dostosować ogólną wydajność, a także ręcznie dostosować częstotliwość, czas i napięcie.

Gracze uzyskują również moc, której potrzebują do złożonych gier.

Możesz także przechowywać i tworzyć nieograniczoną liczbę profili, więc jest to jedyne oprogramowanie, którego potrzebujesz do procesorów AMD.

  • Uzyskaj AMD Overdrive

2)

Narzędzie AMD Ryzen Master

najlepsze oprogramowanie do podkręcania dla procesorów AMDJest to potężne, ale łatwe w użyciu narzędzie do przetaktowywania procesorów AMD, szczególnie nowych.

Daje to pełną kontrolę nad nowymi układami Ryzen i pozwala przesunąć procesor AMD na skraj potencjalnej wydajności.

Jeśli chcesz podnieść napięcie, prędkość zegara lub monitorować temperaturę, a nawet wyłączyć niektóre rdzenie chipów, oprogramowanie to umożliwia, a także niektóre.

Chcesz monitorować temperaturę swojego procesora? Sprawdź ten artykuł z najlepszymi narzędziami do tego.

Niemal bezpośrednio zastępuje aplikację AMD Overdrive, ale działa tylko z nowymi płytami głównymi AM4 i systemem operacyjnym Windows 10, więc użytkownicy starszych procesorów AMD nadal potrzebują AMD Overdrive.

Procesor Ryzen ma odblokowany mnożnik, dzięki czemu możesz spersonalizować wydajność w oparciu o swoje preferencje i upodobania, a także masz do czterech profili do przechowywania własnych ustawień zegarów i napięcia, dla procesora i pamięci DDR4, podczas parkowania rdzeni i dostosowywania czasów pamięci także.

Obejmuje on również monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz histogram częstotliwości i temperatury taktowania na rdzeń, a także odczyty średnie i szczytowe, ponieważ dokładne aktualizacje statusu sprzętu są niezbędne.

  • Uzyskaj AMD Ryzen

3)

EVGA PRECISION X

Jest to bezpłatne i wygodne, najlepsze oprogramowanie do podkręcania dla procesorów AMD wyposażone jest w obsługę nawet dziesięciu niestandardowych profili i jest obecnie jednym z najpopularniejszych narzędzi OC.

W rzeczywistości stało się koniecznością dla graczy, którzy chcą wykorzystać swój laptop do gier lub sprzęt do swoich możliwości.

Działa jednak tylko z kartami graficznymi NVidia, ale aby go użyć, musisz zainstalować GeForce GTX TITAN, 900, 700 lub 600.

Możesz zmienić przesunięcie zegara na GPU i przesunięcie zegara pamięci, a także możesz podkręcić częstotliwość odświeżania za pomocą maksymalnie 10 pojedynczych ustawień podkręcania i płynnie przełączać się między nimi.

Jest darmowy, więc ma łatwy w obsłudze interfejs, który nie zaskoczy Cię wieloma opcjami i narzędziami, a nawet jeśli jest prosty, jest idealny, jeśli chcesz wycisnąć lepsze ogólne częstotliwości zegara z maszyny.

  • Uzyskaj EVGA Precision X

4

Techpower GPU-Z

najlepsze oprogramowanie do podkręcania dla procesorów AMD

GPU-Z to lekkie narzędzie systemowe zaprojektowane do dostarczania ważnych informacji o karcie graficznej lub graficznej i procesorze. Jest używane na całym świecie.

Funkcje obejmują obsługę urządzeń graficznych NVidia, AMD, ATI i Intel, wyświetlają informacje o karcie i GPU, wyświetlają zegary podkręcania / domyślne i zegary 3D tam, gdzie są one dostępne, sprawdzają wyniki i mogą tworzyć kopie zapasowe systemu BIOS karty graficznej.

Szukasz najlepszego oprogramowania do przetaktowywania w systemie Windows 10? Sprawdź nasze najlepsze typy tutaj.

Obsługuje system operacyjny Windows, od XP do wyższych wersji, i zawiera test obciążenia GPU w celu sprawdzenia konfiguracji linii PCI-Express.

Można go używać zarówno do użytku osobistego, jak i komercyjnego, ale nie można go rozpowszechniać jako pakietu komercyjnego.

  • Uzyskaj Techpower GPU-Z

5

Szafirowe Trixx

najlepsze oprogramowanie do podkręcania dla procesorów AMD

Oprogramowanie Sapphire Trixx jest kluczem do maksymalnego odblokowania wydajności procesora i karty graficznej przy jednoczesnym zapisaniu niestandardowych ustawień ulubionych gier.

Interfejs może wydawać się zwodniczo prosty, ale możesz dynamicznie dostosowywać prędkości wentylatora i odkrywać wiele, co musisz wiedzieć o swojej karcie graficznej.

Posiada najnowocześniejszą technologię podkręcania, z której może korzystać nowicjusz lub zawodowiec.

Dzięki Trixx możesz zmienić swój zegar, napięcie i zegary pamięci oraz uzyskać proste wizualne informacje zwrotne, aby zobaczyć, jak zmiany wpływają na stabilność twojego systemu.

Ponadto masz pięć różnych profili niestandardowych, aby zapisać swoje poprawki, oraz dwa automatyczne tryby zapewniające wysoką wydajność lub cichą pracę.

Cokolwiek musisz wiedzieć, Trixx to ujawni, a ponadto ma zintegrowany elastyczny zestaw urządzeń sterujących wentylatorem w pakiecie do przetaktowywania, więc jednym kliknięciem możesz zmienić prędkość wentylatora za pomocą ustawień automatycznych lub użyć stałej prędkości .

Chcesz lepiej kontrolować prędkość wentylatora na komputerze? Znajdź najlepsze narzędzia do tego w tym przydatnym artykule.

Istnieje jednak opcja niestandardowego ustawienia dla zaawansowanych użytkowników z regulowaną krzywą względem temperatury rdzenia.

Inne funkcje obejmują kontrolę kolorów za pomocą Nitro Glow, która sprawia, że ​​wygląda tak samo dobrze, jak same gry, oraz unikalny system sprawdzania kondycji wentylatora, który pozwala szybko sprawdzić status chłodziarki, aw razie problemów możesz skontaktować się z obsługą klienta, która natychmiast wyślij wymianę wentylatora.

Istnieje również system jednośrubowy Quick Connect, który umożliwia wymianę lub czyszczenie poszczególnych wentylatorów w kilka minut.

  • Kup Sapphire Trixx

Masz najlepsze oprogramowanie do podkręcania procesorów AMD, z którego korzystasz i którym chcesz się dzielić? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji