5 najlepszych programów do montażu zdjęć, dzięki którym uwiecznisz swoje cyfrowe zdjęcia

Fotomontaż jest techniką manipulacji fotografią, zwykle stosowaną do tworzenia złożonego obrazu z części (fragmentów) poszczególnych obrazów.

Ta procedura jest zwykle bardzo techniczna i wymaga wiedzy specjalistycznej od umiarkowanego do zaawansowanego. Jednak wraz z pojawieniem się oprogramowania do montażu zdjęć cały proces został teraz uproszczony.

W tym artykule przyjrzymy się jednemu z najlepszych programów do montażu zdjęć na rynku.

Grafika działa jak banery, e-kartki, ulotki, loga, animacje, a podobne to produkty montażu zdjęć; chociaż większość ludzi (szczególnie laików) jest tego nieświadoma. Zasadniczo jest to jedna z głównych technik w Photoshopie, która jest mocną stroną projektowania graficznego.

Tradycyjnie technika montażu zdjęć wymaga godzin (czasem dni) pracy, co w większości przypadków jest nieefektywne kosztowo. Aby ułatwić montaż zdjęć i przyspieszyć cały proces pracy, opracowano cyfrowe (automatyczne) narzędzia do montażu zdjęć.

Obecnie istnieje wiele programów do montażu zdjęć, z których większość jest albo niskiej jakości, albo zbyt droga. Wśród tych niskiej jakości i drogich narzędzi jest kilka standardowych i niedrogich narzędzi, które tworzą naszą listę najlepszych programów do montażu zdjęć.

Postępuj zgodnie z, aby uzyskać kompleksową recenzję każdego z tego oprogramowania.

Najlepsze oprogramowanie do montażu zdjęć dla profesjonalistów i początkujących

1

Movavi

Movavi najlepsze oprogramowanie do montażu zdjęćEdytor zdjęć Movavi znajduje się na szczycie naszej listy „najlepszych programów do montażu zdjęć”. Jest to jedno z najczęściej używanych narzędzi do edytowania zdjęć i tworzenia niemal idealnych montaży ze względną łatwością. Oprogramowanie jest obsługiwane w systemach operacyjnych Windows i Mac.

Zasadniczo Movavi pozwala zmienić tło zdjęcia, po prostu usuwając je, a następnie zastępując innym. Następnie dodaje się efekty, usuwa przebarwienia i retuszuje całe zdjęcie kompozytowe, aby uzyskać naturalnie wyglądający fotomontaż.

Najbardziej uderzającą cechą jest tutaj „migracja fragmentów”, czyli przenoszenie części obrazu z jednego zdjęcia na drugie. Movavi łączy wszystko ze sobą i sprawia, że ​​takie zdjęcie wygląda jak naturalne — niezmienione — ujęcie.

Godne uwagi funkcje Movavi Photo Editor to: podstawowa edycja zdjęć (wyostrzanie, filtrowanie, kadrowanie), usuwanie obiektów i tła, automatyczne ulepszanie jednym kliknięciem, sieć neuronowa (do przywracania obrazu), kopiowanie / wklejanie fotografii, regulacja i zarządzanie kolorami, magia różdżka, Lasso, pędzel na pierwszym planie, obszerny przewodnik (online) i wiele innych.

Oprogramowanie do montażu / edytora zdjęć Movavi jest dostępne w cenie 39,95 USD.

Pobierz teraz Movavi Photo Editor

Kup teraz Movavi Photo Editor

2)

Fotor — Fotomontaż

Fotor - Photo Montage najlepsze oprogramowanie do montażu zdjęćFotor to kolejne popularne oprogramowanie do montażu zdjęć, które jest zasadniczo przeznaczone dla początkujących (i profesjonalnych) twórców, aby ułatwić tworzenie zdjęć.

Oprogramowanie jest oparte na chmurze — dlatego można go używać na dowolnej platformie internetowej, w tym laptopach, komputerach stacjonarnych, smartfonach i tabletach. W szczególności istnieją wyjątkowe wsparcie dla systemów Windows i Mac, a także wyznaczone aplikacje na urządzenia mobilne.

Fotor oferuje bardzo intuicyjny interfejs użytkownika z dużą kolekcją gotowych teł, filtrów i zdjęć do wyboru. W celu zapewnienia elastyczności większość z tych ustawień predefiniowanych można dostosowywać i można je łatwo dostosować do własnych potrzeb, upodobań i pragnień.

Krótko mówiąc, Fotor pozwala tworzyć niezwykłe montaże z serii zdjęć, łącząc kreatywność i technologię.

Inne funkcje Fotor to: tworzenie 4-etapowego montażu, efekty i filtry, ekspres do kolażu zdjęć, ulepszenie obrazu jednym kliknięciem, usuwanie tła, przycinanie zdjęć resizer, retusz zdjęć, usuwanie zmarszczek, usuwanie przebarwień, szycie zdjęć, przekształcanie obrazu, wybielacz zębów, efekty rozmycia, powitalny kolor, grafika, wsparcie techniczne i instrukcja obsługi, obsługa wielu języków (9 języków), naklejki, obsługa HDR, przetwarzanie wsadowe i wiele więcej.

Fotor to darmowe internetowe narzędzie do montażu zdjęć / obróbki zdjęć. Aby jednak korzystać z wyłącznej pomocy technicznej i uzyskać dostęp do pełnego pakietu, musisz uaktualnić do wersji płatnej, która jest oferowana przy stawce licencyjnej 39,99 USD rocznie lub 8,99 USD miesięcznie.

Pobierz teraz Fotoromontaż

3)

Fotojet

Fotojet najlepsze oprogramowanie do montażu zdjęćFotojet to wszechstronne oprogramowanie do montażu zdjęć, przeznaczone do uruchamiania na systemach Windows, Mac i platformach mobilnych. Jest to jedno z najczęściej używanych narzędzi do tworzenia fotomontaży z zestawu pojedynczych zdjęć.

Fotojet jest dość łatwy w użyciu, oferując niezliczoną liczbę konfigurowalnych szablonów, aby odświeżyć swoje pomysły i rozpocząć pracę. Konfiguracja jest w zasadzie w trzech prostych krokach: wybierz szablon montażu, edytuj (dodaj, usuń) remold), zapisz i / lub udostępnij znajomym.

Twórz wspaniałe mozaiki za pomocą tego oprogramowania dla systemu Windows

Niektóre z godnych uwagi funkcji oprogramowania do montażu zdjęć Fotojet obejmują: ponad 800 szablonów, klasyczne układy siatki, grafiki (do 300), usuwanie tła, przewodnik online / porady, obsługa klienta, Splash kolorów, efekty fotograficzne (20+), zdjęcie ramki, czcionki, nakładki, scalanie zdjęć, bezpłatny okres próbny i wiele innych.

Fotojet jest dostępny za darmo, aczkolwiek z ograniczonymi funkcjami i wsparciem. Aby uzyskać pełny pakiet, nowi użytkownicy będą musieli uaktualnić do wersji premium, znanej jako Fotojet Plus.

Ponadto masz możliwość korzystania z Fotojet Plus za darmo, przez ograniczony okres 7 dni.

Zdobądź Fotojet

4

Zdjęcie Xara Grafik

Najlepsze oprogramowanie do montażu zdjęć Xara Photo & Graphic DesignerZdjęcie Xara Projektant graficzny firmy Magix to kompleksowe oprogramowanie do montażu zdjęć, zaprojektowane specjalnie dla komputerów z systemem Windows. Jest obsługiwany na wszystkich 64-bitowych komputerach z systemem Windows, od Windows Vista do Windows 10.

Oprócz tworzenia montażu oprogramowanie jest w stanie wykonywać praktycznie wszystkie funkcje projektowania graficznego. Dzięki temu oprogramowanie jest wszechstronnym narzędziem do projektowania graficznego, a nie tylko oprogramowaniem do montażu zdjęć.

Zasadniczo Xara Photo Projektant graficzny udostępnia kilka bardzo dynamicznych funkcji, z których wiele jest wysoce zoptymalizowanych w celu ułatwienia i przyspieszenia procesu montażu.

Niektóre z tych funkcji obejmują konfigurowalne szablony, gumkę tła, magiczne usuwanie, siatki zdjęć, leczenie zdjęć (w celu usunięcia plam, krwi lub zmarszczek), filtry, zmianę rozmiaru zdjęć i wiele innych.

Funkcje te składają się na podstawowe narzędzia służące do usuwania, dodawania i edytowania serii zdjęć w celu utworzenia fotomontażu.

Inne ważne funkcje Xara Photo Projektant graficzny obejmuje: obsługę wielu formatów obrazu, korekcję kolorów, projektanta 3D, pędzel artystyczny, efekty, magiczną zmianę rozmiaru, wypełnianie kształtów / pól tekstowych, SmartShape, edytor PDF, obsługę wielu języków (ponad 30 języków) i wiele innych.

Zdjęcie Xara Projektant graficzny jest oferowany w stałej cenie 59,99 €, z początkowym 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym, przed pełnym zakupem.

Pobierz wersję próbną

Kupować

5

Odcień — fotomontaż

najlepsze oprogramowanie do montażu zdjęćPhoto Montage Guide, od Tint Guide, jest jednym z najlepszych dostępnych programów do montażu zdjęć z wyłączną obsługą komputera z systemem Windows. Oferuje prosty interfejs użytkownika, który jest wystarczająco prosty dla każdego z podstawowymi umiejętnościami technicznymi do nawigacji.

To oprogramowanie jest zasadniczo zaprojektowane do zmiany kształtu, koloru i rozmiarów zdjęć, a następnie importowania jednolitych obrazów lub fragmentów do mieszanki, aby tworzyć montaż zdjęć.

Oferuje zaprogramowane naturalne tła, takie jak sceny zieleni, zbiorniki wodne, pokrywy śnieżne i tak dalej. Dzięki temu jest idealny dla kreatywnych artystów świadomych środowiska / przyrody.

Ponadto ma elastyczną konstrukcję i może być instalowany jako wtyczka do znanych narzędzi do obróbki zdjęć, takich jak PaintShop Pro, Photoshop, PhotoPaint i inne. Dzięki temu może łatwo pracować w synchronizacji z dowolnym oprogramowaniem, tworząc fotomontaże.

Inne znaczące funkcje Photo Montage Guide to: narzędzia do edycji zdjęć (lasso, przycinarka, filtry itd.), Resizer obrazu, narzędzie do usuwania / usuwania tła, wycinanie zdjęć, zmniejszanie obrazu, efekty, szablony tła, obsługa wielu formatów, bezpłatna licencja ( ograniczona), próbki demonstracyjne, galeria zdjęć, bezpłatny okres próbny i wiele innych.

Przewodnik po odcieniach — fotomontaż jest oferowany w cenie od 65,00 USD.

Pobieranie

Kupować

Wniosek

Powyżej znajduje się pięć najlepszych zalecanych programów do montażu zdjęć na komputery z systemem Windows. Zostały one wybrane i ocenione na podstawie indywidualnego przestrzegania takich czynników, jak przystępność cenowa, zgodność (z systemem operacyjnym Windows), elastyczność użytkowania, montaż zdjęć i funkcje edycji itd.

Dlatego jeśli potrzebujesz trwałego oprogramowania do montażu zdjęć, po prostu wybierz jedno z wyżej wymienionych, pod warunkiem, że masz system (laptop lub komputer stacjonarny) działający w systemie Windows.

Link do głównej publikacji