5 najlepszych programów do kontroli komputerów PC do oceny komputera z systemem Windows 10

Jeśli chcesz przeprowadzić audyt swoich komputerów, potrzebujesz odpowiednich narzędzi, aby pomyślnie wykonać to zadanie. Możesz być małą firmą z jednym lub dwoma komputerami, a to oznacza, że ​​gromadzenie danych nie będzie tak dużym wyzwaniem. Ale jeśli patrzysz na dziesięć lub nawet więcej maszyn, które muszą zostać poddane audytowi, sprawy zwykle stają się nieco bardziej skomplikowane i na pewno użyjesz ręki podczas tego procesu zbierania danych.

To jest powód, dla którego wybraliśmy pięć najlepszych narzędzi do kontroli komputerów, które można obecnie znaleźć na dzisiejszym rynku, i przedstawiamy kilka podstawowych funkcji, które są uwzględnione w tym programie poniżej, aby pomóc Ci w ostatecznym wyborze.

Oto najlepsze narzędzia do audytu na PC, których można użyć w 2018 roku

1

Softinventive’s Total Network Inventory

Softinventive Całkowite zapasy sieciowe to narzędzie, które zawiera wszystko, co może być potrzebne do przeprowadzenia złożonego audytu systemu. Ten system kontroli komputerów jest wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje, które mogą być potrzebne do zbudowania i utrzymywania kompleksowej bazy danych na temat oprogramowania i sprzętu zainstalowanego na wszystkich komputerach i stacjach roboczych w sieci firmy.

Spójrz na główne funkcje zawarte w Total Network Inventory:

 • Inwentaryzacja sprzętu i oprogramowania jest niezbędnym zadaniem dostarczanym z narzędziem audytu, a Total Network Inventory jest w stanie wydajnie skanować sieć.
 • Aby korzystać z tego oprogramowania, nie potrzebujesz żadnych preinstalowanych klientów ani agentów.
 • Total Network Inventory to w pełni funkcjonalne narzędzie do kontroli komputera, które automatycznie zbiera szczegółowe informacje o zainstalowanym oprogramowaniu.
 • To narzędzie może prowadzić kompleksową inwentaryzację oprogramowania w jednej scentralizowanej lokalizacji.
 • Oprogramowanie do audytu systemu wyświetli listę tytułów oprogramowania wraz z liczbą aktywnych instalacji, szczegółami zakupu i kluczami licencyjnymi.
 • Audyt przeprowadzany w odpowiednim czasie jest przydatny w celu zmniejszenia zagrożeń bezpieczeństwa poprzez ustalenie, czy na komputerach są zainstalowane najnowsze aktualizacje.
 • Total Network Inventory oferuje kompleksowe dzienniki zmian dla nowo zainstalowanego i odinstalowanego oprogramowania, a także rejestruje wszystkie aktualizacje oprogramowania.
 • To przydatne narzędzie umożliwia także tworzenie dostosowywanych raportów podczas każdego procesu audytu systemu.

Jeśli przejdziesz na oficjalną stronę Total Network Inventory, zobaczysz, że kupujesz to narzędzie, a także możesz je pobrać, aby wypróbować za darmo również przez 60 dni.

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów bezpieczeństwa dla małych firm [Lista 2018]

2)

Otwarty audyt

Otwarty audyt to kolejna doskonała opcja do inspekcji komputerów, która jest w stanie dokładnie powiedzieć użytkownikom, co jest w ich sieci, jak się konfiguruje i kiedy zmieniają się sieci. To narzędzie działa w systemach Windows. Open-AudIT to w zasadzie baza danych, do której można uzyskiwać zapytania za pośrednictwem interfejsu internetowego.

Dane o sieci użytkownika są wstawiane przez Windows, a cała aplikacja jest napisana w PHP, bash i wbscript. Te języki skryptowe pozwolą użytkownikom na łatwe wprowadzanie zmian i dostosowań.

Spójrz na kluczowe funkcje zawarte w Open-AudIT:

 • Komputery z systemem Windows można skanować w poszukiwaniu oprogramowania, sprzętu, ustawień systemu operacyjnego, ustawień związanych z bezpieczeństwem, usług, ustawień IIS, użytkowników, grup i innych.
 • Open-AudIT można skonfigurować w taki sposób, aby automatycznie skanował urządzenia i sieć.
 • Zwykle codzienne skanowanie jest zalecane w przypadku prostych systemów, a sieci wymagają skanowania co około dwie godziny.
 • W ten sposób użytkownicy mogą mieć pewność, że jeśli coś się zmieni, zostaną o tym powiadomieni.
 • Jeśli w Twojej sieci pojawi się coś nowego, będziesz o tym wiedział jako pierwszy.

Najnowsza wersja Open-AudIT została wydana i zawiera nową funkcję, która pozwala eksportować i importować dane uwierzytelniające, odkrycia i zadania za pomocą CSV. Oprócz tej nowej funkcji, najnowsza wersja programu jest dopracowanym wariantem pierwszej wersji.

Możesz dowiedzieć się więcej o Open-AudIT, przechodząc na oficjalną stronę internetową i zapoznając się z pełnym zestawem funkcji zawartych w tym narzędziu audytowym dla komputerów z systemem Windows i nie tylko.

 • Przeczytaj także: 15 najlepszych zapór ogniowych do ochrony sieci domowej

3)

Darmowy PC Audit 3.5

Darmowy PC Audit 3.5 to kolejna doskonała opcja dostępna do kontroli komputerów z systemem Windows. To narzędzie nie wymaga instalacji i może być używane jako aplikacja przenośna. Otrzymasz szansę na uruchomienie narzędzia z wymiennego urządzenia pamięci masowej, takiego jak dysk flash USB, napęd CD-ROM, karta flash i inne.

Spójrz na najważniejsze funkcje zawarte w Free PC Audit 3.5:

 • Ten profesjonalny program służy do gromadzenia i prezentowania maksymalnej możliwej ilości danych na temat sprzętu i oprogramowania komputera.
 • Darmowy PC Audit 3.5 jest idealny dla użytkowników, którzy szukają producentów komputerów, aktualizacji sterowników, integratorów systemów, a także ekspertów technicznych.
 • To bezpłatne oprogramowanie jest doskonałym narzędziem do skanowania i gromadzenia danych o komputerach oraz do zabezpieczania sieci przed zagrożeniami.

Możesz dowiedzieć się więcej o Free PC Audit 3.5 i uzyskać to narzędzie, aby zobaczyć, jak działa na twoich komputerach z systemem Windows.

 • Przeczytaj także: Najlepsze oprogramowanie do zarządzania zadaniami dla systemu Windows 10

4

Audyt E-Z

Audyt E-Z to kolejne narzędzie, które może kontrolować komputery za pomocą inwentaryzacji sieci. To przenośne narzędzie do audytu zapewnia również kontrolę sprzętu i oprogramowania komputerowego, a Ty możesz cieszyć się 100% prywatnością, co musimy przyznać, w dzisiejszych czasach jest to trochę rzadkie. E-Z Audit ma już ponad 16 000 klientów na całym świecie, a od 2001 roku z łatwością przeprowadził miliony audytów na PC.

Warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi funkcjami poniżej, więc spójrz:

 • Jest to bezpieczne narzędzie do inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania na komputery PC, które idealnie nadaje się do audytów sieciowych i większej liczby procesów.
 • Korzystając z tego narzędzia, możesz cieszyć się całkowitą prywatnością i żadne dane audytu nigdy nie dotrą do twórców tego narzędzia, w przeciwieństwie do wielu innych bezpłatnych programów i płatnej konkurencji.
 • Aby móc korzystać z tego narzędzia, nie trzeba instalować niczego na serwerze ani na maszynie, którą planujesz poddać audytowi.
 • To narzędzie jest również w stanie przeprowadzać automatyczną kontrolę za każdym razem, gdy ją wybierzesz, a nawet może kontrolować systemy na żądanie.
 • To narzędzie ma przejrzysty i bardzo intuicyjny interfejs użytkownika.
 • Będziesz mógł tworzyć raporty typu „wskaż i kliknij” w całym programie.
 • Nie będziesz musiał instalować, zarządzać ani konfigurować żadnych baz danych.
 • To oprogramowanie działa w konfiguracji typu „ustaw i zapomnij”, co czyni go idealnym wyborem dla początkujących.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać E-Z Audit na komputer z systemem Windows i zainstalować program; za kilka minut będziesz gotowy do audytu komputerów.

W tym narzędziu znajduje się wiele, wiele innych ciekawych funkcji i funkcjonalności, więc koniecznie odwiedź oficjalną stronę E-Z Audit, aby je sprawdzić.

 • Przeczytaj także: 11 najlepszych programów do szyfrowania laptopów do użycia w 2018 roku

5

ADAudit Plus

ADAudit Plus jest ostatnim, ale nie mniej ważnym wyborem do kontroli komputerów z systemem Windows. Jest to kompletne narzędzie do audytu wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Umożliwia to między innymi udostępnianie plików użytkownikom informacji o dostępie, śledzenie aktywności użytkowników, przeglądanie czasu logowania użytkownika i planowanie raportów.

Twoje końcowe raporty będą wyświetlane jako dane graficzne. Otrzymasz szansę wyboru spośród wielu raportów Windows Server.

Spójrz na bardziej ekscytujące funkcje zawarte w ADAudit Plus:

 • Zostanie wyświetlony szereg wstępnie skonfigurowanych raportów, a wszystko, co musisz zrobić, to wybrać raport, aby wyświetlić szczegółowy raport jako wykresy i ustrukturyzowane informacje.
 • ADAudit Plus wyśle ​​Ci profile alarmowe za pośrednictwem poczty elektronicznej i może generować alarmy krytyczne na podstawie określonych zdarzeń.
 • Na przykład w przypadku zmiany lub wykrycia nieautoryzowanego dostępu zostanie wysłane powiadomienie e-mail, abyś mógł podjąć działania / zachować ostrożność.
 • Otrzymasz również szansę na zaplanowanie raportów, a częstotliwość będzie się zmieniać w zależności od godziny, dnia, tygodnia i tak dalej.

Bardziej ekscytujące funkcje, które są zawarte w ADAudit Plus to: audyt i zgodność z Active Directory, audyt zarządzania użytkownikami, audyt serwera plików Windows w środowisku Microsoft Server i wiele innych. Aby je sprawdzić, zalecamy udanie się na oficjalną stronę ADAudit Plus.

Istnieje pięć rodzajów najlepszego oprogramowania audytorskiego dla systemu Windows, które są obecnie najlepsze na rynku. Bez względu na to, które z tych wspaniałych narzędzi zdecydujesz się na zakup, całkowity sukces gwarantowany jest przez ich rozszerzony zestaw unikalnych i przydatnych funkcji.

Link do głównej publikacji