5 najlepszych programów do kodowania H.265 w 2019 roku

H.265, w przeciwnym razie HEVC, staje się nowym głównym kodekiem wideo. Wynika to głównie z rozprzestrzeniania się filmów 4K i 8K, które zajmują więcej miejsca na dysku twardym. Format kodeka wideo H.265 ma współczynnik kompresji dwukrotnie wyższy niż H.264, a także zachowuje tę samą jakość wideo.

W związku z tym konwersja filmów H.264 na HEVC zmniejsza ich rozmiary plików o połowę. Jako takie odtwarzacze multimedialne, takie jak VLC, 5K Player i KMPlayer, obsługują już standard kompresji wideo H.265.

Aby przekonwertować wideo na H.265, potrzebujesz oprogramowania do kodowania, które w pełni obsługuje najnowszy kodek 265. Oprogramowanie kodera konwertuje wideo do formatów kompatybilnych z różnymi urządzeniami odtwarzającymi. Wydawcy aktualizują teraz swoje oprogramowanie kodujące, aby zapewnić zgodność z formatem H.265.

W związku z tym niektóre programy zawierają teraz x265, który jest biblioteką koderów H.265. Jest to pięć najlepszych programów do kodowania H.265 dla filmów.

Najlepsze odtwarzacze HEVC dla systemu Windows

1

Any Video Converter Ultimate (zalecane)

Any Video Converter Ultimate (AVC) to program do tworzenia płyt DVD i kodowania wideo, który obsługuje wiele formatów plików i zawiera przydatne narzędzia wideo. Nawet jeśli nie musisz konwertować filmów do H.265, AVC nadal jest warte sprawdzenia.

Oprogramowanie działa na platformach Windows od XP w górę i kosztuje 49,95 USD. Możesz pobrać niezarejestrowaną wersję, ale to ogranicza użytkowników do 3-minutowej konwersji wideo.

AVC konwertuje filmy szybciej niż większość alternatywnych programów. Zapewnia również zoptymalizowane profile wyjściowe dla wielu urządzeń odtwarzających wideo.

Oprócz zgodności ze standardem kompresji wideo HEVC, oprogramowanie zawiera także ustawienia konwersji wideo dla częstotliwości klatek, szybkości transmisji, wideo i przejścia kodowania. Możesz także użyć AVC do nagrywania filmów na DVD, pobierania klipów z YouTube i edytowania filmów.

  • Pobierz teraz Any Video Converter

2)

WinX HD Video Converter Deluxe (sugerowany)

WinX HD Video Converter Deluxe to kolejny kompleksowy konwerter wideo, idealny do konwersji wideo w wysokiej rozdzielczości. Jest to kompleksowy pakiet koderów, który zawiera wiele ustawień konfiguracyjnych do konwersji wideo. Oprogramowanie jest kompatybilne z platformami Windows i Mac OS X.

WinX jest obecnie dostępny w cenie 39,95 USD i możesz wypróbować niezarejestrowaną wersję, która ogranicza się do konwersji pięciu minut filmów.

WinX jest jednym z najlepszych programów do konwersji klipów do H.265, ponieważ może konwertować wiele różnych formatów wideo do HEVC. Zapewnia większą szybkość konwersji i jest prostszy w użyciu do kodowania wideo H.265 niż większość alternatywnego oprogramowania.

Możesz także użyć tego oprogramowania do konwertowania filmów H.265 na H.264 na urządzenia, które nie są zgodne z najnowszym standardem kompresji wideo. Ponadto oprogramowanie zawiera narzędzie do pobierania wideo, za pomocą którego jego użytkownicy mogą pobierać filmy H.265 z YouTube, Dailymotion, Vimeo i innych stron internetowych.

    — Pobierz teraz WinX HD Video Converter (zniżka)

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych konwerterów oprogramowania winylowego na CD

3)

MacX HD Video Converter Pro (sugerowany)

MacX HD Video Converter Pro to szybki koder wideo HEVC dla platform Windows i Mac, który obsługuje wiele formatów wyjściowych. Oprogramowanie jest obecnie dostępne po obniżonej cenie 29,95 USD w witrynie wydawcy.

Być może najlepszą rzeczą w MacX jest wbudowana technologia przyspieszania sprzętowego, która znacznie przyspiesza konwersję HEVC. Wydawca oprogramowania twierdzi, że jest pięć razy szybszy niż jakakolwiek inna alternatywa.

Ponadto MacX HD Video Converter Pro obsługuje zdecydowaną większość formatów plików wejściowych o wysokiej i standardowej rozdzielczości oraz ponad 400 urządzeń wyjściowych.

Oprogramowanie zawiera jeszcze kilka unikalnych narzędzi, których nie ma w innych alternatywach koderów. Na przykład użytkownicy komputerów MacX mogą wyodrębniać muzykę i przechwytywać migawki z filmów. Możesz użyć programu do tworzenia pokazów slajdów, aby skonfigurować pokazy slajdów.

Ponadto MacX umożliwia użytkownikom pobieranie filmów 4K i 8K z serwisu YouTube. W MacX HD Video Converter Pro jest więc wiele przydatnych dodatków.

  • Pobierz teraz MacX HD Video Converter Free Trial

4

Pavtube Video Converter Ultimate

Pavtube Video Converter Ultimate to kolejny wszechstronny pakiet multimediów wideo, który jest czymś więcej niż tylko oprogramowaniem do kodowania. Oprogramowanie jest przeznaczone przede wszystkim do konwertowania płyt DVD, Blu-ray i filmów wideo na alternatywne formaty. Pavtube działa na platformach Windows od XP do 10, a oprogramowanie kosztuje obecnie 52 USD.

Wersja testowa nie ma jednak żadnych znaczących ograniczeń poza znakami wodnymi na wydruku. Możesz nacisnąć Bezpłatna wersja próbna na tej stronie głównej, aby pobrać Pavtube.

Główną zaletą Pavtube do konwersji wideo H.265 jest to, że obsługuje wiele formatów plików wyjściowych i urządzeń. Ponieważ oprogramowanie jest zoptymalizowane pod kątem technologii NVIDIA CUDA, przekonasz się, że jego kodowanie wideo jest nieco szybsze niż HandBrake. Łatwiej jest przekonwertować filmy do HEVC w Pavtube niż HandBrake, ponieważ wszystkie popularne formaty wideo są już zoptymalizowane, ale w razie potrzeby można nadal dostosować parametry dla nich.

Możesz także wykorzystać Pavtube do kopiowania płyt Blu-ray i DVD na dysk twardy, konwersji źródeł 2D do formatu 3D i edycji filmów.

  • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do kalibracji wideo w celu poprawy jakości wideo

5

Hamulec ręczny

Hamulec ręczny to wysoko oceniane oprogramowanie do kodowania, za pomocą którego można konwertować filmy do formatów kontenerów MP4 i MKV. Najnowsze wersje programu są również kompatybilne z H.265. W przeciwieństwie do WinX HD i Any Video Converter Ultimate, HandBrake jest oprogramowaniem typu open source; i można go uruchomić na platformach Windows 10/8/7, Ubuntu (Linux) i Mac OS X (10.7 i nowsze).

wciśnij Pobieranie Hamulec ręczny 1.0.7 na tej stronie, aby zapisać kreatora konfiguracji oprogramowania w folderze.

HandBrake bezpośrednio obsługuje x265, co jest jedną z najlepszych opcji kodowania H.265. Oprogramowanie zawiera zaawansowane opcje konwersji wideo 4K UHD i Full HD. Za pomocą HandBrake możesz konwertować filmy tylko do dwóch formatów plików, ale oprogramowanie zawiera szeroki zakres zoptymalizowanych ustawień dla urządzeń z systemem Windows Mobile, Android, Apple iOS, Roku i PlayStation.

Ponadto HandBrake to elastyczne oprogramowanie do kodowania, które zawiera wiele ustawień wyjściowych do konwersji wideo.

To tylko niektóre z najlepszych programów do kodowania Windows i Mac do konwersji wideo na H.265. Wydawcy aktualizują coraz więcej oprogramowania do kodowania, aby zapewnić obsługę najnowszego standardu kompresji wideo ”.

Sprawdź ten przewodnik po oprogramowaniu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat najlepszych programów do konwersji wideo w systemie Windows.

Link do głównej publikacji