5 najlepszych programów antywirusowych na Facebooku

Facebook jest najpopularniejszą platformą mediów społecznościowych na świecie, z ponad miliardem aktywnych użytkowników. Ze względu na dużą liczbę użytkowników Facebook jest również bardzo atrakcyjnym celem dla hakerów.

Na szczęście firma zbudowała bardzo niezawodny system bezpieczeństwa w celu ochrony użytkowników i często wprowadza aktualizacje w celu blokowania najnowszych zagrożeń. Jednak czasami hakerom udaje się przechytrzyć zespół bezpieczeństwa Facebooka, wkradając złośliwe oprogramowanie do systemu. Dobrą wiadomością jest to, że takie zdarzenia zdarzają się niezwykle rzadko.

Jedna z najgorszych infekcji złośliwym oprogramowaniem, które kiedykolwiek atakowało Facebooka, miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Locky Ransomware uniknął białej listy Facebooka, udając, że jest plikiem graficznym .SVG. Wirus został wysłany z zainfekowanych kont na Facebooku. Jak zawsze Facebook zareagował szybko i zatrzymał oprogramowanie ransomware na swoim torze.

To nieprzyjemne wydarzenie po raz kolejny potwierdza, dlaczego posiadanie niezawodnego programu antywirusowego jest tak ważne. Rzeczywiście, Facebook ma silny system bezpieczeństwa, ale nigdy nie boli dodanie jednej dodatkowej warstwy bezpieczeństwa.

Oto najlepsze narzędzia antywirusowe na Facebooku

Bitdefender Internet Security 2018

Bitdefender Internet Security 2018 łączy silną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, antyspam i narzędzia antyphishingowe, które uczynią twój komputer odpornym na złośliwe oprogramowanie. Oprogramowanie blokuje praktycznie wszystkie ataki złośliwego oprogramowania, wiadomości e-mail i phishingu, które są dość popularne wśród hakerów atakujących Facebooka. Istnieje również niszczarka plików i menedżer haseł, które jeszcze bardziej utrudnią hakerom zainfekowanie twojego komputera za pomocą platformy mediów społecznościowych.

Bitdefender Internet Security 2018 zapewnia pełną ochronę adresów URL stron skanowania w poszukiwaniu złośliwych stron. Ta funkcja jest bardzo przydatna, zwłaszcza gdy otworzysz link na Facebooku. Może również blokować osobom postronnym skanowanie portów twojego systemu.

Bitdefender Internet Security 2018 kosztuje 59,99 USD za jedno urządzenie lub 84,99 USD za maksymalnie 5 urządzeń.

  • Kup teraz Bitdefender z ich oficjalnej strony internetowej

Kaspersky Total Security 2018

Kaspersky Total Security 2018 to najgorszy koszmar hakerów. Oprogramowanie zapewnia dokładną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, a także zawiera moduł ochrony przeglądarki, który blokuje złośliwe strony.

Kaspersky Total Security 2018 posiada również potężną zaporę ogniową, która blokuje ataki sieciowe, wirtualną klawiaturę, kontrolę rodzicielską, a także menedżera haseł, który integruje się z Mozilla Firefox, Google Chrome i Internet Explorer. Jeśli korzystasz z jednej z tych przeglądarek, aby połączyć się ze swoim kontem na Facebooku, możesz być pewien, że Kaspersky odzyska twoje plecy i zapewni bezpieczne hasło.

Antywirus jest również wyposażony w specjalną funkcję ochrony dla kamer. Jeśli użyjesz aparatu swojego komputera do uruchomienia na Facebooku, Kaspersky zablokuje wszelkie próby włamania się do kamery, chroniąc twoją prywatność.

  • Kup Kaspersky Total Security 2018 za 79,95 USD 

Norton Security Deluxe firmy Symantec (sugerowane)

Norton Security Deluxe to potężny program antywirusowy, który łączy funkcje antyphishingowe i antyspamowe z tradycyjną ochroną antyspyware i antymalware.

Co najważniejsze, Norton Security Deluxe chroni wszystkie urządzenia, w tym komputer, tablet i smartfon. Jest to doskonała funkcja, jeśli używasz wielu urządzeń do łączenia się ze swoim kontem Facebook, ponieważ nie musisz kupować wielu produktów zabezpieczających dla różnych urządzeń. Funkcja Norton Management umożliwia łatwe przenoszenie ochrony z jednego urządzenia na drugie.

Antywirus przeszukuje witryny i serwisy społecznościowe w poszukiwaniu podejrzanych łączy i treści w celu wykrycia najnowszych oszustw w serwisach społecznościowych.

Ciesz się spokojem na Facebooku dzięki Norton Security Deluxe firmy Symantec za jedyne 49,99 USD, teraz z 89,99 $.

ESET Internet Security 10

Eset’s Internet Security jest wielokrotnie nagradzanym narzędziem bezpieczeństwa cybernetycznego, które zapewnia niezawodną ochronę, gdy jesteś online. To oprogramowanie chroni przed złośliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem ransomware i ostrzega, jeśli ktoś spróbuje uzyskać dostęp do kamery internetowej.

Eset Internet Security blokuje ataki specjalnie zaprojektowane w celu uniknięcia wykrycia antywirusa, chroniąc cię przed atakami na przeglądarki internetowe i inne aplikacje, w tym oprogramowanie oparte na Javie.

Twoja sesja na Facebooku jest teraz bezpieczna w dowolnej przeglądarce. Eset Internet Security wykrywa złośliwe skrypty JavaScript, które mogą atakować za pośrednictwem przeglądarki. Obsługiwane są Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer i Microsoft Edge.

Możesz pobrać Eset Internet Security ze strony internetowej Eset.

Avira Internet Security

Z Avira Internet Security, możesz bezpiecznie odwiedzić dowolną stronę, pobrać dowolny plik i przesyłać strumieniowo dowolny film. Narzędzie zablokuje praktycznie każde złośliwe oprogramowanie próbujące zainfekować komputer, gdy jesteś online.

Avira zapewnia niezawodną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, w tym wirusami, robakami, oprogramowaniem szpiegującym i oprogramowaniem ransomware. Oprogramowanie koncentruje się na trzech głównych kierunkach w celu ochrony komputera:

  • Zapobiegaj nieautoryzowanemu dostępowi, zapewniając optymalizację zapory.
  • Chroń swoje poufne dane przed zagrożeniami — — w tym hasłem do Facebooka.
  • Trzymaj wszystko na komputerze poza zasięgiem hakerów.

Możesz kupić Avira Internet Security za 32,00 USD ze strony internetowej firmy.

Wnioski

Gdy jesteś online, ryzyko infekcji złośliwym oprogramowaniem wzrasta. Wielu hakerów atakuje media społecznościowe, próbując rozprzestrzeniać złośliwe oprogramowanie i infekować komputer. Zainstalowanie niezawodnego rozwiązania antywirusowego zapobiegnie takim nieprzyjemnym zdarzeniom, zapewniając spokój ducha podczas korzystania z mediów społecznościowych.

Link do głównej publikacji