5 najlepszych programów antywirusowych do zapobiegania ransomware Petya / GoldenEye

Zapobieganie jest lepsze niż leczenie — takie powinno być motto każdego użytkownika komputera, jeśli chodzi o ataki złośliwego oprogramowania. Niestety większość użytkowników podejmuje minimalne środki zapobiegające zagrożeniom, co znacznie ułatwia pracę hakerów.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Niedawna fala ataków ransomware Petya i GoldenEye po raz kolejny udowodniła, że ​​złośliwe oprogramowanie może zaatakować w dowolnym momencie. Zamiast szukać rozwiązania po tym, jak padłeś ofiarą hakerów, najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie takim atakom poprzez zainstalowanie niezawodnego oprogramowania antywirusowego.

Częstotliwość ataków ransomware ostatnio się nasiliła. W tym artykule wymienimy najlepsze rozwiązania antywirusowe, których możesz użyć, aby zapobiec atakom Petya i GoldenEye.

Jaki program antywirusowy zabezpieczy Twój komputer przed oprogramowaniem ransomware Petya i GoldenEye?

  1. Windows Defender
  2. Emsisoft Anti-malware
  3. Bitdefender
  4. Kaspersky Antivirus
  5. Avast

Zablokuj oprogramowanie ransomware Petya / GoldenEye za pomocą tych rozwiązań antywirusowych

Windows Defender

Jeśli nie chcesz kupować rozwiązania antywirusowego innej firmy, możesz nadal używać Windows Defender jako głównego rozwiązania antywirusowego. Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami w Windows Defender oferuje dedykowane narzędzia do wykrywania Petya / GoldenEye.

Program Windows Defender polega na wykrywaniu uczenia maszynowego w zakresie popularnych technik i narzędzi ruchu bocznego używanych przez to dwa oprogramowanie ransomware. Co więcej, aktualizacja Windows 10 Creators Update czyni komputer odpornym na ransomware dzięki zaawansowanym funkcjom ochrony opartym na chmurze sztucznej inteligencji.

Program Windows Defender rozpoznaje i zatrzymuje oprogramowanie ransomware dokładniej i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, chroniąc pliki i pieniądze. Aktualizuj program antywirusowy codziennie, aby mieć pewność, że korzystasz z najnowszych aktualizacji definicji.

Emsisoft Anti-malware

Emsisoft antimalware zabija petya ransomware
Jednym z najlepszych pod względem utrzymywania losowo zorganizowanych cyberataków jest Emsisoft Anti-malware. Technologia blokowania zachowań pozwoli mu zatrzymać każdy atak, o którym jeszcze inne programy antywirusowe jeszcze nie wiedzą. Nawet jeśli dane o wirusach są ogromne i codziennie otrzymują ponad 300 000 nowych zagrożeń, ta funkcja zapewni Ci bezpieczeństwo przed Petya / GoldenEye.

To narzędzie zostało zaprojektowane do pracy na komputerach stacjonarnych i laptopach o niskiej specyfikacji, dzięki czemu możemy zapewnić, że będzie ono działać również na twoim komputerze. Jest obsługiwany przez platformy x32 i x64 i ma przyzwoitą cenę w porównaniu do innych programów antywirusowych.

  • Pobierz teraz Emsisoft Antimalware z oficjalnej strony internetowej

Bitdefender

Bitdefender to potężne rozwiązanie antywirusowe, które może powstrzymać ransomware Petya i GoldenEye. Antywirus może blokować wszystkie obecnie znane próbki nowego wariantu GoldenEye.

Jeśli już korzystasz z rozwiązania bezpieczeństwa Bitdefender dla klientów indywidualnych lub firm, możesz odetchnąć z ulgą, ponieważ komputer nie jest zagrożony.

Jeśli nie masz zainstalowanego oprogramowania antywirusowego lub nie masz pewności, że twój darmowy program antywirusowy jest wystarczająco silny, aby chronić komputer przed oprogramowaniem ransomware, zainstaluj Bitdefender.

Dla przypomnienia możesz teraz skorzystać z naszej wyjątkowej oferty Bitdefender — uzyskaj najlepszą ochronę antywirusową przy 50% rabacie.

Kaspersky Antivirus

Kaspersky Lab oferuje szereg niezawodnych rozwiązań antywirusowych do blokowania ataków ransomware Petya i GoldenEye. Firma była w rzeczywistości jednym z pierwszych dostawców rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, który ostrzegał użytkowników o niedawnym wybuchu ransomware.

Rozwiązania bezpieczeństwa firmy Kaspersky są doskonale zdolne do ochrony komputera przed Petyą i GoldenEye, zapewniając bezpieczeństwo wszystkich plików.

Antywirus pomaga łatwo pokonać cyfrowe zagrożenia bez spowalniania pracy komputera. Możesz go użyć do ochrony urządzenia przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, oprogramowaniem ransomware i innymi zagrożeniami.

Aby uzyskać więcej informacji o dostępnych produktach Kaspersky, przejdź na oficjalną stronę firmy. W zależności od potrzeb zalecamy jedno z następujących rozwiązań:

  • Kaspersky Antivirus
  • Kaspersky Total Security
  • Ochrona Sieciowa Kaspersky.

Avast


Program antywirusowy Avast wykrywa i usuwa oprogramowanie ransomware Petya, a także inne rodzaje oprogramowania ransomware i złośliwego oprogramowania. Antywirus może łatwo wykryć oprogramowanie ransomware Petya i GoldenEye, poddać je kwarantannie i zniszczyć.

Avast zapewni bezpieczeństwo twoich plików, blokując dostęp ransomware. Jeśli szukasz potężnego narzędzia do zapobiegania ransomware, Avast zapewni Ci ochronę — od bezpłatnego oprogramowania antywirusowego po zaawansowane rozwiązanie Avast Premier.

  • Uzyskaj teraz najlepszą ofertę Avast.

Petya i GoldenEye szyfrują cały dysk twardy, uniemożliwiając dostęp do komputera. Ponadto po zakończeniu procesu szyfrowania Petya zmusza komputer do awarii w pętlach ponownego uruchamiania.

Najgorsze jest to, że ofiary nie mogą odzyskać swoich plików, nawet jeśli zapłacą okup. Po raz kolejny najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie atakom ransomware poprzez zainstalowanie jednego z wyżej wymienionych rozwiązań antywirusowych.

Link do głównej publikacji