5 najlepszych odtwarzaczy multimedialnych 4K dla systemu Windows 10 do wykorzystania w 2019 roku

Jak wszyscy wiecie, 4K to rozdzielczość 3840 x 2160 dla monitorów i telewizorów. W przypadku kina cyfrowego 4K to nieco inna rozdzielczość obrazu 4096 x 2160.

Jednak 4K jest szerzej rozpoznawany jako rozdzielczość Ultra HD 3840 x 2160 VDU (Visual Display Unit). Rozdzielczość 4K zapewnia znacznie bardziej szczegółowy i ostrzejszy obraz niż 1080 pikseli na większych monitorach i telewizorach.

Rozdzielczość 4K nie jest już niczym nowym. Rozdzielczość 5K i 8K (7680 x 4320) ma teraz zaćmione 4K. W związku z tym istnieje wiele odtwarzaczy multimedialnych Windows, które obsługują rozdzielczość wideo 4K. Są to jedne z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych, w których można odtwarzać filmy w jakości Ultra HD 4K i strumienie filmów na komputerach z systemem Windows 10, które obsługują odtwarzanie 4K.

Najlepsze odtwarzacze multimedialne 4K na komputer

1

PowerDVD Ultra 18 (zalecane)

PowerDVD Ultra 18 firmy CyberLink to odtwarzacz multimedialny dla systemu Windows 10, 8 i 7 zoptymalizowany pod kątem odtwarzania dysków Ultra HD Blu-ray. Istnieją trzy alternatywne wersje oprogramowania Ultra, Pro i Standard, które sprzedają od 69,95 USD do 39,95 USD.

PowerDVD Ultra 18 to najlepsza wersja, która obsługuje pełną gamę formatów płyt wideo, takich jak Blu-ray Disc 4K, DVD, 3D, ISO, odtwarzanie o proporcjach 21: 9, AVCHD i 3D DVD.

Pamiętaj, że wersje PowerDVD Standard i Pro nie obsługują odtwarzania płyt Blu-ray 4K.

Nie jest zaskakujące, że PowerDVD Ultra 18 cieszy się entuzjastycznymi recenzjami, ponieważ ma świetny zestaw funkcji. Oprogramowanie zapewnia unikalne ulepszenia TrueTheater, które zwiększają kolor, oświetlenie i dźwięk w filmach, zapewniając lepszą jakość obrazu i dźwięku.

PowerDVD Ultra 18 w pełni obsługuje wirtualną rzeczywistość i wideo 360 stopni i zawiera tryb VR dla zestawów słuchawkowych HTC Vive i Oculus Rift. Nawet jeśli nie masz zestawu słuchawkowego, nadal możesz oglądać filmy 360 stopni ze wszystkich stron, wybierając oprogramowanie Tryb Tri View.

Narzędzie umożliwia użytkownikom przesyłanie wideo, zdjęć i muzyki z komputera na telewizor za pomocą streamerów multimedialnych FireTV, Apple TV, Chromecast i Roku. Jeśli to nie wystarczy, odtwarzacz multimedialny odtwarza także filmy 4K, HDR, 360 i 3D-360 Youtube i Vimeo.

Power DVD-Odtwarzacze Blu-ray dla Win 10

Biblioteka multimediów to kolejny znaczący dodatek do PowerDVD. To automatycznie importuje wszystkie twoje filmy, zdjęcia i pliki muzyczne. Dzięki temu możesz także używać oprogramowania do odtwarzania pokazów slajdów i muzyki oraz treści wideo.

Biblioteka multimediów zawiera także nowy mini widok, który odtwarza filmy w miniaturowym oknie po przełączeniu między oprogramowaniem. Dzięki bibliotece multimediów PowerDVD Ultra 18 jest prawie centrum medialnym.

 • Pobierz tutaj PowerDVD 18 za darmo

Aiseesoft Blu-ray Player to elegancki i prosty odtwarzacz wideo do wykorzystania w odtwarzaniu filmów Blue-ray i 4K. Oprogramowanie oferuje bezstratne odtwarzanie dźwięku i dźwięk przestrzenny HD zapewniający krystalicznie czysty dźwięk wideo. Aiseesoft Blu-ray Player bardzo szybko ładuje płyty i pliki wideo.

Nie zawiera wielu ustawień i funkcji konfiguracji, ale użytkownicy mogą nadal dostosowywać efekty odtwarzania, czas odtwarzania wideo i skórki odtwarzacza multimedialnego.

 • 3)

  Odtwarzacz CNX

  odtwarzacz multimedialny cnx

  Z obfitością 10-bitowego HDR Treści wideo 4K Ultra HD świat szuka autentycznego i wydajnego odtwarzacza multimediów, który zapewni płynne odtwarzanie bez rozmycia.

  CnX Media Player w systemie Windows 10 z akceleracją sprzętową opartą na procesorach Intel to niesamowity wybór, aby cieszyć się fenomenalnymi wrażeniami wizualnymi.

  Kluczowe informacje techniczne obejmują:

  • High Performance Playback Core — Zapewnia zapierające dech w piersiach wrażenia wizualne
  • Odtwarza 4K, 10-bitowe filmy, filmy HDR, Full HD
  • Odtwarza wszystkie formaty wideo — MKV, TS, AVI, FLV, MP4, MOV, webm inni
  • Obsługuje wszystkie kodeki — HEVC / H.265, VP9, ​​VP8, H.264, MPEG-4, VC-1, WMV inni
  • Mniejsze zużycie baterii dzięki niesamowicie zoptymalizowanej implementacji Intel Hardware Acceleration (HW +).
  • Bezpieczna instalacja — aplikacja Microsoft Certified UWP.
  • Przyjazny dla głośników laptopa.
  • Chroni kartę graficzną (GPU) — Odtwarzanie treści 4K na urządzeniach wymaga procesora graficznego i wytwarza ogromne ciepło. Algorytmy CnX Player są zaprojektowane w najlepszy sposób, aby zadbać o sprzęt urządzenia i zapewnić najlepszą grafikę.

  CNX obsługuje następujące funkcje:

  • Odtwarzaj strumienie sieciowe (adresy URL) — HLS, MPEG-DASH, HTTP Progressive
  • Chłodny unikalny interfejs użytkownika — Zarządzaj filmami w spersonalizowanym widoku
  • Stwórz zarządzać listami odtwarzania
  • Dostosuj prędkość odtwarzania wideo — oglądaj filmy w zwolnionym i przyspieszonym tempie
  • Grać przeglądaj galerię multimediów razem — Nie musisz zatrzymywać wideo, aby przeglądać galerię!
  • Obsługuje wiele napisów językowych
  • Spersonalizowany ekran odtwarzacza (dostosuj nasycenie, kontrast, jasność)
  • Przełączaj się między wieloma ścieżkami audio
  • Łatwe zarządzanie wideo
  • Wiele motywów kolorów
  • Naturalny intuicyjne sterowanie gestami — szybkie przewijanie do przodu, przewijanie do tyłu, pomijanie, regulacja głośności wiele więcej.

  Tak więc, jeśli jesteś osobą, która uwielbia oglądać filmy w najwyższej jakości, CnX Media Player jest najlepszym wyborem! Cnx to wieloplatformowy odtwarzacz multimediów i jest dostępny na Windows 10, Android i iOS.

  Odtwarzacz multimedialny CNX

  Pobierz CNX Media Player z:

  • Sklep Windows
  • Sklep Google Play
  • iTunes

  Aby uzyskać więcej informacji, możesz obejrzeć wideo poniżej:

  4

  Vlc media player

  Jeśli szukasz darmowego odtwarzacza multimedialnego 4K, VLC z pewnością jest godne uwagi. VLC to odtwarzacz multimedialny typu open source, który jest zgodny z platformami Windows od XP do 10, Mac OS X, iOS, Android i Linux. Aby dodać VLC do laptopa lub komputera z systemem Windows, kliknij Pobierz VLC na tej stronie.

  VLC jest jednym z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych 4K, ponieważ odtwarza prawie wszystkie formaty plików wideo i muzycznych, bez konieczności instalowania dodatkowych pakietów kodeków. Możesz odtwarzać całą masę mediów wejściowych za pomocą VLC, takich jak DVD, CD, SVCD, DVB dla telewizji cyfrowej, VCD i liczne protokoły przesyłania strumieniowego.

  Najnowsza wersja VLC 3.0 jest wyposażona w sprzętową akcelerację wideo 4K i obsługuje odtwarzanie 8K. VLC to bez wątpienia jeden z najbardziej konfigurowalnych odtwarzaczy multimedialnych, który zawiera wiele ustawień dostosowywania odtwarzania wideo, dźwięku, napisów, skrótów klawiszowych i interfejsu użytkownika oprogramowania.

  Ponadto istnieje również szeroka gama wtyczek i skórek dla VLC, za pomocą których użytkownicy mogą dalej ulepszać oprogramowanie.

  • 5

   KMPlayer

   KMPlayer może być trochę przyćmiony przez VLC, ale jest to odtwarzacz multimedialny 4K, który zawiera niezliczone funkcje multimedialne i ustawienia odtwarzania wideo i muzyki. Odtwarzacz multimedialny jest zgodny z platformami Windows i Mac.

   Możesz dodać darmowy KMPlayer do 64-bitowego systemu Windows 10, klikając 64 X Nowa wersja na tej stronie. Alternatywnie kliknij KMPlayer 32-bit na tej stronie, aby pobrać instalator 32-bitowej wersji Windows KMPlayer.

   Podobnie jak VLC, KMPlayer odtwarza prawie wszystkie formaty plików wideo i audio dzięki wewnętrznym kodekom. Ponieważ odtwarzacz multimediów obsługuje tunery telewizyjne, możesz oglądać kanały telewizyjne w KMPlayer.

   Oprócz obsługi odtwarzania 4K, KMPlayer odtwarza także treści wideo 3D i zawiera liczne ustawienia ekranu 3D oraz ustawienia napisów w menu kontekstowym.

   Użytkownicy KMPlayers mogą dodawać do filmów rozmycie ruchu, skalę szarości, zmiękczenie, wyostrzenie i inne efekty za pomocą skrzynki kontrolnej oprogramowania. Odtwarzacz multimediów zapewnia także mnóstwo ustawień przetwarzania wideo i dźwięku w oknie Preferencje.

   Aplikacja serwisowa to kolejny świetny dodatek do KMPlayer, który zawiera różne aplikacje. Są to aplikacje, z których można korzystać w oknie odtwarzacza multimediów. Na przykład użytkownicy mogą oglądać różne zwiastuny filmów 3D i programy Discovery 3D World za pomocą aplikacji 3D Move Plus.

   Możesz nawet grać w gry 2D zawarte w aplikacji GamePlus KMPlayer.

   • 6

    5KPlayer


    5KPlayer to, jak sugeruje tytuł oprogramowania, odtwarzacz multimedialny obsługujący odtwarzanie do rozdzielczości 5K (5120 × 2880) oraz 4K.

    Wydawca zoptymalizował to oprogramowanie, aby zapewnić płynne odtwarzanie wideo w wysokiej rozdzielczości, co jest dużym atutem dla 5KPlayer.

    5KPlayer to darmowe oprogramowanie, które można dodać do platform Windows (XP do 10) i Mac, klikając odpowiednią Darmowe pobieranie przycisk na tej stronie głównej.

    5KPlayer zapewnia lepsze odtwarzanie 4K niż większość odtwarzaczy wideo przede wszystkim dlatego, że obsługuje Nvidię, DXVA 2.0 i akcelerację sprzętową Intela, która przyspiesza dekodowanie wideo o wysokiej rozdzielczości.

    Oprogramowanie zawiera również dekoder HEVC, który umożliwia odtwarzanie filmów 4K i 5K z kodowaniem H.265 przy wysokiej częstotliwości klatek. W związku z tym 5KPlayer odtwarza filmy 4K z bardzo małym zacinaniem się i opóźnieniami.

    Oprócz płynnego odtwarzania 4K, 5KPlayer zawiera kilka świetnych funkcji multimedialnych. Oprogramowanie obsługuje Apple Airplay, dzięki czemu użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo pliki audio i wideo między odtwarzaczem 5KPlayer a urządzeniami iPhone i iPad. Kolejną wspaniałą rzeczą w 5KPlayer jest to, że umożliwia użytkownikom pobieranie filmów w rozdzielczości 1080p, 4K, 5K i 8K z ponad 300 witryn wideo.

    Użytkownicy mogą również słuchać radia satelitarnego dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi radiowemu, który zawiera wiele zaprogramowanych stacji do wyboru, takich jak BBC, Gold, Heart, LBC, Magic, Classic Rock i Capital.

    To pięć świetnych odtwarzaczy multimedialnych, w których możesz odtwarzać filmy 4K w systemie Windows 10 i innych platformach. Niewiele innych programów może pasować do szeregu opcji wideo i funkcji multimedialnych zawartych w tych odtwarzaczach multimedialnych.

Link do głównej publikacji