5 najlepszych międzyplatformowych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze, aby zapewnić bezpieczeństwo danych

Kopia zapasowa w chmurze, znana również jako kopia zapasowa online, stała się dziś niezbędna dla użytkowników komputerów.

Z powodu kradzieży plików / danych, utraty, uszkodzenia i uszkodzenia — tworzenie kopii zapasowych plików na dyskach twardych nie jest niezawodne. Dlatego niezawodne rozwiązanie ostatecznie wymaga przechowywania w chmurze i tworzenia kopii zapasowych.

Typowy program do tworzenia kopii zapasowych w chmurze zapewnia system automatycznego tworzenia kopii zapasowych wszystkich plików na komputerze lub smartfonie. Konsekwentnie (lub w zaplanowanych odstępach czasu) kopiuje wszystkie pliki do hostowanego w chmurze magazynu kopii zapasowych.

Zasadniczo usługa tworzenia kopii zapasowych w chmurze oferuje więcej miejsca do przechowywania niż typowe rozwiązanie do synchronizacji w chmurze.

Obecnie większość dostępnych programów do tworzenia kopii zapasowych w chmurze jest albo niestandardowa, albo nieelastyczna (na wiele platform).

Dlatego, aby wypełnić tę lukę, opracowaliśmy listę pięciu najlepszych międzyplatformowych kopii zapasowych w chmurze, z których każdą można wdrożyć na dwóch lub więcej platformach operacyjnych (stacjonarnych i / lub mobilnych).

5 najlepszych wieloplatformowych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych w chmurze na komputer i telefon

1

prowadzę

iDrive - najlepsza międzyplatformowa kopia zapasowa w chmurzeiDrive to branżowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w chmurze i jest powszechnie uważane za najlepszy międzyplatformowy program do tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Oprogramowanie jest elastycznie kompatybilne ze wszystkimi ważnymi systemami operacyjnymi, w tym Windows, macOS, Linux, Android i iOS.

iDrive obsługuje wysoce intuicyjny interfejs, który jest wyposażony w potężny zestaw funkcji tworzenia kopii zapasowych, przechowywania i odzyskiwania. Jest to wszechstronne narzędzie, które zostało specjalnie zaprojektowane dla użytkowników posiadających wiele urządzeń (zarówno stacjonarnych, jak i smartfonów).

Jeśli korzystasz z wielu urządzeń, powinieneś również uzyskać jedno z tych rozwiązań bezpieczeństwa.

Dzięki iDrive możesz wykonać kopię zapasową wszystkich niezbędnych plików na komputerze, Macbooku i smartfonie za pomocą jednego konta iDrive.

Najważniejsze funkcje iDrive obejmują udostępnianie plików, scentralizowany pulpit nawigacyjny, raporty aktywności, zdalną instalację i zarządzanie, konfigurowalne ustawienia, pamięć 5 TB, migawki, bezpieczeństwo i ochrona danych, synchronizacja plików, tworzenie kopii zapasowych obrazu dysku, prawdziwa archiwizacja, odzyskiwanie danych, interfejs WWW, wideo przewodnik i więcej.

iDrive jest oferowany w trzech wariantach cenowych. Należą do nich: Podstawowy (bezpłatny), z 5 GB pamięci; Osobiste, za 52,12 USD / użytkownika / rok (do 5 TB przestrzeni dyskowej); i Biznes, za 74,62 USD / rok / użytkownika (do 1,25 TB).

Pobierz iDrive teraz

2)

SpiderOak One

SpiderOak najlepsza kopia zapasowa w chmurze na wiele platformSpiderOak One to kolejna popularna kopia zapasowa w chmurze rozwiązanie pamięci masowej, które wyróżnia się jako jeden z najlepszych dostępnych dostawców usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze na wielu platformach.

Ten program, podobnie jak iDrive, obsługuje wiele platform, zwłaszcza mobilny system operacyjny iOS i Android, a także systemy operacyjne Mac, Linux i Windows.

SpiderOak One umożliwia synchronizację kopii zapasowej w chmurze na wielu urządzeniach za pomocą jednego konta. Intuicyjny, ale potężny interfejs użytkownika sprawia, że ​​jest idealny dla wszystkich klas użytkowników, niezależnie od biegłości technicznej.

Unikaj utraty postępów w grze. Twórz kopie zapasowe swoich gier za pomocą tych fajnych narzędzi.

Krótko mówiąc, każdy może łatwo wykonać kopię zapasową, przechowywać i udostępniać zdjęcia, audio, dokumenty i / lub filmy za pomocą kilku kliknięć przycisków.

Kluczowe funkcje SpiderOak One obejmują szyfrowanie danych (end-to-end), Share Room, odzyskiwanie punktu w czasie, ochronę prywatności, synchronizację plików, wsparcie online, przechowywanie 5 TB (maksymalnie), nieograniczoną obsługę urządzeń i wiele innych.

SpiderOak One jest oferowany na podstawie pojemności. Najniższy plan kosztuje 6,00 USD miesięcznie (do 150 GB). Inne plany obejmują plan „400 GB” (11,00 USD miesięcznie), plan „2 TB” (14,00 USD miesięcznie) oraz plan „5 TB” (29,00 USD miesięcznie).

Wszystkie plany podlegają wstępnemu okresowi próbnemu wynoszącemu 21 dni (bezpłatnie).

Pobierz SpiderOak One teraz

3)

Backblaze

Backblaze najlepsze międzyplatformowe tworzenie kopii zapasowych w chmurzeBackblaze to wszechstronne urządzenie do przechowywania w chmurze program do tworzenia kopii zapasowych. Jest to jedna z najczęściej używanych usług tworzenia kopii zapasowych, z ponad 750 miliardami PB kopii zapasowych danych i ponad 30 miliardów pobrań plików.

Obsługuje wieloplatformową obsługę systemów operacyjnych macOS i Windows, a także mobilnych systemów operacyjnych iOS i Android.

Należy jednak pamiętać, że chociaż Backblaze obsługuje systemy iOS i Android, aplikacja mobilna ma dostęp tylko do plików z kopii zapasowej i nie może uruchamiać kopii zapasowej na urządzeniach mobilnych. Mówiąc dobrze, Backblaze nie może tworzyć kopii zapasowych plików na smartfonach z Androidem i iOS (i tabletach).

Ponadto Backblaze oferuje wyłączne wsparcie przechowywania w chmurze, tj. „B2 Cloud Storage”, które jest oferowane w stosunkowo przystępnej cenie. Dzięki temu możesz wykonać kopię zapasową ogromnej ilości plików w chmurze, z niewyobrażalną łatwością.

Niektóre z kluczowych funkcji międzyplatformowej kopii zapasowej w chmurze Backblaze to nieograniczona kopia zapasowa, prosty interfejs użytkownika, przywracanie poczty, pobieranie stron internetowych, scentralizowane zarządzanie i administracja, ochrona przed oprogramowaniem ransomware, alerty rozliczeniowe, szyfrowanie danych i wiele innych.

Backblaze oferuje dwa podstawowe plany tworzenia kopii zapasowych: Personal Backup i Business Backup. Oba pakiety kosztują odpowiednio 6 USD miesięcznie (na komputer) i 60 USD rocznie (na komputer). Istnieje również bezpłatny okres próbny (przez 15 dni) przed pełnym zakupem.

Uzyskaj Backblaze teraz

4

Zoolz

Zoolz najlepszy system do tworzenia kopii zapasowych w chmurze na wiele platformZoolz jest jednym z najpopularniejszych dostawców usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze, z ogromną bazą klientów (pozytywne recenzje) na całym świecie. Program obsługuje wieloplatformową obsługę komputerów MacOS i Windows.

Istnieje również pseudo-wsparcie dla platform mobilnych (iOS i Android), które można wykorzystać do uzyskiwania dostępu i przeglądania plików z kopii zapasowej.

Zoolz został zaprojektowany specjalnie dla użytkowników indywidualnych lub domowych, ponieważ jego funkcje są stosunkowo proste i niewystarczająco zaawansowane do użytku w przedsiębiorstwie.

Zasadniczo program oferuje 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze, co powinno wystarczyć do utworzenia kopii zapasowej jednego lub dwóch komputerów PC lub Macbook, ale może być niewystarczające do utworzenia kopii zapasowej dużych plików biurowych na wielu komputerach.

Inne kluczowe funkcje wieloplatformowej kopii zapasowej w chmurze Zoolz obejmują: 500 GB Vault Storage + 500 GB Cold Storage (1 TB), przeglądarka mobilna, podwójna obsługa (dla dwóch użytkowników), szyfrowanie danych (256-bit), udostępnianie plików, proste dane przywrócić, bezpłatny okres próbny i wiele innych.

Zoolz oferuje dwa pakiety cenowe: rodzinny i ciężki. Pierwszy z nich kosztuje 39,95 USD rocznie / 5 użytkowników (z 1 TB), a drugi kosztuje 99,95 USD / rok / 5 użytkowników (z 4 TB).

Kup teraz Zoolz

Pobierz darmową wersję próbną)

5

Bezpieczny dla karbonitu

Carbonite Safe najlepsza międzyplatformowa kopia zapasowa w chmurzeCarbonite to prosty program do tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych w chmurze, który obsługuje stosunkowo łatwy w obsłudze interfejs. Oprogramowanie jest elastycznie zaprojektowane do działania na jednym lub wielu komputerach i serwerach. Obsługuje także wiele platform dla komputerów z systemem Windows i macOS.

Prosty interfejs użytkownika Carbonite Safe zawiera wszechstronny zestaw zaawansowanych funkcji ochrony, zarządzania, tworzenia kopii zapasowych i przechowywania danych.

Carbonite Safe kosztuje już za 6 USD / miesiąc / komputer (rozliczane co roku). Dostępna jest również bezpłatna wersja próbna, która jest oferowana nowym użytkownikom przez ograniczony okres 15 dni.

Kup teraz Carbonite Safe

Pobierz wersję próbną

Wniosek

Powyżej przedstawiono 5 najlepszych międzyplatformowych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Kluczowe kryteria wyboru i rankingu obejmują, między innymi, wzajemną kompatybilność, łatwość użycia, zestaw funkcji, pojemność pamięci i przystępność cenową.

Dlatego jeśli szukasz niezawodnej międzyplatformowej kopii zapasowej w chmurze, wyżej wymienione narzędzia są najlepsze, co możesz uzyskać.

Link do głównej publikacji