5 doskonałych narzędzi do tworzenia makiet interfejsu użytkownika dla stron internetowych i aplikacji

Niezależnie od tego, czy chcesz zaprojektować aplikację mobilną, oprogramowanie komputerowe, czy po prostu próbujesz zaprojektować stronę internetową, tworząc makiety interfejsu użytkownika, możesz uzyskać pierwsze wizualizacje swoich przyszłych projektów, a także lepiej przedstawić klientowi pomysł na projekt.

Tworzenie makiet interfejsu użytkownika jest inne niż tworzenie ramek. Wireframing jest jak tworzenie projektu domu lub projektu inżynierskiego, podczas gdy tworzenie makiety wymyśla rzeczywisty kreatywny projekt (ostateczny wygląd) domu dla klientów.

Dostęp do poręcznego narzędzia Mockup pomaga w fazie projektowania interfejsu użytkownika, a także przyspiesza cały proces.

Nie brakuje narzędzi do makiet interfejsu użytkownika; jednak przy tak wielu opcjach do wyboru może się zdezorientować, z której należy zacząć.

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, który chce dodać więcej elektronarzędzi do swojego obecnego arsenału, czy początkującym, który po raz pierwszy próbuje swoich sił w projektowaniu makiet, ten przewodnik zapozna Cię z najlepszymi narzędziami do tworzenia makiet interfejsu użytkownika w 2019 roku. 

Jakie są najlepsze narzędzia do tworzenia makiet interfejsu użytkownika?

1

MockFlow

Projekt testowy MockFlow

  • Cena £ — Bezpłatny abonament miesięczny z limitem / Premium 19 USD — 14 USD na użytkownika miesięcznie

MockFlow to najwyższej jakości rozwiązanie chmurowe, które oferuje model szkieletowy, prototypowanie i makietę interfejsu użytkownika dla osób i organizacji. Jest dostępny zarówno w wersji bezpłatnej, jak i premium i można go również używać na komputerze.

Ceny podzielone są na plany roczne i miesięczne. W porównaniu z planami rocznymi plany miesięczne są nie tylko drogie, ale również pomijają niektóre funkcje. W rocznych planach nie tylko otrzymujesz uczciwą zniżkę, ale także 3-miesięczny bezpłatny serwis, dostęp offline i power-upy.

Aby skorzystać z narzędzia, musisz zarejestrować się przy użyciu bezpłatnego konta. Darmowe konta umożliwiają utworzenie jednego projektu w każdej aplikacji, dwóch recenzentów na projekt, ograniczony wybór aplikacji i brak wsparcia. Jednak darmowe konto daje rzetelny pomysł na temat użyteczności MockFlow.

Aplikacja komputerowa MockFlow

MockFlow oferuje dostęp offline na komputerach z systemem Windows i Mac OS. Rozszerzenia MockFlow pozwalają na korzystanie z tego narzędzia w aplikacjach takich jak Microsoft Office, Google Chrome, Google Docs, Slack, JIRA i inne.

MockFlow ma sześć podstawowych funkcji, a mianowicie makiety WireFrame i UI, mapę witryny, StyleGuide, DesignCollab, Annotate Pro i Website Pro. Aby utworzyć makiety interfejsu użytkownika, użyj pierwszej opcji WireFrame z pulpitu nawigacyjnego i kliknij przycisk + Ikona.

Zacznij od wybrania platformy, na której chcesz utworzyć makietę dla urządzeń z systemem iOS, inteligentnych zegarków, strony internetowej, aplikacji Microsoft itp.

Pulpit edycji jest również podzielony na 6 kart. Z karty Element można przeciągać i upuszczać wstępnie zaprojektowane obiekty, takie jak Ramka mobilna, ikony, obrazy tła, karty menu, opcje kasy i inne, lub możesz po prostu zacząć od pustej strony, jeśli chcesz.

Obiekty można dalej dostosowywać za pomocą podwójnego kliknięcia. Możesz pogrupować wiele elementów, aby ułatwić ruch i skalowanie interfejsu użytkownika.

Inne karty w edytorze to Strony, aby utworzyć wiele stron dla tej samej aplikacji, Karta Obrazy, Karta Przepływ, aby dodać i sprawdzić status projektów, Karta Sklep i Wzmocnienie, aby dodać więcej aplikacji i szablonów.

MockFlow to doskonałe narzędzie wielofunkcyjne do tworzenia makiet interfejsu użytkownika i nie tylko. Jednak plany premium oznaczają, że jest on przeznaczony dla poważnych użytkowników, którzy mogą skorzystać z co najmniej połowy oferowanej funkcji.

Wypróbuj MockFlow 

  • Przeczytaj także: 10 najlepszych darmowych programów do projektowania 3D dla początkujących i zaawansowanych użytkowników

2)

Balsamiq

Balsamiq

  • Cena £ — Bezpłatna 30-dniowa wersja próbna / Wersja online zaczyna się od 9 USD miesięcznie / Wersja offline zaczyna się od 89 USD wieczystej licencji

Balsamiq to nowoczesne rozwiązanie oparte na chmurze dla projektantów i programistów interfejsów użytkownika, oferujące szybkie, przystępne, oparte na współpracy tworzenie ramek. Jeśli wolisz rozwiązanie offline, Balsamiq również je objął.

Balsamiq oferuje dwie wersje tego narzędzia, aplikację komputerową online i offline na komputery Mac i Windows. Wersja offline to jednorazowy zakup, który kosztuje pojedynczego użytkownika 89 USD. Wersja online zaczyna się od 9 USD miesięcznie na użytkownika z miejscem na dwa projekty.

Na szczęście możesz zarejestrować się za darmo i korzystać z aplikacji internetowej przez 30 dni bezpłatnie z nieograniczoną liczbą ramek i nieograniczoną liczbą użytkowników w ofercie.

Rejestracja bezpłatnego konta próbnego jest łatwa, ale wymaga zweryfikowania wiadomości e-mail przez użytkowników. Po zakończeniu zacznij od utworzenia przestrzeni i nadaj jej nazwę. Następnie kontynuuj tworzenie pierwszego projektu.

Edytor projektu ma bardzo prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs. Wszystkie właściwości są ładnie rozmieszczone na pasku narzędzi. Strony lub szkielety są wyświetlane po lewej stronie i można dodać wiele stron, klikając ikonę + ikona na górze.

Możesz rozpocząć od przeciągnięcia i upuszczenia szablonu do edytora lub zacząć od zera za pomocą podstawowych narzędzi do edycji. Użyj opcji Więcej kontroli, aby wyszukać więcej szablonów i ikon z biblioteki. Od aplikacji komputerowych i diagramów po sprzętowe i układowe interfejsy — biblioteka Balsamiq ma wszystko, czego potrzebujesz, aby z łatwością tworzyć makietę i szkielety.

Aby zmienić właściwości obiektu, wybierz obiekt, a odpowiednie opcje zostaną wyświetlone w okienku po prawej stronie.

Programiści mogą zaprosić klientów do wykonania prezentacji, wysyłając link pocztą elektroniczną. Możesz także dodać członków zespołu do projektu i przypisać rolę każdemu członkowi zespołu.

Ponadto Balsamiq oferuje również integrację z aplikacjami biznesowymi, takimi jak Dysk Google, Confluence i Jira. Materiały do ​​projektowania interfejsu użytkownika na stronie są pomocne zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących użytkowników.

Balsamiq to doskonałe narzędzie, a dzięki pakietowi oprogramowania offline i online jest bez wątpienia jednym z najlepszych w branży. Połącz to z bezpłatnym 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym, a otrzymasz wystarczająco dużo czasu, aby ocenić narzędzie przed dokonaniem zakupu.

Wypróbuj Balsamiq 

  • Przeczytaj także: 8 oszałamiających programów do tworzenia broszur i rządzenia grą marketingową

3)

MockPlus

MockPlus

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / 59 USD rocznie Licencja indywidualna / Licencja wieczysta 199 USD / Plan zespołu zaczyna się od 299 USD rocznie

Dla tych, którzy szukają elastycznego narzędzia do tworzenia makiet i prototypowania dla każdego rozmiaru ekranu i platformy, MockPlus jest dobrym wyborem. Jest to aplikacja offline i jest dostępna na urządzenia z systemem Windows, Mac, Android i iOS.

MockPlus jest używany przez niektóre z wiodących marek w branży technologicznej, w tym Microsoft i IBM. Jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny, aby wypróbować narzędzie przed dokonaniem zakupu.

Interfejs użytkownika MockPlus jest dobrze zorganizowany i wygląda nowocześnie. Oferuje dużą ilość miejsca i nie zaśmieca przestrzeni roboczej niepotrzebnymi narzędziami. Ma również opcję wielu okien, aby używać oprogramowania w wielu oknach w celu zwiększenia wydajności.

Możesz łatwo budować interaktywne prototypy, po prostu przeciągając i upuszczając wcześniej zaprojektowane komponenty do edytora. Biblioteka jest wyposażona w ponad 3000 ikon i prawie 200 wstępnie zaprojektowanych komponentów, dzięki którym zaczniesz korzystać z funkcji przeciągania i upuszczania.

Prototypy można natychmiast przetestować za pomocą kodu QR wygenerowanego przez aplikację. Ponadto projekty można publikować w Internecie, aby uzyskać komentarze od klientów i członków zespołu, udostępniając łącze internetowe do prototypu.

MockPlus wyróżnia się tym, co robi, a funkcje i funkcje tego prototypowego oprogramowania sprawiają, że jest to idealne narzędzie dla projektantów interfejsów użytkownika i projektantów UX, niezależnie od ich wiedzy.

Pobierz MockPlus

  • Przeczytaj także: 9 bogatych w funkcje oprogramowania do tworzenia interaktywnych osi czasu na PC

4

Moqups

Moqups

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Zaczyna się od 19 USD miesięcznie — Osobisty plan

Moqups to oparta na chmurze aplikacja internetowa, która pozwala tworzyć szkielety, makiety, diagramy i prototypy oraz współpracować w czasie rzeczywistym z innymi członkami zespołu.

Jest to narzędzie premium z kontami osobistymi i zespołowymi. Darmowa wersja próbna wymaga rejestracji konta i oferuje 5 MB przestrzeni dyskowej przy jednym projekcie ograniczonym do 300 obiektów.

Interfejs użytkownika jest podobny do MockFlow, ale narzędzia i układ są różne. Po utworzeniu nowego projektu możesz przeciągać i upuszczać elementy z zakładki Szablon.

Możesz dodawać więcej stron do projektu, dostosowywać kontury, tworzyć szablony, przesyłać i dodawać obrazy, przeglądać bogatą bibliotekę ikon i dodawać komentarze do projektu.

Obiekty można edytować w celu zmiany rozmiaru, obrotu, wyrównania i stylu. Funkcja grupowania ułatwia grupowanie wielu obiektów w celu łatwiejszego przenoszenia.

Po przygotowaniu makiety możesz wyeksportować na Dysk Google, Dropbox lub lokalny dysk komputera w formacie PNG, PDF lub HTML.

Moqups to łatwe w użyciu narzędzie do tworzenia ramek i tworzenia diagramów i makiet w mgnieniu oka. Zarejestruj bezpłatne konto i skorzystaj z narzędzia, aby sprawdzić, czy spełnia ono Twoje wymagania.

Spróbuj Moqups 

Wniosek

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym projektantem interfejsu użytkownika, czy dopiero zaczynasz, wiedza o tym, jakich narzędzi użyć do tworzenia makiet interfejsu użytkownika, jest ważna. Jeśli szukasz tylko narzędzia do szkieletowania, polecam wypróbowanie Wireframes.cc.

Jest to aplikacja internetowa o minimalistycznym wyglądzie i kilku funkcjach umożliwiających tworzenie prostych i skutecznych ramek dla aplikacji lub stron internetowych. W końcu więcej nie zawsze jest lepsze.

Jednak dla projektantów UX / UI poszukujących bogatych w funkcje narzędzi do makiety należy wypróbować wszystkie wyżej zalecane narzędzia. Wszystkie te narzędzia oferują bezpłatną wersję próbną lub podstawowe bezpłatne konto bez żadnych ograniczeń na początek.

Możesz poświęcić trochę czasu na każde z tych narzędzi, zanim zdecydujesz się na to, które sprawdza najwięcej pól na liście, które musisz mieć.

Wiedząc, że żadne narzędzie nigdy nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb wszystkich, staraliśmy się dołączyć najlepsze narzędzia do tworzenia makiet interfejsu użytkownika, które mogą zaspokoić większość potrzeb projektantów.

Poinformuj nas o swoim ulubionym oprogramowaniu do tworzenia makiet i modelach szkieletowych lub jeśli uważasz, że wykluczyliśmy godną alternatywę na tej liście w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji